Tizedikes fakt választás? Villamosmérnök? Informatikus? Gazdasági elemző?
Sziasztok. Ebben az évben kell faktot választanunk, de ugye ehhez nagyjából kéne tudnom mi akarok lenni. Most eddig ezek a favoritjaim, csak más faktokat kellene mindegyikhez választani, szóval jó lenne ezt leszűkíteni. Igazából a matek a nagy szerelmem, ezért az az egyik faktom tutira.
Eddigi érvek-ellenérvek:
- villamosmérnök:
1 nem tudom pontosan mivel foglalkozik. tehát mondjuk ha bemennék aznap az irodába mit csinálnék...
2 a fizika tudásom nem épp a legnagyobb, mert rossz a tanárunk, de lehet h egyébként jól menne
- informatikus:
1 jól megy a matek, szóval a logikás feladatokkal nincs problémám, nagy eséllyel az egyetemi matek is menni fog
2 nem tanultam programozást sosem, így azt se tudom tetszik-e/megy-e
3 nem tudom, hogy ez jelent-e valamit, de nem vagyok egy nagy elektronikai cikk/számítógépes játék fan, szóval úgy nayon-nagyon nem érdekelnek ezek a tipikus "infós" témák
- gazdelemző:
1 itt ugye nem lenne baj a fizika/programozó tudás hiánya
2 ez humánossabb --> ezzel sincs bajom, csak mondjuk annyira nem szeretem a csoportmunkát meg a szereplést
Ti mint választanátok? Igazából nem is annyira az anyagi oldal érdekel, mert valszeg semelyikkel se halnék éhen. Vagy vmi ötlet hogyan ismerhetném meg ezeket a szakokat jobban?
A villamos és az info a infó a két legértékesebb diploma ma az egész országban, sőt egész európában, de a gazdelemzo sem.rossz, szóval jókat valasztottal.
Én villamosra járok. Nagyon szerteágazó a szakma, ha ezt választod biztos, hogy megtalálod azt a fajta melót ami neked tetszene. Lehet hogy egész életedben programozni fogsz, lehet hogy sosem fogsz programkodot látni, lehet elméleti és gyakorlati oldalról is közelíteni a dolgokat stb. Itt nagyon sokmindent csinalhatsz. A matek pedig itt is fontosabb mint a fizika.
Info: nem baj ha nem tudsz programozni, nagyon kevesen tudnak rendesen programozni
Nalunk gimiben az info fakt kifejezetten gyalazatos volt. Ha az infotanarotok nem valami orszagos csoda (3-4 jo tanar biztos van az orszagban) akkor az infot ejtenem rogton.
Azert is ejtheto az info, mert BME Mernokinfon is, ELTE Programtervezoin is elolrol tanitjak a programozast. Mernokinfora a fizika is jol jon, elso evben kevesebbet kell tanulnod, koncentralhatsz masra.
Villamos-infos szakhoz tartozik az IT biztonsag, errol szol az evenkenti Hacktivity konferencia. Nezz meg nehany elozo eloadast Youtubeon, ilyesmikkel is foglalkozhatnak a villanyosok, infosok.
Én az informatikán vagy a gazdelemzőt ajánlanám ezek közül. Az infonak nagyon nagy jövője van, illetve az is egy elég szerteágazó terület. Szerintem nagyon jól lehet kamatoztatni egy ilyen diplomát.
A gazdelemzővel szintén nagyon jól lehet keresni, de ha a corvinusos gazdelemző szakot nézted ki, akkor megnyugtathatlak, hogy nem annyira humános, persze vannak olyan tárgyak is, de nagyon erős a matek, illetve nagyon elméleti is. Még a proginfó ennyire erős matekos szak. És azért nem árt, ha érdekelnek a pénzügyek meg a gazdasági jelenségek. Az infohoz hasonlóan kapkodnak utánuk a multik.
Persze ha nagyon tetszik a fizika, vagy megfog a villamosmérnöki szak tanterve, akkor az is egy nagyon jó választás, hozzám személy szerint nem áll olyan közel, de a villanyos ismerőseim nem panaszkodnak, hogy unalmas lenne, úgyhogy hajrá :D
Abban segítenék, hogy tudj helyesen dönteni, melyiket válaszd. Abból indulok ki, hogy a matekot favorizálod.
1. Ne foglalkozz azzal, hogy majdan mivel kell foglalkozzál, ha majd irodába kerülsz. Teszed, ami a dolgod. Az sem biztos, hogy irodában töltöd majdan napjaid nagy részét. Mert lehet még belőled idővel egy kül-/belföldet járó "összekötő" munkatárs is. Inkább arra koncentrálj, hogy számodra elfogadható, "jó" főnök keze alá kerülj. Akkor kiegyensúlyozott maradsz, könnyen fog menni a munka (bármit is csinálsz) és ha számodra nyugodt körülmények között mozogsz, úgy eszedbe jutnak majd még jobb és továbbmozdító gondolatok. S lehet, hogy az addig is talán kiválónak tartott munkaköröd ellenére még jobbat eszelsz ki, s abba az irányba terelgeted magad (önképzés, stb), ahol még inkább "testhez" állónak érezheted a kitűzött feladatokat, amelyekben örömödet is leled. Legalábbis ez kéne legyen a cél. Ezt azért mondom így általánosítva, mert még nem tetted le a voksot, hogy mi legyél. Szinte tök mindegy, ha matekból egyébként jó vagy. Csak arra törekedj, hogy amit éppen csinálsz, azt szívesen-szívedből és lelkesen tedd, ne pusztán csak azért, hogy minél több pénzed legyen. Az is fontos(!), de vedd észre a MÉRTÉK-et. (pl. nem biztos, hogy AUDI A8-ra van szükséged, hogy munkába járj, vagy hogy elutazz a Balatonra. De, ha hamar akarsz leérni, nem biztos, hogy egy "camping" kerékpár is elég lesz!)
2. Beszélgess villamosmérnökökkel, informatikusokkal, gazdasági elemzőkkel. Minél többel. Hallani fogod, hogy szinte mindenki mást tart érdekesnek, de ez egy csöppet se zavarjon... Használd az internetet, látogasd a fórumokat, keress rá Utube-bon a téged érintő témákra... Menjél el számodra érdekes előadásokra. Némi pénzt se sajnálj ezekre. Előbb-utóbb érezni fogod, mi az, amely terület leginkább közel áll habitusodhoz.
3. Félelmeidet küzdjed le, amit most még nem szeretsz... a csoportmunkát, a szereplést(!) Nem kell, hogy mindenben profi legyél. De egy Team-ben részt venni, néha kiállni és előadást prezentálni, ne tekintsd "lehetetlen" feladatnak. Azt is meg lehet tanulni és szokni. Gyakorolni kell. (Mint a színészek, táncosok: tükör előtt) Ezt tudom javasolni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!