Melyik programtervező informatikus diploma ér többet elhelyezkedés szempontjából: ELTE vagy SZTE?
Hát nem tudom #1-es, én BME-n elég jól megtanultam programozni igaz ehhez a kötelezőkön kivül plusz tárgyakat is felvettem és minden házit megcsináltam, amiből BME-n nagyon sok van. Eddigi munkahelyeimen persze azért sokat tanultam hozzá, de úgy érzem, hogy egyetemen azért elég szilárd alapokat szereztem.
Kérdező, ha a kettő közül kell választani, asszem én inkább az ELTE-t javasolnám, bár nyilván nincs megfelelő összehasonlítási alapom.
#2 Mint ahogy te is írtad szilárd ALAP. Azért az még messze van egy valódi junior szinttől.
Mindegy melyik egyetem, nem az lesz a mérvadó. Hanem hogy mit fogsz tudni. Hogy egyetem mellett mennyire leszel képes plusz időt és energiát belefektetni a gyakorlati tudás megszerzésébe (itt nem ilyen olyan plusz egyetemi kurzusokra gondolok, hanem gyakornokoskodásra cégnél).
#3
"Mint ahogy te is írtad szilárd ALAP. Azért az még messze van egy valódi junior szinttől."
> Nem teljesen értek egyet.. Az #1-es megállapítására reagáltam, miszerint "egyetemen nem lehet megtanulni programozni", mert szerintem (ha jól tervezed meg a képzésed, akkor igen). Nem állítom, hogy az egyetemen mindent megtanulszhatsz, de azért elég sokat..
Azzal viszont veled nem értek egyet, hogy nem lehet junior szintig eljutni egyetemen. Mint írtam, egyetem alatt jó sok tárgyat felvettem és bár első munkám papíron csak gyakornoki volt, azért a visszajelzések alapján a junior szintet is sikerült megütötnöm..
Ettől függetlenül valóban sokat kell gyakorolni, otthon hozzátanulni és sok dolgot egyedül kiszenvedni, ezzel a résszel teljesen egyetértek.
Nem azt mondtam, hogy az egyetem nem ér semmit, hanem csak azt, hogy a munkaadónak úgyis csak az számít, kb amit otthon tanulsz meg. A programozás ilyen, időigényes, rengeteg otthoni tanulást igényel. Gyakorlati szempontból többet ér, ha beiratkozol egy Udacity vagy Udemy kurzusra, beszerzel (letöltesz) két tucat Java könyvet és nyomod a tutorialokat meg tanulod a nyelvet. Otthon. Semmilyen egyetemi kurzus nem versenyképes ezzel. (Ha meg a PPT-t hiányolod, letölthető az is végtelen számban.)
Algoritmusok? Van erre is Udemy video kurzus meg számtalan könyv. Letöltöd, végigcsinálod.
Nyelv? Frameworkök? – szinte csak azok a végtelen órák számítanak, amiket otthon töltesz el a könyv meg az eclipse fölé görnyedve, meg saját projekteket végigszenvedve.
Szóval az egyetem nem haszontalan persze (kell is); de pont a programozás az, ahol az egyetemek nagyon le vannak maradva a valódi világtól, és pont a CS szakokra jósolják, hogy először ezt fogja radikálisan átalakítani a zinternet.
Ma már egy udacity nanodegree, vagy egy Oracle/Microsoft certifikáció kb többet ér mint egy szakirányú diploma.
#1 voltam
"Azzal viszont veled nem értek egyet, hogy nem lehet junior szintig eljutni egyetemen."
Pedig nem lehet. Csak önálló projektek és valós munkával lehet azt elérni. Nem attól lesz valaki junior, hogy magabiztosan ismeri a ciklusokat és esetleg tud egy gráfbejárást írni. Ezek mind szükségesek ,de nem elégséges feltételek egy junior szinthez. A tapasztalat számít, amit csak projekteken lehet megszerezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!