Mit csinál egy mechatronikai mérnök és miben különbözik a gépész- illetve villamosmérnöktől?
A mechatronikai mérnök az általad említett szakoknak a szerelemgyereke. Mindkettő tudásából kap egyetemen, viszont se a villamosságot, se a gépészetet, se az informatikát nem olyan szinten, mint az előbbi szakokon. Viszonylag új a szak, a mechatronikai mérnökök olyan helyekre lettek kitalálva, ahova kell gépészeti és villamossági (/programozási) tudás, mint például autógyárakban a gyártósori robotok tervezése/üzemeltetése.
Gyakorlatban legtöbb helyre mehetnek ahova egy gépész vagy villamosmérnök mehetne, viszont annyira nem gyakori a két terület együttes tudásának elvárása, ezért lehet inkább a másik szakon végzettet veszik fel.
Ha érdekel még, kérdező, én BME villamosmérnökin végeztem, de beszéltem 1-2 mechással. Ők is programoznak mikrokontrollereket, tanulnak analóg és digitális elektronikát, jel és rendszerelméletet. És ugye vannak a gépészeti tárgyaik: áramlástan, dinamika, rezgéstan, stb. Amik hiányoznak a villamosmérnökihez képest, az az infokommunikáció, elektronikai gyártás technológia, villamos energetika területek.
Gépészetet annyira nem ismeret, de ott is gondolom hasonlóan kimaradnak területek, bár szerintem kevesebb, mivel azért nem véletlen, hogy a gépész karon van.
De ez csak az alapozás, ha megvan mi érdekel, akkor arra kell specializálódnod, és van mozgástered mindkét irányba. MSc-n ezek bizonyos feltételekkel többnyire átjárhatók. Neked kell eldöntened mi érdekel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!