Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ELTE-TTK biológián végzek,...

Ha ELTE-TTK biológián végzek, tudok később állatokkal foglalkozni?

Figyelt kérdés
11-es vagyok, és most jöttem rá, hogy valójában nem érdekel a gazdaság, hanem állatokkal szeretnék foglalkozni. Állatorvos nem szívesen lennék, így felmerült olyan például, hogy etológus. Attól kérdeznék, aki például az ELTE-TTK biológiára jár, hogy onnan lehet-e úgy tovább szakosodni, hogy később bármilyen kapcsolatom legyen az állatokkal?

2017. máj. 22. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Zoológia mesterképzés majdnem minden egyetemen van, szóval igen, bőven tudsz.
2017. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha zoológus akarsz lenni, akkor a SZIE-t ajánlom, meg amúgy is.

ELTE TTK csak a hírnevéből él, az oktatás elméletorientált, alig van gyakorlat.

2017. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még nem döntöttem, hogy konkrétan mit, de akkor van lehetőség jólvan. Az SZIEről énis olvastam, hogy jobb, de azt is, hogy jelentősen nehezebb is, az igaz? Csak mert ugye eddig töri angol fakton voltam, de most biológiára kell váltanom ami nem tragédia, mert egész jól megy, csak aztért a Szent István magasabb ponthatárral is rendelkezik, mint az ELTE, persze lehet, hogy ez is elárul valamit a minőségről.. nemtudom :/
2017. máj. 23. 16:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-TTK-n, Etológia tanszéken szakdolgoztam. :) Kérdezz nyugodtan, amiben tudok, segítek, bár azóta pár dolog biztos megváltozott a képzésben. Most úgy tudom, van egy három éves alapszintű biológus szak, aminek a végén egy BSc-s diplomamunkát kell írni, és utána lehet menni plusz két év MSc szakra (én még egyben végeztem a kettőt, nekünk harmadik évtől volt a szakosodás, ott lehetett dönteni, hogy melyik tanszékre megyünk szakdolgozni). És igen, az Etológián lehet állatokkal foglalkozós témát választani.
2017. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Friss vélemény a biosz szakról:

A reformálás legfőbb lényege, hogy ne legyen szakosodás bsc keretein belül.

Ez azzal jár, hogy az eddigi gyakorlatok, és elméleti kurzusok nagy részét törlik (több helyen új akkreditáció is kelleni fog).

Helyettük általános szaktudást adnak, és ami most a bsc képzésen belül volt, azok nagy része átalakítva bekerül az msc képzésbe, és az ott lévőkkel fognak egybe olvadni.

A bsc keretein futó gyakorlatok és előadások nagy része nem csak általános alapozást adott, hanem elkezdett néhány kutató miatt az adott területükbe "furakodni", így az általános tudás adás jellegét vesztette.

Így fordult elő az, hogy a végzett diákok torz tudással rendelkeztek, és volt amit nagyon jól tudtak, szinte msc szinten, és volt amit pedig alapozó szinten sem.

Miután ez az egész országban így volt, ezét a torzítások miatt nehéz volt az egyetemek msc- phd képzései között vándorolni, és helyhez rögzítette- kényszerítette a diákokat. Ha felvettek debrecenben, vagy pesten, akkor a legnagyobb esélyed az msc-re ugyanott volt, és ez ebben a formában nem bolognai-féle bsc-msc képzés struktúra, hanem csak egy klónja, ami helyhez köt. Ezt még ki is tudnák heverni a diákok, és az ország is, de a gond, hogy a nemzetközi tudományos vérkeringésbe így a bejutás esélye minimális.

Eleve nem lett volna szabad így kialakítani, de valami miatt az intézmények ragaszkodtak hozzá (nem az oktatók, hanem az intézmények, akiknek az oktatók jelezték a hibát már a bevezetés utáni első években), és most "mindenki szívja a fogát".


És még nem is beszéltem arról a tévképzetről, hoyg egy ökológus azt képzeli, hogy neki nem lesz szüksége genetikára, és mondjuk egy analitikus azt képzeli, hogy neki soha sem kellesz ökológia, és így a szakosodás úgy történt, hogy akinek ment a szubindividuális biológia az azzal foglalkozott, akinek pedig ment a szupraindividuális biológia az pedig azzal (értsd amiből több jó jegye volt!!).

Amikor megjelennek a nemzetközi pályázati rendszerek, abban rendre komplex akár interdiszciplináris tudást várnak el, és ebbe a jelenlegi rendszer gyatrán szerepelt.

A pályázatokat rendre azok által nyerték el, akik kiszabadultak phd, msc képzésre, vagy akár már bsc képzésre külföldre, és külföldi intézmények papírjaival kapják meg az itthoni intézmények.

Az ezenkívül pályázatokban rendre itthon döntenek, és azokból folyik a kutatás.

Azaz egyszóval belterjes lett (korrupt ha úgy tetszik), és ez a halála egy versenylapú tudománynak (mert ugye az van a világban, pályázol, és ha jól dolgozol, akkor kaphatsz esélyt újabb pályázatra, szemben a Sanyinak tegyetek el még pár misit nyugdíj előtt van öt évvel, abból kihúzza típussal).

(persze a képzési költségek is csökkennek így- nincs annyi pl vegyszer használat, amivel az állam ismét pénzt spórol meg, de ez csak hab a tortán; persze azon sem lepődnék meg ha ezt is elszúrnák "túlzásokkal" :)

2017. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4. és 5. válaszoló :) Az a baj, hogy nagyon nem vagyok benne ebben a témában, mert nem igazán segítenek a suliban csak elvárják, hogy továbbtanuljunk.. tehát tényleg ilyen szinten tudom, hogy olyat szeretnék amivel később tudok állatokkal foglalkozni. De szóval, például ha elvégzem az eltét, szakosodok, megvan az 5 év, utána külföldön van esélyem munkát találni?
2017. máj. 23. 18:07
 7/12 A kérdező kommentje:

Még ezt is szerettem volna kérdezni, de gondoltam ennek nyitok itt egy új kérdést, lécci aki tud segítsen, nagyon nincs kitől kérdeznem

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2017. máj. 23. 18:12
 8/12 biomókus ***** válasza:

vannak eltés tengerbiológusok, akik most a világot róják :) bár ehhez a szakosodáshoz sok-sok pénz is kell.

Egyébként meg etológia, zoológia, rendszertan, természetvédelem.

Bár ezekből nem fogsz tudni rendesen megélni, eto tanszékre is sokan akarnak bekerülni, rendszertan tanárfüggő, termvédről meg ne beszéljünk az eltén... :D

Ha pl sokat önkénteskedsz állatkertekben vagy természetvédelmi helyeken (az Eltén Ócsa a Mekka :)) ), akkor jobb eséllyel tudsz majd elhelyezkedni

2017. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 biomókus ***** válasza:
kedves #5ös! jajdeismerősvagy:DDDDDDDDD mg a szöveg is
2017. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 biomókus ***** válasza:
100%
és ha az angol ennyire jól megy, majd az egyetemen is próbálj "ráhangolódni" (angol nyelvű cikkek, oktatási anyagok stb). Bsc után simán kimehetsz külföldre, nem kell erőltetni az Msc-t Magyarországon. (De gondoljátok át a hallgatói szerződést! Ezt pl Erasmussal vagy pályázatokkal "kikerülhető")
2017. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!