BME vagy Óbudai villanykar?
A kettő között ingázok. Ahova később menni akarok dolgozni, elvileg a diplomát sem kérik, de manapság sose lehet tudni, jobb ha van.
A BME-t jelöltem elsőnek, mivel az nevesebb, viszont sok negatívumot hallottam róla. Főként azt hogy inkább elméleti a képzés, mintsem gyakorlati. Illetve hogy sok anyagot nem adnak le, csak feladnak megtanulni.
És igazából ezért hajlok az Óbudai felé. Kérdés, hogy melyik érné meg jobban (kellemest a hasznossal alapon)
Amit a BME-ről hallottál mind igaz...
Ne gyere a BME-re, ha félsz a rengeteg elmélettől, jó lesz neked a sima gyakorlat is, lecsupaszítva önmagában, ami 3-5 éven belül úgyis elavul és tanulhatsz újra mindent az elejétől..
BME-n szemléletet kapnál, amivel gyerekjáték bármit nulláról megtanulni, de nyilván ez nem mindenkinek kell/hasznos.
Sok anyagot valóban nem adnak le, ezeket otthon kell megtanulni, kikutatni, feldolgozni, utánajárni.. Hasonlóan mint ahogy az életben is van sokszor, itt sem fogja egy tanár sem a szádba rágni mint gimiben.. Ha félsz az önállóságtól, akkor neked tuti kuka a BME...
Másik egyetemen majd valamelyik tanár úgyis oldalra pontosan kiadja hogy mit kell beseggelni, szval máshol tuti könnyebb dolgod lesz.
BME = masszív szívás + valódi felkészülés bármire ami munkád során szembejöhet
Szerintem olyan ember nincs, aki ugyanazt végigjárta az ÓE-n is és a BME-n is, méghozzá az első után az agyát kitöröltetve, nehogy nehogy a második könnyebbnek tűnjön.
A tanterv és a tananyag semmit sem jelent, ahhoz k* sokat hozzá is lehet tenni, meg iszonyú sokat húzni is lehet belőle.
Így aztán az összehasonlítás kissé reménytelen.
Ezek jutottak eszembe, mielőtt azt írtam volna, amit írni akartam, miszerint a két intézmény összehasonlításának gondolata teszi ki a Gyakorikérdések kétharmadát. :D
Utoljára ÓE-s irányból azt hallottam, hogy az elmélet semmivel sem másodrangúbb, és még gyakorlati tudnivalót is többet ad. Ez névértéken azt jelentené, hogy az ÓE a nehezebb. :)
Ami azt a negatív érzelmi töltetűvé változott kijelentést, hogy "inkább elméleti" illeti, idézném 1918-ból (!) Steinmetzet (ha villamosság, akkor a Steinmetz kapcsolás például), aki azt mondta, a mérnök az az élőlény, aki úgy áll a dolgokhoz, hogy a fizikai világot szemlélve fennakad valamin, az elmélet segítségével tisztázza a jelenséget, majd visszatérve a fizikai világhoz a tudását abban hasznosítja.
A gyakorlathoz elég a technikus, aki megtanult egy tapasztalati képletet három paraméterrel arra, hogy mikor törik ketté a Szabadság-híd. A mérnök pont arra kell, hogy ha a kérdés ennél bonyolultabb, akkor választ tudjon adni.
jah... #4-esnek igaza van...
ezért se gyere BME-re...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!