Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Psz mellett jogász levelezőn...

Psz mellett jogász levelezőn (szte)?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetésges a kettő együtt? a psz 3. év indulásával szeretném elkezdeni. Később, ugyanolyan teljes körű jogásznak fogok "számítani"? Papíron tudom, hogy igen, hiszen a levelező sincsen beleírva.

2017. máj. 6. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha kellően szorgalmas vagy, megoldható. Bár ha a 3. év indulásával akarod elkezdeni, akkor miért nem vársz még egy évet vele (a jogász képzés amúgy is 5 éves, sok nem múlik rajta), és akkor nem ütköznének a vizsgák, kényelmesen meg tudod írni a szakdolgozatodat is, és lényegében csak a szakmai gyakorlat lenne már hátra a PSZ-ből. Szó se róla, úgy is meg lehet csinálni, de lehet, én ez utóbbi módszer szerint csinálnám.

Amúgy persze, hogy ugyanolyan teljes körű jogásznak fogsz számítani. Vagy mire gondolsz konkrétan?

2017. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hat elsősorban azert, mert minel hamarabb kezdenem, es most mar lekestem, szoval az a következő. A szorgalmas kifejezes alatt mit értesz? :) nyilván mas a szorgalmas egy lustanak, es egy torekvobbnek :D Emellett a bsc utan szeretnek egy pénzügy/számvitel msc-t, es ez alatt a jognal mar 3.evben járnék ha minden jol megy, a véget munka mellett fejeznem be. A masik ami foglalkoztat, hogy ha ennyit szánok tanulasra, akkor az nem ciki es nem leszek hátrányban 25-26 evesen pályakezdőként? Vagy bsc utan próbáljak meg munkába állni, mert nem annyira fontos az msc, es mellette megvan a jog, es utana esetleg majd az msc? Vagy akkor mar mas lesz a gondom, es úgysem fogom megcsinalni?
2017. máj. 7. 18:55
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül késted le. Ha önköltségesen csinálod, még jelentkezhetsz majd pótfelvételi keretében.

Szorgalmas kifejezés alatt azt értem, amit ilyenkor szokás :D neki kell ülni tanulni. Ne vonj le messzemenő következtetéseket az első évből, mert a gazdjogon kívül nem sok érdemi tárgy van, amire ténylegesen kellett készülni, de a harmadik, és főleg negyedik félév már abszolút nem ilyen lesz. Bennem is felmerült anno, hogy egy jogász képzést el kéne kezdenem levelezőn BA mellett, de áldom az eszem (vagy inkább a lustaságom), hogy nem tettem, mert sehogy sem tartanék egyikkel se -így legalább csak a PSZ-szel nem tartok sehogy se :D (Ja, egyébként szintén SZTE PSZ 2. évf.) Rengeteget kell tanulni jogra, ha a magolás nem megy, akkor véged. Ezt csak te tudod megítélni, hogy mire vagy képes, de még egyszer hangsúlyozom: ne abból indulj ki, hogy második évben is ilyen semmilyenek lesznek a vizsgaidőszakok akár a PSZ-en, akár a jogon.

Elég konkrét terveid vannak, ez dicséretes, de azért kalkuláld bele, ha esetleg meggondolnád magad/más irány kezdene el érdekelni, stb- nem árt rugalmasnak lenni :D Cikinek nem ciki, de annyiból hátrányban leszel, hogy az átlag munkáltató tisztában van vele, hogy az egyetemen nem sok gyakorlati dolog ragad a hallgatóra (tapasztalatból mondom). Viszont ez is olyan dolog, hogy te tudod, hogy milyen vagy. Én tudom magamról, hogy ha egyszer felállok az iskolapadból, a jóég sem fog tudni visszatuszkolni oda, úgyhogy valószínűleg közvetlenül BA után csinálok egy mestert. Viszont van olyan csoporttársam is, aki biztosan kihagy pár félévet a kettő között. Eléggé egyénfüggő.

Az pedig, hogy akkor mi lesz a gondod, és mi nem, akkor sem tudnám most megmondani, ha ismernélek, és tudnám, hogy pontosan hol szeretnél lenni 4-5 év múlva, nemhogy így :D

Én azt mondom, ha mindenáron meg szeretnéd csinálni a jogász szakot, és nem lehet erről lebeszélni, akkor hajrá, nem én leszek az, aki ezt mégis megpróbálja, ez esetben akár már szeptembertől elkezdheted. De ha nem vagy benne 100%-ig biztos, szerintem várj még vele egy keveset. Ha úgyis levelezőn akarod csinálni, az már mindegy, hogy munka, vagy egy másik szak mellett csinálod. Nem hinném, hogy hátrányban lennél emiatt :)

2017. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem. Igen, tudomásom van arról, hogy a második év jóval nehezebb, mint az első, ezért nem is szeretném a jogot jövőre, meg emelt töri érettségi miatt vagyok késve. A törit szeretem, jogot szeretem, gazdjogot imádom, csak tanulni nincs kedvem ,de a tárgy nagyon érdekel :D Most szocjogom meg munkajogom is van, szóval bízok benne, hogy mondjuk kapásból ezt a hármat, meg mikro makrot, statisztikat el tudnám fogadtatni, csak kis könnyebbségként, mégis. Esetleg milyen "jó" munkakörök vannak, amiknél ez a két diploma kifejezettem elvárt és keresett? pl:könyvvizsgáló, gazdasági társaságnál munkahely, vagy mondjuk közalkalmazott, mondjuk NAV? Reális fizetési igényt, amit meg is adnak, azt nővelheti egy pszes- munkánál a jog, vagy azt mondják, hogy túlképzett vagyok?
2017. máj. 7. 21:14
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha csak érdekel, de nincs kedved nagyon tanulni, akkor abszolút nem ajánlom, vagy legalábbis azt ajánlom, hogy nagyon gondold át. Jogon nem csak olyan dolgokat tanul az ember, ami érdekli... sőt.

Két egyéb lehetőség, ami ugyan jogi képzés, de mégse teljesen; mondhatni félig-meddig az. Jogi FSZ és Jogi szakokleveles közgazdász képzés. Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya, ha érdekel, hogy melyik micsoda, akkor írj privátot, és kifejtem, valamint küldök hozzájuk pár említésre méltó linket.

Hogy melyik tárgyat fogadják el, és melyiket nem, azt nem tudom, mert amit mi "jog" címszó alatt kaptunk/kapunk az messze van attól, amit a jogi karon kérnek. De ugyanez visszafelé is; amit a jogászok statisztika címszó alatt tanulnak, azt ritkán, mondhatni sosem fogadják el GTK-s statként.

Őszintén szólva nem tudok olyan munkát mondani, ahol mindkettő elvárt lenne. A könyvvizsgálónak értelemszerűen ismernie kell a hatályos számviteli jogszabályokat, de nincs szüksége jogi képesítésre ehhez. Adótanácsadó/adószakértő szintén. Az kicsit még "jogászosabb", de nem elvárás mindkét diploma megléte. Gazdasági társaságoknál munkahely? Lényegében ha csak nem egyéni vállalkozó vagy, akkor nagy valószínűséggel gazdasági társaságnál fogsz dolgozni. De itt is nehéz olyan munkakört mondani, ahová kifejezetten elvárás lenne mindkét végzettség. A reális fizetési igény... ha a közszférában akarsz dolgozni, akkor a különböző bértáblákon láthatod, hogy mi mennyit ér (néhány kifejezetten jól fizető állástól eltekintve azért nem keresik gennyesre magukat az emberek), a versenyszférában pedig általában annyit ér az ember, amennyit a munkája, és ez nagyon ritkán függ a képesítésektől. És igen, sajnos azt mondhatják, hogy túlképzett vagy.

Az az igazság, hogy mind a jog, mind a közgáz kicsit olyan mindenre jó, de közben semmire se végzettséget ad. Bármelyikkel tudsz rengeteg mindent kezdeni, de a saját személyes preferenciáidon is múlik, hogy milyen szakterületben kívánsz elmélyedni. Ha valamiben vérprofi leszel, és az adott terület minden részletét mélyrehatóan ismered, akkor egy közel pótolhatatlan munkaerő lehetsz, akiket általában jól megfizetnek. Ha viszont csak annyit tudsz felmutatni, hogy van két diplomád, de semmi érdemi szaktudás nincs mögötte... akkor kb. tényleg csak arra lesznek jók, hogy a közalkalmazotti bértáblán eggyel feljebbi pozícióban ücsörögj :D

2017. máj. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ertem. Neztem mar a jogász-kozgazdasz képzést, utana olvastam kb, de ha tudsz reszeletes, tapasztalati infót, azt megköszönöm ha megosztod, akar privatban, akar itt.

Tetszik, es erdekel is a jog, nyilván biztos van ami nem annyira, de azt is meg kell tanulni, ez van. Vmit vmiert. Igen a képzésekre gondoltam, hogy ilyesmik ahogyan leírtad. Esetleg van ismerősöd aki a jogok van, vagy volt, vagy akármi? Mármint csak olyan info, h mennyire nehez megis, mennyit kell tanulni naponta. Gondolom ha az ember napi szinten tanul 4-5 orat, amellett, h látogatja az órákat,akkor nagy baj nem lehet, es fel tud készülni a vizsgaidőszakra.


A masik, h nyilván ha az ember egyszerre ket szakot csinal, egyiket sem tudja teljeskörűen, es nem lesz olyan eredményes egyik sem, mint ha csak az lenne, ez egyertelmu. De az meg a hatuluto, hogy a diploma "eredménye", azert szamit a munkaerőpiacon, vagy mindegy, csak legyen meg a kettes, aztan sikerüljön az államvizsga es kesz? Úgyis a gyakorlat szamit? Csak gyakornoknak is fel kell vetetni magad vhova, es nyilván a jobb eredménnyel rendelkezők részesítik előnyben.

2017. máj. 7. 23:12
 7/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, a jogon tanult mennyiségnek, témáknak és mélységnek semmi köze nincs ahhoz, amit más szakon belekóstolásból tanulsz. Igazából el sem tudod képzelni azt az ipari mennyiséget, amit meg kell tanulni, és nem csak kivonatolva, meg a a lényeget, hanem betűre.
2017. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdező megkérdezhetem, hogy hol tanulsz psz-t?
2017. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

szte


Nyilvánvaló, hogy nincs saját tapasztalatom arról, hogy milyen lehet. Most szociális jogom van, ott a tanár elküldte a jogszabályokat, 150 oldal. Ugyanaz a tanár tanítja, mint a jogi karon ezt a tárgyat. Nem tudom mennyire hasonlíthat. De a jogban akkor a töménytelen mennyiségű anyag elsajátítása, és annak átlátása, értelmezése a megterhelő?

2017. máj. 9. 20:52
 10/18 anonim ***** válasza:
Én igazából nem is értem, hogy mit akarsz kezdeni ezzel a kombóval. Ha lenne egy konkrét terved hogy mihez kell ez a két diploma akkor azt mondanám hogy oké, de ez így nem éri meg. Ha elkezded mind a kettőt csinálni, akkor egyikből sem leszel igazán jó, mind a kettőhöz egy kicsit fogsz érteni és ennyi.
2017. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!