Miért ennyire könnyű a mérnökinfó egy rendes mérnöki képzéshez képest?
Mechatronikát tanulok harmad éve és az informatikát tanuló ismerőseim töredékét sem kell az egyetemmel törődjenek, mint mondjuk a gépész, vagy villamosmérnök ismerőseimnek. Míg nekek van 3 zhjuk kb egész félévben, nekünk 15+ és a nehézségi szintjükbe most nem is megyek bele inkább.
Ennek ellenére mindenhol azt hallom, hogy milyen jól keresnek az emberek ezzel a szakkal, meg milyen kelendő, stb stb. Hol van a csavar? Tény, hogy a piac szabályozza magát. A kereslet meghatározza a kínálatot. Nem hiszem, hogy könnyű képzés után ugyanolyan értékes diplomát szerezhet valaki, hiszen, akkor mindenki arra a szakra menne. Általános vélemény, hogy majd halára unják magukat a munkában egész nap a képernyő előtt, de tényleg igaz ez? Nem hinném, hogy ennyire rossz lenne a helyzet.
Várom hogy valaki felvilágosítson. :)
Azért messze nem 3 zh ne vicceljünk már. Külön nehézség benne, hogy egyszerre érteni kell a programozáshoz is, de egy megfelelő szinten fizikához és elektronikához is. Mechatronikát is tanultam igaz 1 kurzus volt. Bár annyira nem látok rá, de tán tényleg nehezebb egy villamosmérnöki, de nincs akkora differencia, ahogy előadod (nem 5x annyi és 3x nehezebb zh-k.
A másik, hogy az infóra jóval nagyobb a kereslet meg a piaca is. Talán a legjobb "befektetett energia/megtérülés" arányú, de azért nem sétagalopp. A 150 -ből, akikkel kezdtem az évfolyamot talán ha 15-20 -at látok így zv fele.
egyetemfüggő is lehet
Mert ha ő valami noname egyetemről beszél kontra BME akkor azért van különbség. (Nem mintha a BME-nek nemzetközi szinten nagy híre lenne)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!