Melyik nehezebb? Az orvosi vagy a biomérnöki/vegyészmérnöki kar?
A BME biomernokin az elso 2 ev nagyon sűrű. Heti 50 óra van, és mellette elvárjákazt, hoyg uyganannyit készülj az órára, emddig az tartott, tehat tisztán heti 100 óra tanulas egy héten - minden héten számonkérés...
3.-tól enyhébb a dolog.
Heti 50 meg 100 óra? Te a biomérnökire jársz, vagy ezt valami ismerősödtől hallottad, aki most harmadéves, de még első féléves tárgyai sincsenek meg? Mert ők szokták leginkább szidni a képzést, magukat meg a legnagyobb szentnek beállítani.
A valóság az, hogy heti 28-32 óra van, amibe beletartozik az előadás, gyakorlat és labor is. És itt 45 perces órákról beszélünk. Kötve hiszem, hogy valaki még otthon is tanul ugyanennyit, vagy ha mégis, akkor az is heti ~60 tanórányi idő, ami rendes órában mérve ~45 óra, és akkor már ott vagy, hogy röhögve szín 5-ösre teljesítesz mindent, vizsgaidőszakban már egy szót sem tanulsz, stb.
Az tény, hogy gyakran van számonkérés, tényleg előfordul, hogy akár hetente 2 nagyobb is (plusz ezen felül a laborokon kisebb beugrók), de ez nem a világ vége. Nem állítom, hogy könnyű megcsinálni 1-1 félévet, de nem embertelen dolgokról beszélünk. És azért ha már kérdeznek a képzésről, akkor illene a valóságot leírni.
Na ennyi lett volna az első válaszoló által leírtak korrigálása. Még annyit írnék le, hogy az orvosi és a biomérnöki képzés között ég és föld a különbség, nem sok köze van a kettőnek egymáshoz. A biomérnök a vegyészmérnökhöz áll a legközelebb. Az alapozó tárgyaink egytől egyig ugyanazok, tehát van matek, fizika, szerves, szervetlen, fizikai és analitikai kémia, vegyipari géptan és vegyipari műveletek mindkét szakon. Sokaknak ez nem is jön be annyira, mert másra számítanak "biomérnök" címszó alatt.
Mellesleg én azt mondanám, hogy az orvosi sokkal nehezebb, mert nekik aztán tényleg rohadt sokat kell tanulni. Mindenféle többezer oldalas szakkönyvek, csontok, izmok, stb. nevei, számomra elképzelhetetlen, hogy ennyi mindent bemagoljak. Egy mérnöki képzésen sokkal inkább dominál a tanultak megértése. De éppen ezért nem is lehet általánosságban elmondani, hogy melyik a nehezebb. És szerintem nem is ez alapján kell választani, hanem hogy mi érdekel inkább.
Véleményem szerint az orvosi. Bár hozzáteszem, elfogult vagyok, mert orvosira járok, biomérnökire soha nem jártam, így személyes tapasztalatom azzal nincsen.
Egyik csoporttársam lakótársa biomérnökire jár, és bizony nem kell annyit tanulnia, mint nekünk. Csoporttársam is gondolkodott első év után, hogy átmegy inkább biomérnökire, mert az jóval lazább.
De gondolom ez sulifüggő is.
"Heti 50 meg 100 óra? Te a biomérnökire jársz, vagy ezt valami ismerősödtől hallottad, aki most harmadéves, de még első féléves tárgyai sincsenek meg?"
Jártam a biomérnökire.
""Heti 50 meg 100 óra? Te a biomérnökire jársz, vagy ezt valami ismerősödtől hallottad, aki most harmadéves, de még első féléves tárgyai sincsenek meg?" "
Az elso 4 felev alatt meg kell lennie 2 felevnyi targynak, tehat 60 kreditnek, szoval nem iratkozhat be ugy senki 5. félévre, hogy még 30 kreditje sincs.
Megneztem a mostani tantargylistat, baszus, nem 3 oras laborunk volt 4 kreditert, hanem volt egy 7 meg egy 9 oras labor az elso felevben 4 es 5 kreditert... Matek se A-s volt, hanem B-s.
A mostani 2. feleves targyakbol is elsoben volt még 1-2, meg és nyelv és tesi volt még mellé az +6 óra hetente.
"Heti 50 meg 100 óra? Te a biomérnökire jársz, vagy ezt valami ismerősödtől hallottad, aki most harmadéves, de még első féléves tárgyai sincsenek meg? "
Egyreszt ilyen hallgatp nincs, mert amint az elobb irtam, nem is iratkozhat be 5. felevre, akinek nincsmeg az elso. Vagy Nalatok szoktak harmadikba jarni az elsosok?
"Mert ők szokták leginkább szidni a képzést, magukat meg a legnagyobb szentnek beállítani."
Biztos szidják, akiket kibuktattak, en nem tudom, en imadom az iskolakat nem szidom egyiket sem, ugyhogy nem ertem a parhuzamot.
"A valóság az, hogy heti 28-32 óra van, amibe beletartozik az előadás, gyakorlat és labor is."
Érdekes, valoszinuleg egy masik orszag masik egyetemenek masik szakáról beszélsz.
"És azért ha már kérdeznek a képzésről, akkor illene a valóságot leírni."
Nem tudom, mi alapjan vontad ketsegbe a szavaim.
"Na ennyi lett volna az első válaszoló által leírtak korrigálása."
Hát nem tudom. Ezek utan kerlek, ird le, melyik egyetemrol beszelsz es melyik evszazadrol... Koszi.
Az, hogy nincsenek meg az első féléves tárgyai, nem azt jelenti, hogy egyik sincs meg, hanem azt, hogy még nincs meg mind. Bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam. Egyébként meg akár költői túlzásnak is felfoghatod.
Nekem akkor is az a tapasztalatom, hogy azok szeretnek ilyen túlzásokkal nyilatkozni egy egyetemről, akiknek nem nagyon ment. Nyilván ez nem mindig van így.
A BME-VBK biomérnöki szakáról beszélek 2011-ben. Pont én érzem azt, hogy te beszélsz valami egészen másról. Itt van előttem a tanterv, basszus, plusz másfél éve ide járok, nehogy már kioktass, hogy hány óra van hetente, meg mennyit kell tanulni.
Engem 1995-ben vettek fel, es 1997-ben kezdtem.
TE ne oktass ki engem arrol, hogy ÉN milyen tantervet teljesitettem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!