BME mechatronikát nehezebb elvégezni, mint mondjuk egy gépészmérnökit vagy villamosmérnökit?
A ponthatároktól ha eltekintünk, van lényegesebb különbség köztük az elvárásokkal/számonkéréssel kapcsolatban? Vagy BME-BME és csak a tantárgyfelosztás más?
Illetve még az is lenne a kérdésem, hogy a járműmérnökin miért olyan alacsony a ponthatár a gépészmérnökihez képest? (Kb. ugyanazt tanulják, ahogy néztem) Lehet ez összefüggésben az oktatás minőségével?
Remélem van aki tud érdemi infókkal, akár tapasztalatokkal segíteni.
Köszi előre is!
Szia!
Én BME GPK-t végeztem. Ezt azért mondom, hogy tudd milyen szemszögből vannak információim.
Szerintem nem nehezebb mint a gépészmérnökit elvégezni. Én úgy tudom, hogy rendesebbek a tanárok egy kicsivel és emiatt talán picivel könnyebb. De, az is igaz, hogy mechára jobb képességű emberek mennek (a ponthatár miatt) és lehet ezért gondolom így.
Járműmérnökin szerintem azért alacsonyabbak a pontszámok mert az emberek úgy gondolják ,hogy egy általános gépészmérnöki diplomával könnyebb elhelyezkedni. Nem hiszem, hogy egyszerűbb elvégezni. Én nézegetem a tárgyakat és elég keményen kérik azt amit a gépészektől kérnek + még logisztikával is gyötrik az embereket.
Remélem tudtam egy kicsit segíteni
Köszönöm! Hasznos válasz volt nagyon mindkettőtöktől!
Azért ha valaki még véletlen ide támad és tudna mit írni, ne tartsa magában :) Jöhet még infó/vélemény/bármi ha van, azt szívesen fogadom :D
Még talán annyit tudok hozzáteni ,hogyha e 3 szak között vacilálsz akkor annyi előnye van a mechának ,hogy onnan MSc Gépészre átmehetsz. És Szerintem a villamosmérnökire is (de ennek azért járjál utána). Mindenesetre ismerek olyan mechást aki programozóként dolgozik. Meg olyat is aki átment géptervezőre.
Ez azért előnyös mert egy gimnazisták viszonylag kevés informácioból kell dönteni ,hogy milyen szakra megy.
Szerintem statisztikailag a gépész és a villamos között nincs különbség. Mechára nagyon válogatott emberek járnak, és lényegesen kevesebben is.
Én a villamosmérnökiről tudok nyilatkozni: az oktatásszervezés (itt a BME-n) jelenleg tragikus, és az is marad, amíg nincs kötelező emelt matek. És ebből fakadóan pár tárgy elég nehéz is lehet rögtön az első évben. A harmadik félév után normalizálódik valamelyest. Vannak tárgyak, ahol nincs normális jegyzet, a baj, hogy viszonylag sok ilyen van, de vannak olyanok is, amikből kiválóak vannak. Van egy-két tárgy, ami önmagában szörnyű, kivitelezés miatt is, ezekből viszonylag sokan buknak, pedig nem is valami lényegesek. De, hogy pozitívumot is írjak, ha valaki megérti az anyagot, akkor az tényleg nagyon hasznos tud lenni ebben a lényegében elektronikus-informatikus világban!!! Szemléletformáló ereje van sok tárgynak. Az alacsony ponthatárok miatt viszont, nem éppen a megfelelő hallgatóság gyűlik össze, ezért hullanak annyian az elején!
Engem annak idején a műszaki ábrázolás tántorított el a gépész irányról, valamint mindig is érdekelt az elektromosság, ezért választottam a villamosmérnökit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!