Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkák, ahol egyedül lehetek?

Munkák, ahol egyedül lehetek?

Figyelt kérdés

Tudom, rossz ember vagyok, csak szeretnék valami munkát, amit magányosan végezhetek.

Nincs olyan munka, ahol soha senkivel nem Kell kommunikálni, ezt is tudom, szóval nem baj, ha néha pár szót, mondatot muszáj váltanom. De jó lenne, ha a munkám nagy része, gondolkozás, elemzés, írás vagy valami ilyesmi lenne.

A könyvelô már kilôve, nagyon rossz vagyok matekból.

Köszönöm elôre is.

18/L



2017. dec. 14. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Mozdonyvezetö, Éjjeli ör, Krematóriumi dolgozó, Remetenö
2017. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Sok grafikus és programozó meg tudja oldani ezt, természetesen sokuk pont nem. Én szerettem úgy programozni, hogy otthon voltam egyedül és egyszer sem láttam a még a manageremet sem, aki remek volt, mert a klienset eltakarta tőlem. Pár email és a pénz utalása, amúgy dolgoztam csendes magányomban. Manapság még könnyebb távmunkában dolgozni. De a design munkáim is ilyenek, maximum pár üzenetváltás.


S persze lehetsz író is, aki néha ír egy regényt s néha felbukkan.

2017. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

éjszakás portás

éjszakás takarító

2017. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a programozáshoz eléggé kellene a matek, nem? Az a baj, hogy én ezekhez a reál beállítottságú munkákhoz buta vagyok. Pedig az informatika nem hangzik rosszul, még talán tudna is érdekelni. Csak kétlem, hogy menne.
2017. dec. 14. 22:42
 5/17 anonim ***** válasza:

A matek annyira nem kell a programozáshoz, mint jó logika. A grafikai munkákhoz pedig "csak" jó szem, ízlés és képzettség kell (ami megszerezhető). Ne add fel anélkül, hogy bepillantást nyertél volna egyáltalán bele, hogy mi az.


A párom könyvelő volt, úgy sommázta a saját munkáját, hogy arra egy általános iskolást is be lehet tanítani. De a mérlegképes tanfolyam (és vizsga) tényleg nehéz.

2017. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Vicces ilyen válaszokat olvasgatni... :D

Méghogy nem kell a programozáshoz a matek, mégis mi a fene az a logika szerintetek? A matek alapja..

Ha jó a logikád, csak akkor lehetsz rossz matekból ha szimplán soha nem gyakoroltál rá és nem is érdekelt. De nagyon rossz biztosan nem... Azonban ez kiküszöbölhető. Sőt nyugodtan mondhatom, hogy ha még matek tudásod is van, a programozás is 1000x könnyebb.


Ennek ellenére programtervezőin azonnal kibuksz ha nem megy a matek vagy nem tudsz fejlődni. (Persze lehet diploma nélkül is, csak sokkal könnyebb vele, mint nélküle) S a tendencia is azt mutatja, hogy egyre jobban kérik.


(UI: Miért ámítunk mindenkit a programozással? Egyáltalán nem olyan könnyű az. Nem felel meg annak a kritériumnak, hogy sok pénz szinte 0 melóval..)

__________________



A párod szerintem nem volt könyvelő. Szimpla betanított robot.

Egy igazi könyvelő nem csak 10-20 gazdasági eseményt könyvel, hanem eléggé komplex átfogó tudása van.

Megnézném, hogy azt mikor tanítod be egy gyermeknek. :)

Ennek ellenére igaz, hogy sima mezei könyvelőnek lenni nem nehéz.

Azonban el ne hidjük már, hogy ez is interakcióktól mentes.. ügyfelekkel kommunikálni kell vagy az a cél, hogy irodában örökre a legalsóbb szinten melózni, akinek csak kiadják a feladatot és vége? :)

2017. dec. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

A tendencia pont nem azt mutatja, hogy progmat kell az elhelyezkedéshez. Legfeljebb az nyugtatja magát ezzel, aki ott szív, hogy nem csinálja feleslegesen.


A programozáshoz nem kell matek. En is csinálom de a matekot mindig utáltam. Nem kell felmagasztalni annyira a programozást, messze se olyan nehéz, mint egyeseket szeretnék mutatni. Ha akarod, meg tudod tanulni.

2017. dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
múltkor olvastam: csőszködés, még a madarak elriasztására szolgáló eszközt is magadnak kell beszerezni, egész nap kint vagy a mezőn
2017. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is programozok, matekhoz mindig hülye voltam, de a logikám jó.
2017. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7

Akkor nem tudod, hogy mit jelent a tendencia!

Nézz utána... de elárulom, egyre jobban érdekli a multikat és minden céget, hogy legyen róla papírod is.

Amire te gondolsz az szimplán annyi, hogy papír nélkül is el lehet helyezkedni, azonban én nem ezt mondtam. Ez az aktuális helyzet, a tendencia az egy irány.. jövőbe mutatás.


Jah és hány olyan programozó is van a világon, akinek nincs róla papírja? Hmmm...

Sokkal-sokkal kevesebb, mint az akinek van róla és ugyanúgy "programozó".


Az iskolát meg le lehet hordani, azonban megint tévesen...

Maga az iskola nem arra van, hogy egy adott nyelvet tanítson meg és milliárd példát..

Arra, hogy tudj gondolkozni és megoldani a felmerülő problémákat.

Az már megint más ha nem ezt várja a többség.


Hétköznapi xy programozónak meg azért nem kell matek, mert már el van rejtve a szemed elől.

Azonban ha komolyabb vizekre evezel, ott nagyon hamar bokánfosnád magad, hogy milyen is az, amikor olyan problémát kell megoldani, amihez kell az a bizonyos matek tudás is..

2017. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!