Óbudai Egyetem - Kandó Kálmán Villamosmérnöki kar vélemények?
Sziasztok!
Legfőképp olyan emberek válaszát és véleményét várom akik a KVK-ra járnak/jártak. Azt hallottam hogy a BME nagyon tanulás orientált míg a OE-n a villamosmérnöki kar leginkább gyakorlat centrikus. Ez igaz? Mennyit kell tanulni? Lenne-e időm suli mellett vagy még a szociális életem is eltűnne? Milyen a kar? Az-az egy komplett véleményt várnék tőletek, magáról a karról:) Köszönöm!
Én ugyan BME-ről írok, de talán érdekes lehet számodra.
Kicsit félreérted a dolgokat, a BME-n több az elmélet, a OE-n több a gyakorlat, de a laborok előtt ugyanúgy fel kell készülni, aztán jegyzőkönyvet írni utána. Szóval a több gyakorlat nem egyenlő a kevesebb tanulással. Amúgy a szakmában az elavult gyakorlati ismereteknek ugyanúgy nem veszed hasznát, mint a tömény elméletnek, lehetőleg el kell kezdeni dolgozni az egyetem mellett, akár 1 félév passzív... A suli mellett lesz idő barátnőzni/kocsmázni/sorozatotnézni, BME is hagy időt, de a heti 50 óra tanulás kevés lesz, ami hivatalosan a tantervben van (persze ha csak átcsúszni akarsz szerencsével, lehet hogy elég, itt a BME-n biztos nem). Ahhoz, hogy ilyen sokat tanulj éveken keresztül, érdeklődés és elhivatottság kell a szakma iránt, és ez biztosítja a szakmabeli sikereidet.
Biztosan ismered azt a példabeszédet, mikor a fegyverkovács a vásárban hangosan ordítozza, hogy: az én dárdám minden pajzsot átlyukaszt! és: az én pajzsom minden dárdának ellenáll!
Ez jutott eszembe, mikor egy barátom, kinek gyermeke az ÓE-re jár, kiselőadást tartott, hogy az országban még jelenlevő ipar keresi a mérnököket, de a BME-sre fanyalogva tekint, mert annak semmi gyakorlati tudása nincs. Hát igen, mondtam én, mert a BME az elméletet adja kézbe, mint szerszámot, a problémák megoldására. Mire ő: az ÓE-n is ugyanúgy megkapják az elméletet. :)
Kandó? Kösd fel a gatyád. Több kollégám is járt arrafelé, a s*ggből szájba és száraz öklözés mindennapos dolog.
Néhány hülyegyerek elkezdte itt terjeszteni, hogy a Kandó "gyakorlatorientált" meg "nem nyomatják a tömény elméletet", és hasonló baromságok.
A lófaxt. Az ilyen homályökröknek ne higgy, mert bevisznek a málnásba.
Kandón ugyanúgy sz*pni fogsz, mint a BME-n. A villamosmérnök egy kurwanehéz klasszikus műszaki szak, és nagyon komoly elméleti háttere van, amit meg kell tanulni. Evvan. Ha f*sol, hagyd a vérbe, nem neked való...
Hogy mennyit kell tanulnod, az a képességeidtől függ. Az első másfél - két évben sokat, mert villanytanból kivágják a felét, és matekból is omaha bíccs van.
Az első 3-4 szemeszter után nem lesz könnyebb, ne is álmodj, mert jön a szagosodás. Na, ott besz*rsz. Anníi, hogy már megszokod, hogy sz*psz, élvezni nem fogod, de könnyebben tűröd.
A diplomád értékes lesz, angol, esetleg német nyelvtudással, 5-10 év tapasztalattal, kandós diplomával ma nettó 300-400 kiló fölött lehet keresni Budapesten, hogy mennyit, az rajtad múlik.
OE-s 3. évesként írok (gondolom még nem adtad be a felvételit hiszen június végén írtál).
Igazából minden OE vs BME kérdés alá ezt kellene írni szerintem. A lényeg h felejtsd el h OE v BME. Egyáltalán nem számít (talán annyiban hogy OE-n tök jó hogy nagyon sok laborod van és látod a dolgokat / BME-n pedig nagyon érdekes elméleti dolgokba bevezetnek amit tudhatsz(!) hasznosítani később, viszont az OE-n is nyomatják mostanság az elméletet orrba szájba, és szerintem BME-n is nagy hangsúly van mostanság a laborokon) - szóval ezek lényegtelenek. Az fog számítani hogy hogy állsz hozzá a szakmádhoz. Az egyetem sok érdekes elméleti/gyakorlati ALAP dologba be fog vezetni, viszont igazán jó szakember akkor leszel ha te magad utána jársz és fog,lalkozol vele, felveszel különböző órákat (csak példaként, én 3 fajta különböző mikrokontroller programozást vettem fel szabválként az alapoktól eltérően), elmész gyakornokak, az se probléma ha csúszol 1-2 félévet (talán emiatt picit szerencsésebb az OE, az utolsó félévekben több szabadidőd van az órák mellett ha jól tudod beosztani az órarendedet).
Szóval viszont a kérdésedre pontosan válaszolva, igen gyakorlat centrikusabb az oe, mert az elmélet 70%-át látod és kézzel fogod, viszont ezek azért elég "valós körülményektől" elzárt dolgok, és legfőképpen az fog megmaradni hogy mennyit sz*psz a beugrókkal.
A BME pedig (jelenlegi ismereteim szerint) elmélet centrikusabb, ami ugyan úgy hátul ütő, hiszen tök jó hogy ki tudod számítani pl a 3f1u3ü áram egyenirányítón, a tirisztorok feszültésgeit (OE-s példa, nem tudom h ott van e ilyesmi), viszont a valóságba az az érték mégsem pont annyi lesz :)
Gyakorlatilag a papír amit bármelyik helyen elvégzel (már mint OE v BME, a többi villany képzést ne eröltesd) azt fogja bizonyítani hogy te neked műszaki szemléleted van, beavattak a programozás, elektronika, villamosság, mérések, stb alap téziseibe, különböző irányaiba, és képes vagy fejlődni, folyamatosan megújúlni, így könnyen bele fogsz jönni a munkába, de akár kutatásba is.
Szociális élet lehet normális keretek között. Valami mindenkit meg sz*. Olyan nagyon kevés van aki úgy megy rajta keresztül mint kés a vajon. Sok jó tanár van szerintem mind jó fej tud lenni.
Viszont napplai mellett ne dolgozz nem lesz energiád tanulni.
"Néhány hülyegyerek elkezdte itt terjeszteni, hogy a Kandó "gyakorlatorientált" meg "nem nyomatják a tömény elméletet", és hasonló baromságok."
Hát csak ezt igazítanám ki, hogy ez nem itteni néhány hülyegyerek kérdése, én ezt már vagy nyolc éve hallottam végzős Kandóstól, hogy ezt mondták neki az autógyári toborzók.
A BME egyébként valamikor a 60-as évek végén tudatosan tért át arra a koncepcióra, hogy a mérnöknek gondolkodni kell tudni, nem pedig azt fejből köpni, hogy hányas villáskulcs kell az ABB megszakítóhoz, és hányas a BBC-hez. Amit egy felsőoktatási intézményben 4-5 év alatt gyakorlatként lehet szerezni, az egy gyárban 3-4 hét teljes munkaideje alatt pótolható, amelyik cég pont ezt sajnálja a betanulóba belefektetni, annak úgy kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!