Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diplomát szerezzek...

Milyen diplomát szerezzek BSC-n, ami piacképes?

Figyelt kérdés

Nem tudom minek tanuljak tovább, a pontjaim alapján bárhova van esélyem bekerülni.

Olyan diplomát szeretnék, amivel könnyű elhelyezkedni és jó fizetést ad, legalább nettó 300-400 ezer és munkatapasztalattal majd még több, ahogy telnek az évek.


Ki mit ajánlana?


Köszi előre is a válaszokat!


2018. márc. 21. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát azért itthon esélytelen pályakezdőként nettó 400 ezer, bármilyen papírral.
2018. márc. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Végezd el a programtervező informatikus alapképzést! Ha nem csak papírt, hanem komoly tudást is szerzel a három év alatt, talán összejön a 300 nettó kezdőfizetés.
2018. márc. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, a 300-400 nettót úgy értettem, hogy 1-2 éves szakmai tapasztalattal. :)
2018. márc. 21. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Egyértelműen a programozás. Ilyen területen dolgozom és programozást oktatókat is ismerek, látom a valóságot. Ha van egy infós alap diplomád és jól tudsz programozni (pl. Java), 350 nettóval simán kezdhetsz. 3 év múlva duplázhatsz, 5-6 év után vezető fejlesztőként akár az 1.2 M is meg lehet havonta.
2018. márc. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Programozó, mérnök
2018. márc. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Humán vagy reál beállítottságú vagy?


Rossz hozzáállás úgy egyetemet kezdeni, hogy nem tudod mit akarsz..

Sok ilyen emberrel találkoztam, eljöttek mérnöknek, beültek mechanika órára és megtudták mit is vállaltak. Első félév végére kb az 50% otthagyta az egyetemet.

Informatikával is ez a helyzet, ha nem szereted a matekot és a programozás.


Mi a hobbid? Vállassz olyan szakot, ami passzol hozzá és nem fogod megúnni.

2018. márc. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

BME VIK Mérnökinformatika és otthon feküdj rá az angolra és a programozásra. Az egyetem alatt szerezz egy gyakornoki pozíciót 2. évben és ahogy teheted egy félállást junior szinten.


Mire vége az egyetemnek lesz 1,5-2 év szakmai tapasztalatod ha nagyon jó vagy egy angol C1-C2 és akkor már nem elképzelhetetlen a 400 nettő kezdő fizetés.


Persze a legtöbben egyetem mellet nem kezdenek el dolgozni a 2. évben max a 3. vagy 4.ben, nincs jó nyelvérzékük és valószínűleg nem terhelték agyon magukat, hogy a legfrissebb technológiákat megtanulják otthon hogy készen álljanak a munkapiacra ... szóval nem lehetetlen, de kevesen tudják megoldani.


Segít ha egy jó gyakornoki pozíciót szerzel külföldön pl.: google, amazon stb... Akkor akár már kint is viszonylag magas kezdő fizetéssel tudod elkezdeni.

2018. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és, hogy egyátalán jelentkezni tudj a VIKre fizikábó, informatikából vagy más technikai tantárgyból is érettségizned kell.


Nagyon hosszú a lista, hogy miből választhatsz a felvi.hu-n megtalálod, de az emelt informatikát ajánlom.


Gondolom nem most érettségizel, mert feb 15ben lekellet adni a jelnetkezéseket szóval van bőven időd a felkészülésre. Plusz a programozási része kb olyan nehéz mint amit az első fél évben tanultok ezért valamilyen szinten "előnyben" leszel azokkal szemben akik soha sem programoztak.


Plusz az alap office csomag használat hasznos. (mondjuk az érettégi nevetségesen könnyű)

2018. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8. válaszolóval egyetértek!

Én az emelt érettségimnek köszönhetően még másod éveben is "előre vagyok". Fontos, hogy jó alapokkal kezd az egyetemet, különben nagyon sokat kell tanulnod (/pótolnod), meg idegeskedned..

2018. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!