Van olyan szak, ami tulajdonképpen NEM büfészak?
Kicsit furcsa, hogy itt gyakoron nézegetve, hogy mások milyen szakot keresnek, mindenre az van ráhúzva hogy büfészak, meg Burger Kingbe mehetsz vele, meg kitörölheted a diplomáddal s a többi. Tulajdonképpen ezek miért is büfészakok?
- Vagy Real tantárgyat tanulók szemében a humán lószart nem ér, nem értem. Ha valaki 3 éve lehúz felsőoktatáson, esetleg még 2-3-t mesterképzésen, neadj isten még 2-3at doktorin, akkor miért ne lehetne akár egy filmekkel, vagy akár milyen kultúrával foglalkozó szakkal elhelyezkedni....?
Lehet... egy múzeum által kiírt kurátori pályázatra 1000-nél több pályázat érkezett...
igazi büfé szak a büfésképző OKJ
csakhogy túl sok a kultúrával foglalkozó, vagy foglalkozni akaró egyébként nagy tudású szakember...
de én azért azt mondom mégis mindig: azt kell választani, amit az ember szeretne csinálni egy életen át, nem csak a kötelezőt teszi meg, hanem szenvedélyesen beleveti magát a tanulmányokba,tanul, dolgozik
- aztán lesz, ami lesz.
Valahogy megtalálja a boldogságát- ellentétben azzal, akit csak az motivál, hogy sok pénzt lehet vele keresni, és egyébként nem érdekli amit tanul, amiben dolgozik - az végig szenvedi esetleg gazdag életét
Gondolj bele, szabadbölcsészen végez 400 ember évente. Az általa szakmán belül betölthető állások száma kb 50. Tehát 400 emberre jut 50 állás, ami elég rossz elhelyezkedési esélyeket jelent szakmán belül akkor is, ha kiváló voltál egyetem alatt.
Informatikusként végez évi 1000 ember, közben meg 10000 állást kéne betölteni szakmán belül, tehát sokan még kézbe se kapták a diplomát, máris melóznak.
Érted már? (Lehet h az arányok nem pont ilyenek, de érzékeltetésnek írtam csak őket)
Minden területen el lehet helyezkedni, ha az ember épít kapcsolatokat már az egyetem alatt. De az olyan szakokból, ahol jelentős túlképzés van, egy átlagos pályakezdőnek nehezebb elhelyezkedni, ezért becsülik alá őket.
Más kérdés, hogy szerintem nem az a büfészak, amiből túlképzés van, hanem amik viszonylag könnyű szakok - persze, az hogy könnyű, relatív. A szememben egy top egyetemen egy elismert szak nem büfészak, ha magasak a képzési követelmények, akkor sem, ha túlképzés van, míg akár egy keresett szak is lehet az egy kormánydöntés által egyetemmé avanzsált helyen, ami régen még főiskolaként is gyengének számított.
Van, és ha megnézed azokra több állás van.
Gondolj bele mi ér többet:
A, amikor fejből tudod az irodalmi személyek történetetét és műveinek elemzését.
B, amikor megkapod hogy tervezz egy olyan elemet ami ide jó lesz és ezt meg ezt megtudja csinálni, költséghatékonyan. Vagy oldd meg hogy a program ezen része fusson, soha ne legyen benne végtelen ciklus és ne legyen olyan kombináció ami hibát eredményez.
Amellett te is beláthatod hogy ha valaki tud festeni abból meglehet élni, de abból hogy tudod a színeket meg a színösszetételeket kevésbé.
Bölcsészet is jó, ha nyelvszakon vagy és legalább 2-3 nyelven perfekt beszélsz, de ennyi kb.
Emellett lehet mondani hogy ilyen jó állása van ennek meg annak.
Na igen, de az arányokat érdemes megnézni. Kb mint a sztárok. Egy a millióból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!