Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a KRE japán szakja?...

Milyen a KRE japán szakja? (Plusz egyéb kérdések)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hosszú évek óta nagy szerelmem a japán kultúra, szeretek nyelvet tanulni mert úgy érzem, ebben vagyok jó, illetve imádok olvasni és írni. Ezért számomra az álom a fordítói munkakör (de a tolmácsolás is nagyon tetszik).

Tavaly érettségiztem, de egyéb okok miatt csak jövő évben felvételiznék (remélem addig nem nagyon emelkednek a pontszámok!).

Írnátok nekem tapasztalatokat, véleményeket az intézetről, a képzésről és a tanárokról?

Illetve hallottam arról is, hogy van kötelező egyházismeretek szak, ez mennyire nehezíti meg az egyetemista életet? Mennyire veszik komolyan? (Bár általánosban egyházi iskolába jártam, így azért van némi fogalmam ezekről a dolgokról). Valamint nagy baj-e, ha nem vagyok vallásos?

Plusz egy kérdés: nagyon érdekel a kínai nyelv is, de a fent leírtak miatt az egyetemen én a fordítói specializációt választanám.

Az egyetem mellett kínaiul tanulni egy nyelviskolában már nagyon nagy falat lenne? Vagy hogyan lehetne ezt megoldani?

Köszönöm, hogy végigolvastad, illetve a válaszodért is nagyon hálás vagyok! :)



2017. nov. 9. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Én erre a szakra járok.

Tanarokrol 1-2 kivetellel nem tudok rosszat mondani. Ha nem vagy alapvetoen lusta, akkor szinte lehetetlen csuszni. A legkor eleg jo, bar szamomra egy negativum, hogy rengeteg fura alak jar ide, mi alatt az ilyen otakus beutesu emberkeket ertem. Azert bukasok elo szoktak fordulni, van olyan tanar aki azert is buktat kb. ha csunyan irsz, vagy rossz napja van. De ez a 90%ra nem igaz.🌞

Nincs olyan hogy egyhazismeretek szak. Ez japan szak. Amire te gondolsz: egyhazismeret tantargy. Ez szinte az egyik legnehezebb vizsga. Eleg szigoru a kovetelmeny, es bar a tanar alapjaraton jo arc, de azt hiszi hogy csak ezt a tantargyat kell tanulnunk.

Az, hohy nem vagy vallasos semmibe nem fog befolyasolni. Ez a vallasossag abban merul ki, hogy van az egyhazismeret(plusz idei tanevtol bibliaolvasas), es hogy a tanevnyito ceremonia egy templomban van(sosem voltam még:D). A hallgatok nagytobbsege egyebkent nem vallasos(legalabbis akiket ismerek). Kinaiul pedig tanulhatsz az egyetemen szabadon valaszhato targy kereteben. Ez asszem ingyenes ha krediterteku kurzust veszel fel, es 10.000Ft ha nulla kreditest. Plusz egyebkent egy masik keleti nyelvet is kotelezoen kell tanulnod 1 evig, ami termeszetesen lehet a kinai:)). Ezen kivul lehet koreai, arab, perzsa. Nyelviskolaba nem celszeru elmenni, nagyon sokba kerulne.

Ha van barmilyen kerdesed, szivesen valaszolok!;)

2017. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ja, meg azt elfelejtettem, hogy az egyhazismeret kurzus kivalthato egy angol nyelvu vallasos kurzussal! Az sokkal egyszerubb. Persze angolul tudni kell hozza.
2017. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem, lusta szerencsére nem vagyok és tényleg szeretek nyelveket tanulni, szóval akkor ezzel remélem nem lesz bajom.

Igen-igen, azt akartam írni, nem is tudom, hogyan lett szak belőle :"D De arra gondoltam, amiről te is írsz.

Szuper, köszönöm, hogy kifejtetted. Egy kicsit homályos volt, hogy hogyan is tudnám összehozni a kínait is, de így már értem.

Köszönöm még egyszer, hogy ilyen hamart és ilyen kimerítően válaszoltál nekem! :)

2017. nov. 11. 00:36
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Már a kredites nyelv szabvál is fizetős, nem csak a null kredites.


Amúgy én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, mint az első válaszoló, a környezetemben kb mindenki bánja hogy eljött erre a szakra, mert nagyon nem tanítanak meg japánul, mert a tanárok elmondása szerint "ez nem nyelviskola hanem egyetem", viszont a követelmények természetesen nem ezt tükrözik. Nyelvtanfolyammal sokkal jobban járnál, ott tényleg megtanítják a nyelvet, nem csak elvárják, hogy megvilágosodj és egyik reggel úgy ébredj hogy n2-es tudásod van.


+1 dolog: az az egy éves (két féléves) kötelező kínai (vagy koreai, de másik egyetemre való áthallgatással bármilyen keleti nyelv lehet) óra semmire nem jó. Heti 90 perc nem elég még az alapfokra sem, az eredmény annyi hogy tudsz néhány szót kínaiul/az adott nyelven.

2017. nov. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hmm, hát ez érdekes. Mármint, természetesen abban igazuk van, hogy egyetem és nem nyelvsuli, de szerintem nem reális azt várni egy ilyen szaknál, hogy olyan szintű nyelvtudással menjenek oda az emberek, mint pl. anglisztikára. Azért ez mégiscsak egy ritkább, nehezen tanulhatóbb nyelv (már úgy értem, hogy tanárt, tananyagot neccesebb keríteni, főleg vidéken).

Lehet, hogy jobban járnék, csak hát azzal nem leszek fordító. Majd meglátom, ha tényleg rosszul tanítják, maximum nézek mellette valamilyen tanfolyamot.

Az a baj egyébként, hogy az ELTE japán szakjáról meg szinte csak rosszat hallottam, azért gondoltam a Károlira. Most egy kicsit elbizonytalanítottál, de azért nem adom fel, majd meglátjuk :)

2017. nov. 13. 19:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok.


Jo megtudni, hogy mostmar a krediterteku is fizetos. Ennyivel is okosabb lettem.


Valoban nem sokra eleg egyebkent a masik keleti nyelves tantargy. Alapvetoen tenyleg nagyon keves az a heti 90 perc. Heti 2-3x ennyibe kellene tanitani. Viszont az meg mar sokaknak megterhelo lenne, hogy parhuzamosan kb ugyanolyan tempoba tanuljanak 2 keleti nyelvet. Igaz, aki nem lusta, lehetseges. Nagyon sokat esett a szinvonal az ido mulasaval. Regen fel sem vettek, ha nem tudtal alapbol japanul. Max asszem 20-an lehettek a szakon. Most 5x ennyi diak jar oda.


Nekem van elsokezbol tapasztalatom az ELTE-vel is. A legtobb nyelvszakra igaz, hogy nagyon sokat szo*atnak, es sokan arc alapjan osztalyoznak. Nem vagyok elfogult a Karolival, de en ott ilyet meg nem tapasztaltam. Sem gyakorlaton, sem kollokviumon. Igazabol tenyleg sokan megbanjak, akik nyelvszakra jonnek. Ugye itt nem csak a nyelvet kell tanulnod, hanem rengeteg “felesleges” tantargyat is, amibol 1-2bol igen nehez otost szerezni. Persze ha erdekelnek ezek is, akkor jo helyen jarsz.


Persze vannak negativumok, de alapjaraton egy jo szak szerintem. Ha odateszed magad, es nem csak melegedni jarsz be (mint a legtobben), akkor szepen meg tudsz tanulni japanul. Persze az onszorgalom kotelezo. Jo kis osztondijak is vannak masodevtol (tanulmanyi). Es aki kezdoskent jon ide, az sincs hatranyban a haladosokkal szemben.


Szerintem hallgass meg meg egy-ket velemenyt, esetleg nyiltnapozz egyet mind2 intezmenyben.

2017. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
60%

Szia

Én voltam nyíltnapon a Károli japán szakán és nekem megnyerő volt. Igen vannak "furcsa" emberek akik otakusok, animések (én is ehhez a brigádhoz sorolnám magam ;) )

Ott is felmerült a kérdés hogy melyik egyetem japán szaka jobb. Ott volt egy tanár aki azt mondta, hogy mind a 2 egyetemen tanít. Az ELTE-n a japán szak többnyire régebbi szövegekkel foglalkozik, fordít és a régebbi nyelvezetet használják. A károlis meg modernebb szöveggel foglalkozik, amiket a mai nyelvben is használnak.

Röviden: ELTE- ősrégi szövegek fordítása, Károli meg mai/modernebb szövegeket fordít.


Emellett engem is az érdekel, hogy milyen a japán szak, hogy viszonyulnak hozzá az emberek, mi a véleményük.

Én is azt hallodtam hogy sokan sz*pnak vele mert semmit sem tudnak. A nyíltnapon is megmondták, hogy nem nyelvsuli, a nyelvet otthon is kell tanulni, elég keményen.(hétvégéket kell rá feláldozni, és nyáron is, az a legjobb ha minden nap tanulod a nyelvet/ foglalkozol vele).


Tervezek oda menni mert engem nem csak a nyelv hanem a kultúrájuk is érdekel, történelmük. Egyszóval majdnem minden.


Egy valami bántja a csőrömet, az meg az hogy mi lesz így az orosz nyelvvel amit eddig tanultam? Oké emelt fokom lesz belőle (vagyis kell 😅 ). Én is arra gondoltam hogy fordító leszek, de nem csak japán hanem orosz is. ELTÉn meg van ruszisztikai szak, csak ott egyből mesterképzés van (nincs alap) és nincs fordítói szakosodás.


Nekem még 1 tanévem van az érettségi-ig, de jó lenne most tudni hogy mi akarok lenni és hogyan és hol kezdem el.

2018. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Mellesleg, erősen ajánlot már előre készülni, a horaganákat meg a katakanákat tudni kell. Vmelyik tanárnál már a legelső héten zh lesz 😅
2018. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Karolin is tudsz orosz nyelvorakra jarni. Bar ha oroszorszagba is szivesen tanulnal egy evet osztondij kereteben, akkor ez itt szerintem nem lehetseges. Most kaptunk ertesitot campus mundi osztondijakrol( ezzel nem csak europaba tudsz jelentkezni) es emlekeim szerint nem volt benne oroszorszag. De szerintem a japannal sokkal jobban jarsz. Oda nehezebb kijutni, s egyetemen kivul nagyon nehez osztondijat nyerni(nemis tudom lehet-e). Oroszorszagba szerintem nem olyan veszesen nehez kijutni. Nem feltetlen kell hozza orosz szak.
2018. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom a Marci fogja kérni a kanákat az első vagy második héten :))
2018. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!