Egy tételt hányszor érdemes elolvasni, hogy nagyjából
megmaradjon az ember agyában akár 10 vagy több tétel
után is?
Figyelt kérdés
10? 15? vagy kevesebb/több? Nektek általában hányszor kell?
2018. máj. 19. 22:52
1/5 anonim válasza:
Ne olvasgasd, hanem tanuld meg. Úgy elég kétszer is.
2018. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
#1: egyetemistaként kérdezem, így, vizsga előtt, kétszeri elolvasásához hogyan? Komolyan érdekel, nem beszólás, vagy ilyesmi...
2018. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
* kétszeri elolvasással hogyan
Nem vettem észre, hogy a telefonom átírta. :/
2018. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Én egyetemen úgy tanulom a tételeket, hogy a kidolgozott tételsorral és a jegyzeteimmel + órai diákkal leülök és elkezdem kiegészítgetni a kidolgozottat plusz színessel ki is jelölöm a lényeget. Ha a napi adaggal kész vagyok akkor elkezdem úgy, hogy először átolvasom az adott tételt majd azt addig tanulom amíg fel nem mondom fejből (ez kb tetelenként fél óra bár nyilván tárgytól is függ). Ha este van időm akkor az aznapi adagot mégegyszer átolvasom. Vizsga előtti napot mindíg ismétlésnek hagyon aztán ez vagy sikerül vagy végig sem érek az egészen.
Ha nagyon nincs időm akkor csak átpörgetem a diákat/kidolgozottat de azzal max egy hármast szedek össze de inkább csak kettest.
2018. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Én most érettségizek, már elkezdtem készülni. Úgy kezdtem el tanulni, hogy mindegyiket egyszer elolvastam, így megmaradtak a címek és nagyjából az, hogy miről kell beszélnem. Amúgy én írtam meg mindegyiket, szóval ez már nagyon sokat segített az ismétlésben. Naponta 3-4-et olvasok el, aztán egyesével is átmegyek rajtuk, akkor már memorizálom a fontosabb kulcsszavakat, fogalmakat, évszámokat, személyeket stb. Azt gondolom, hogy magolni nem érdemes, mert azt hamarabb elfelejted, a többszöri értelmes olvasás sokkal többet segít, ezeket már úgyis tanultad, csak most fel kell eleveníteni a már elsajított tudást.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!