Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemek, főiskolák levelező...

Egyetemek, főiskolák levelező tagozatán vannak tankönyvek?

Figyelt kérdés
Egyetemek, főiskolák levelező tagozatán adnak tankönyveket? Vagy csak és kizárólag abból kell elsajátítani az anyagot, amit azon a kétheti egy konzultáción elmondanak? Amúgy mi a véleményetek az ilyen levelező szakokról, mennyire nehezen elvégezhető, stb. Tapasztalatokat várok, jövőre valószínűleg levelező szakra felvételiznék, de az összes ismerősöm nappalira megy, szóval nem tudom hogy működik ez. :) Köszi!
2011. júl. 22. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemeken és a főiskolákon már nem tankönyvek, hanem jegyzetek vannak. Ezek lehetnek könyvben kiadott (általában az intézmény jegyzetboltjában kapható), vagy az órán elhangzott anyag általad lejegyzett változata. Ehhez kötelező és ajánlott irodalmat jelölnek meg, amit az egyetemi könyvtárból is ki tudsz kölcsönözni. Ez mind nappali, mind levelező tagozaton érvényes,

Sajnos levelező tagozatos általában 8-10 órát kapsz egy-egy tárgyból, így az anyag nagy részét otthon kell kijegyzetelned, összeszedned és megtanulnod. Munka mellett ez nem könnyű.

2011. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy volt egy könyvlista, ugyanazokat a könyveket meg lehetett rendelni, amit a nappalisok is megvehettek.. Aztán ott az egyetem honlapja, ahol egy csomó mindent le lehetett tölteni, egyetem mellett jegyzetbolt, könyvtár.

A tananyag elvileg ugyanaz mint a nappalisoknak, tehát csak a konzultáción elmondottak alapján nem lehet eredményesen levizsgázni.. Gyakorlatban persze azért mégsem teljesen ugyanaz, és a levelezősöktől azért kicsivel kevesebbet kérnek számon. Biztos hogy szaktól, intézménytől is függ.


Én 2 félévet jártam levelezőn, és azt kell hogy mondjam, semmi jó véleményem nem volt róla. Annak éri meg, aki már eleve olyan területen dolgozik, mint a szak, ahova megy, vagy annak, akinek már gyakorlata van az adott területről, vagy pl. ha már valaki a második diplomáját csinálja.


De gimnáziumi érettségivel, mindenféle gyakorlat nélkül levelező képzést elkezdeni (mint ahogy én csináltam) szerintem azért nem jó, mert hiányozni fognak azok a gyakorlati, labor órák, amiket a nappalisok elvégeztek. (Most műszaki képzésről írtam ezt, másról nem tudok nyilatkozni) Levelező képzésen nincsenek nagyon gyakorlatok, vagy laborok.


Most éppen arra várok, hogy hány tárgyamat fogadtathatom el egy másik egyetem nappali tagozatán, ahova most újra felvételiztem és fel is vettek. Ugyanis semmi jó véleményem nem volt erről a 2 félév levelező képzésről, és inkább folytatom nappalin, ha nem kell túl sok mindent pótolnom.

2011. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát, én turizmus-vendéglátás szakra mennék levelezőn, szóval nemtudom az mennyire lenne nehéz... sok matekos-közgázos tárgy van az elején, azoktól félek egy kicsit.

2011. júl. 23. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!