Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemek levelező szakjai....

Egyetemek levelező szakjai. Mit kell tudni? Bővebben.

Figyelt kérdés
Ha levelező szakra megyek, akkor hogyan kapom meg az anyagokat? Elküldik neten, vagy levélben? Szerintetek könnyebb vagy nehezebb, mint a nappali szak?
2011. jún. 19. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Győrbe járok turizmus-vendéglátás levelezőre. Mi úgy oldjuk meg, hogy aki tud, ott van a konzultációkon (ez havi 3-4 alkalom), jegyzetel, majd akinek használható anyagai vannak, közzé teszi a csoport közös e-mail címén. De vannak segítőkész tanárok, akik átküldik a közös e-mail címre az előadások anyagát. Olyan szempontból könnyebb, mint a nappali, hogy nem kell minden nap 7-8 órákat a suliban vesztegelni, meg nem macerálják túl sok beadandóval az embert. Viszont nehéz, mert nagyon kevés az idő. A legtöbb tantárgyból ugyanolyan a vizsga a nappalisoknak és a levelezősöknek. De mindig megadják az irodalomjegyzéket, hogy milyen könyvekből érdemes tanulni.
2011. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem az is jó, ha éppen átcsusszanok, és meglesz a diplomám! Az a baj, hogy nehezen megy a tanulás, időigényesebb a számomra. Szerinted van esélyem, hogy elvégezzek így akármit is?
2011. jún. 20. 00:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elküldik neten, az e-learning. E-learning lehet nappalin, estin, levelezőn.

A levelezőn úgy megy, hogy vannak a tárgyaid (minden félévben új órarend), ahhoz kapsz egy-egy tematikát. A tematika tételcímeket tartalmaz, valamint azokat az olvasmányokat, amiket át kell olvassál és azok alapján kell tudni a tételeket.

Az olvasmányokat neked kell beszerezni, de nem feltétlenül megvenni kell. Helyi könyvtár, egyetemi könyvtár, használt könyvek - mind megoldások lehetnek.

Általában van egy internetes rendszer, amiben megkapod a tematikát és az ilyeneket.

Az egyetem biztosít megadott számú konzultációt minden tantárgyadhoz. Olyankor bemehetsz és kérdezhetsz az oktatótól, illetve ő is elmondja amit tudni kell vagy meg kell tanulni önállóan.


Saját tapasztalatom a levelező-nappali összehasonlításról:

- akinek nincs önfegyelme a rendszeres tanuláshoz, általában kiesik (akik nappaliról jönnek át, legtöbbször kiestek)

- érdemes nem az utolsó pillanatra hagyni a tanulást

- a levelezőre járók összetétele miatt az oktatók kissé elnézőbbek és enyhítenek egy-egy nehezebb résznél; e miatt egyszerűbb teljesíteni; ennek viszont van ára, másképpen kell együttműködni velük

- bizonyos megpróbáltatásokon e miatt rosszabb teljesítményt produkáltunk; nekem nem életem első szakdolgozata meg szigorlata volt a levelezőn (korábban nappalin végeztem), de nagyon kevés 4-es vagy 5-ös született; sokan nem értették, hogyan kell csinálni (igazi, ilyen jellegű képzés nincs)

- mivel kevesebb a személyes kapcsolat az oktatókkal, néha nagyon nem értettük egymást és ez a vizsga alatt derült ki; az információáramlás a nappalihoz képest rosszabb

Ez utóbbira egy példát is írok. Tematikában leírva 14 témakör, mind szlávok történetéhez kötődik, kivéve a 14. cím. Írásbeli vizsgán meglepve látjuk, hogy 4 kérdés, de mind a 14. tételből, ami angolok és németek. Nappalin vegyes kérdések voltak, nem négy, hanem 9 és szigorúbb ponthatárokkal. Ott helyben derült ki, hogy az oktató a levelezősöktől soha nem kérdez vegyesen, hanem csak 1 témakörből - amit nálunk senki sem nézett meg rendesen (meg ugye ez utolsó tétel...). Persze elismertük, hogy mi sárosak vagyunk, de azt a vizsgát elbuktuk.

Tehát mindig, minden tételt meg kell tanulni, meg kell hallgatni az oktató konzultációs megjegyzéseit. Talán a túlélést segítő tipp: mindig kommunikálni kell, és mindig együttműködést kell keresni. A leírt vizsgahelyzetben mi nem mondtuk neki, hogy kiszúrt velünk, pedig kicsit igen. Egyből azt mondtuk, jöhessünk vissza máskor vizsgázni. Egyből belement.

2011. jún. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van akaraterőd sikerülni fog akármilyen szak,lehet hogy csak kettes vizsgákkal,de meglesz! Ugyanis nagyon sok lehetőség van javítani. Én levelezőre járok,közgazdásznak tanulok(pénzügy és számvitel). Közös e-mail címünk van,ahol küldik az évfolyamtársak a tananyagot. A vizsgáknál ugyanazt írjuk általában mint a nappalisok. Általában a levelezősök jobb tanulók.:)Legalábbis nálunk a tanárok mindig azt mondják.
2011. jún. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Kiegészítésnek (előttem szólóhoz kapcsolódva): az oktatók egy fokkal normálisabban állnak a levelezősökhöz. Sajnos él az a tévhit, hogy aki nappalira jár, az nem dolgozik, hanem egész nap tanul. Néhány oktató meglepődött amikor megtudta, hogy hányan tartják el önmagukat a csoportunkban és hány nappalis hallgató családfenntartó/gyereke van, vagy akár több is. Tehát sokuk fejében az van, hogy a levelezős az munka és család mellett tanul, míg a nappalis csak bulizik. E miatt a levelezősökkel szemben kedvezőbb eljárásokra is képesek. Éppen e miatt, ha valahol a kettesed sem jön össze, nyugodtan válts egyetemet.

Az egyik ismerősöm bukdácsolt a levelezőn. Nagyjából 50-60% között volt az egész évfolyamon a bukások aránya. Átment egy másik egyetemre és négyesekkel megcsinálta. Akik nem váltottak, hanem maradtak, még most sincs diplomájuk az adott szakból. Tehát, ha nincsenek meg a kettesek sem, akkor váltani kell!

2011. jún. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!