Az Óbudai Egyetemen színvonalas a mérnökinformatikus képzés?
Az BME hez képest hol áll?
Mely egyetemek jók még a mérnökinfós képzésben?
Végzés előtt vagyok a BME-n.
Őszintén?
Szinte mindegy, melyik egyetemet végzed, munkánál a szaktudásod és az előzetes tapasztalataid alapján döntenek majd. Egyezés esetén lehet a bme-n végzettet preferálják, de ilyenkor inkább a szimpátia döntő.
Szerintem oe-n nem szívatnak olyan szinten mint bme-n, miután tudsz is valamit indulj gyakornokoskodni céghez, abban a témában ami érdekel. Miután elvégezted az egyetemet és lesznek releváns tapasztalataid, senkit sem érdekel majd hol végeztél.
Ja és hozzátenném hogy elsőnek igaza van.
Aki innen kibukik vagy nem veszik fel, az oe-n folytatja.
Kétségtelen, hogy bme-n átlagosan jobb képességű emberek végeznek, akiknek nagyobb a tűrőképessége, ezt szokták tudni :D
Ettől függetlenül tartom, amit előbb írtam.
A BME VIK-n a szerencsésebbek végeznek és nem az átlagosan jobb képességűek.
Milyen tudományos, nemzetközi eredményeket mutatnak fel a BME-VIK mérnökinfós hallgatói, amit más egyetemek hallgatói ne mutatnának fel?
A BME VIK-en a hallgatók 10-15%-a végez egyenesben, 30 % 5-6 év alatt, és több, mint a fele nem tud diplomát szerezni. Gyenge az oktatás színvonala, saját magadat tanítod a VIK-en, mert az oktatók többségét nem érdekli a hallgató és a tudás átadása. (Persze van néhány fiatal oktató, docens, akik jól tanítanak, de ők csepp a tengerben.) AZ ÓE, PE jó színvonalú a mérnökinfós képzésben. Az ME hallgatói szép eredményeket érnek el a nemzetközi versenyeken.
Erről beszélek, aki BME-t elvégzi nagyon megtanult tanulni, alkalmazkodni, bánni az idővel és az információval. Új munkahelyen a fenti skill set sokat jelent, és a munkáltató bizony spórol vele. Persze nem mondom, hogy jó az oktatás színvonala, mert nem az, sok-sok tárgy hagy kivetnivalót. Viszont a szerencsére fogni kicsit erős, elárulom rengeteg munka van benne, ilyeneket azok írnak, akik kibuktak...
Amúgy akik oktv stb. versenyeken bizonyítottak, nem véletlenül ide jelentkeznek, az msc hallgatók pedig komoly kutatásokban vesznek részt, példa: első magyar műhold. Látszik, hogy nem tudod, miket beszélsz :)
Száz százalékban osztom amit az első írt. Ha jót akarsz magadnak, akkor a számodra könnyebbet választod, kimaradsz a felesleges sz..patásból és egyetem mellett annyi munkatapasztalatot szedsz fel, amennyit csak tudsz.
Mondjuk minden egyetemen (legalábbis az említett kettőn tuti) van pár frusztrált tanár, aki saját feladatának érzi, hogy "megszűrje" a hallgatókat, a feleslegesen nehéz és amúgy értelmetlen tárgyával. Szóval orálra felkészülni.
#7. Nekem ezért tűnik szimpatikusabbnak az OE. Gyanítom hogy mivel kevesebb a felesleges szivató tárgy, több időm marad képezni magam. Az meg egyértelmű, hogy a munkáltató elsősorban a tudást nézi, azután a papírt. Az fix hogy önképzés nélkül nem leszel jó informatikus...
Legalábbis én így látom, mint egyetemi informatika oktatásban nem jártas ember.
Ami a BME mellett szól, az a neve. Ha ott végzel, tudják, hogy bármít rádbízhatnak, bírod a gyűrődést.
Nem az MSc hallgatókról beszéltem te is tudod. A BSc hallgatókról beszéltem, amikor azt mondtam, hogy más egyetemek hallgatói komoly nemzetközi eredményeket érnek el a szakterülethez kapcsolódóan, így azt sem lehet mondani, hogy mélyebb az elméleti képzés a BME VIK-en.
Egyszerűen elavult a képzés és ezért nehéz. (A MASAT-nak szülőatyja pedig Gschwindt András aki elég idős ahhoz hogy BSC vagy MSC hallgató legyen.)
A BME VIK BSc-seket semmibe sem veszik, nézd meg a menő cégek hirdetéseit. BME VIK-en csak MSc-seket tartják valamire. Az ÓE-sek közül meg már az 5. szemeszteres BSc-st is felveszik míg BME VIK-est csak MSC-st. A nagy nemzetközi cég hirdetését nézd már meg. [link]
Köhöm... tudom hogy jó ez a háborúcska amíg az ember gólya, de valójában hót magasról, ezer km-ről sz..rnak a cégek arra, hogy ki hol végzett. Volt kollégám multinál meséli, hogy náluk több fejlesztő ilyen x hónapos gyorstalpalót végzett, a SAP-nál is több volt Corvinusos szaktársam fejlesztő, aztán a Corvinus meg abszolút lóf..sz programozói képzésben. Ugyan így vannak volt szaktársaim fejlesztőként dolgoznak Microsoftnál, KPMG-nél, Oracle-nél stb.
Az én munkahelyemen a cég magja volt műegyetemistákból meg óbudaisokból áll, de a fiatalabb kollégák már teljesen vegyes összetételűek. Maximum gyakornoki állásoknál lehet az egyetemmel villogni, utána meg már a szakmai múlt számít. (Sőt, igazából gyakornoki helyeknél is ezerszer többet ér egy normálisan összerakott hobbiprojekt, mint a BME és társai.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!