Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy vegyészmérnöki?...

Orvosi vagy vegyészmérnöki? (többi lent)

Figyelt kérdés
E kettő egyetem között gondolkozok. Most biosz-kémia faktos vagyok, de erősen gondolkozok, hogy leadom a bioszt és felveszem a matekot. A matekban meg a kémiában is inkább a számolás részét szeretem, nem a magolósat, a biológiában meg csak annyit látok, hogy magold a sok anyagot. Az orvosiról temérdek olyant hallok, hogy vért izzadnak az emberek. Meg az is eléggé eltántorít, hogy egyetem után még 5 év és csak akkor leszünk hivatalosan orvosok. Szóval mire van egy jól fizető állásom van, a fiatalságomnak annyi, már 30 éves vagyok.

2017. szept. 17. 21:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Már elég régóta orvos szeretnék lenni, de gimnáziumban a matek meg kémia órák egy szempillantás alatt eltelnek, miközben a gimnáziumi bioszon szinte elalszok. Számolni imádok, tanulni nem tanulok sokat, persze ha nagyon kell, simán bevágom az anyagot. Meg számomra az is fontos, hogy egyetemi éveim ne csak arról szóljanak, hogy ülök a szobában és tanulok.
2017. szept. 17. 21:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megválaszoltad a kérdésed.
2017. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A vegyészmérnöki se leányálom tanulási szempontból...

Kérdés, érdekel-e a mérnöki diszciplína? vegyipari gépek,géprajz,művelettan,folyamattervezés?

2017. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezekről a dolgokról fogalmam sincs. A gyógyszerészeti se lehetne egy rossz ötlet. Ott is inkább a kémián van a hangsúly, igaz ugyanolyan nehéz, mint az orvosi, de 5 év egyetem után már rendes gyógyszerészként dolgozhatnék.
2017. szept. 17. 21:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Orvosokkal gyakran találkozik az ember, de vegyészmérnök ismerősöm egy sincs, olvastam, hogy mit csinálnak, de nem nagyon tudok azokkal mit kezdeni.
2017. szept. 17. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyészmérnök elég sok mindent csinálhat, viszont nehéz és mesterszak nélkül nem is keres olyan jól, mint a többi mérnöki. Nagyon sok irány van, de ha a gyógyszeres vonal érdekel, akkor arra is van lehetőség (van gyógyszer-vegyészmérnöki képzés). Itt inkább a kémián és a gyógyszer előállításán van a hangsúly, mintsem a gyógyszerek élettani hatásairól (amit a gyógyszerészek jobban tudnak).
2017. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hat év után hivatalos orvos vagy, csak felügyelnek, amíg szakorvosnak tanulsz. Nem leányálom, de fokozatosan önállósodhatsz, végezhetsz orvosi munkát. De már az egyetemi gyakorlat alatt is kipróbálhatod a dolgokat. Kérdés, hogy orvos akarsz lenni, vagy a jól fizető állást akarod. Nekem ez lesz a harmadik hetem orvosin, szóval nem tuti, hogy mindent átlátok, de a matek és a kémia annyira nem kerül az előtérbe, illetve a kémia majd később igen, de leginkább a biológiai vonatkozásában. Ha nem szereted a biológiát, semmiképpen sem magolnál és kifejezett hivatástudatod sincsen (plusz harminc évesen még mindig nincs olyan hű de szuper fizetésed kezdő szakorvosként), nekem elég egyértelmű, hogy sokkal boldogabb lennél a mérnökin.
2017. szept. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem elsődlegesen nem azt kell nézni, hogy melyik szak mennyire kemény, meg hogy egyetemen mennyit kell tanulni, vagy, hogy a bioszt szereted jobban vagy a matekot, hanem hogy a későbbiekben szívesebben végeznéd-e egy orvos vagy egy vegyészmérnök munkáját...
2017. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A 6 éves orvosi egyetem után hivatalosan orvos leszel. Ott lesz a Dr. a neved előtt és orvosként dolgozol. Sok mindent csak szakorvosi felügyelettel csinálhatsz, kicsit kevesebb felelősség, de attól még pont ugyanazt csinálod...
2017. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ötödéves vagyok orvosin. Abban nem tudok segíteni, hogy milyen a vegyészmérnöki, vagy hogy te mit válassz, erről a képzésről tudok írni pár tényt, ami talán segíthet dönteni.

Orvosin sok a magolás, de a megértésre, logikára alapuló tanulnivaló is. Vannak nagyon nehéz vizsgák és stresszes időszakok, de hogy őszinte legyek, azt, hogy meg kell szakadni, csak ritkán éreztem. Az anatómiánál és a gyógyszertannál leginkább. Matek szinte semmi nincs. Kémiából csak középszintű érettséginek megfelelő számítások vannak, és a pufferek. De nem sok az sem. Mire szigorlatra kerülsz, a kémia zöme is biokémia. A klinikumban meg már tényleg nincs kémia. Azt mondod, unatkozol a bioszórákon, de azt nem írtad, hányadikos vagy. Ha az embert tanuljátok, és azon unatkozol, akkor egyértelműen célszerűbb mást választanod, hiszen itt aztán dögivel van ember. :) Ha a növénytanon, akkor nem számít, azt érettségi után el is felejtheted.

Miután lediplomázol, már megvan a doktori cím, és fizetésért dolgozol egy kórházban. Ha hiányszakmát választasz, akkor a fizetésen felül még kaphatsz más juttatásokat is. Lényegében dolgozó orvos leszel, egy kicsit kevesebb jogkörrel és felelősséggel, mint a szakorvos. De ebbe belevágni akkor érdemes, ha tényleg érdekel.

Ha a kémiai számítások, matematika világa vonz jobban, azokból itt nem nagyon kapsz.

2017. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!