Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi, biomérnök vagy biológia?

Orvosi, biomérnök vagy biológia?

Figyelt kérdés

A bioszt nagyon szeretem, ezért az orvosi mellé felvetődött ez a másik 2 ötlet, de érdekelne hogy melyiket érdemesebb elvégezni. Azt hallottam hogy Mo.-n a biomérnök szakma még nem forrt ki igazán és nem keresik őket annyira, meg talán a képzés se olyan jól megszervezett. Illetve ha a biomérnökit választanám, az elég jó-e Szegeden vagy inkább Pesten kellene megpróbálni? És mennyire fizetik meg őket? Az orvositól az tart vissza egy kicsit, hogy nem fizetik meg őket, meg hogy be akarják vezetni ezt a törvényt, hogy diploma után 10évig nem mehetsz külföldre. Meg úgy érzem, inkább egy kutatói terület érdekelne inkább, mint a gyógyítás. Tudom, hogy orvosiról is mehetek annak, csak nem tudom megéri e végigcsinálni meg hogy eszméletlen sok időmet elvenné..Amúgy a kémia közép érettségim már megvan, plusz egy biosz emeltet tervezek még.

Bármilyen válasz jól jön, előre is köszi!


2011. dec. 4. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Én azon az elven vagyok, hogy olyan szakmát kell választani amivel a világon mindenhol tárt karokkal várnak, mert ha itthon bedől a rendszer, neked akkor is mindig lesz munkád. Ami nagy kincs a mai világban.

Ez a szakma pedig az orvosi.

2011. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A pécsi biomérnökről nem tudok, mert én pestre járok, de azt biztosan tudom, hogy keresettek a biomérnökök. Apa vegyészmérnök, egy gyógyszergyárban dolgozik, és azt mondta, hogy nagyon nagyon sok biomérnök dolgozik náluk, majdnem mindenhova jók, ahova a vegyészmérnökök is (legalábbis gyógyszer területen mindenképp, de máshol is). Ezt azzal is meg tudom erősíteni, hogy majdnem ugyanannyi kémiánk van, mint a vegyészmérnököknek, csak emellé még biosz is. Viszont ha a bioszt szeretet nagyon, akkor nem biztos, hogy ez való neked, mert több a kémia, mint a biológia (az első két évben mindenképp). Ha orvosira vagy biológiára mész, ott nagyrészt csak magolni kell, a biomérnökin azért nem kell mindent szó szerint megtanulni, de persze azért olyan is van...

Remélem, tudtam segíteni.

2011. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már a kutatás, probléma megoldás érdekel akkor én inkább a biomérnökit választanám. Különösen,ohgy azért ez a szakma is sokkal összetettebb mint hinnéd. Sokféle területen tudsz dolgozni kutatni, ezzel akár külföldre is mehetsz különböző projektekben.
2011. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy a mai politikusok mit zagyválnak, az perszenem mindegy teljesen, de te jó esetben öt és fél év múlva találkozol a problémával, nehéz megmondani, ilyen szűk tartományban melyik jobb.

Az orvosi fizetések nem maradhatnak tartósan ilyen alacsonyak, mert nagy problémák lesznek (lásd Szlovákia, és az még enyhe).

A biológus elsősorban kutató, és kutatóintézetekben dolgozik, ott sem a jövedelem a legkápráztatóbb. Vannak alkalmazott biológusok is, pénzigénye miatt nálunk kevés az ilyen terület, bár valószínű, hogy terjedni fog.

A biomérnök, a neve is mutatja, elsősorban a gyakorlati alkalmazásban dolgozik, a terület szélesedik, nemcsak a gyógyszeripar, de a szépségipar, és az energiaszektor, de még egyes mezőgazdasági területek is igénylik ezt a tudást.

Az egyetemi képzés ma olyan, hogy bizonyos átjárás is lehetséges, vagyis kellő szorgalommal és képességekkel 1-2 év után szakirányt is válthatsz.

Hozzáállásodból úgy tűnik, leginkább az utóbbi kettő vonz, hozzátenném még a biokémikusi szakmát.

2011. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat! és a biomérnökök, biológusok fizetéséről tudtok valamit mondani?
2011. dec. 4. 15:11
 6/6 A kérdező kommentje:
illetve orvosihoz képest azért könnyebbek-e ezek?
2011. dec. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!