Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Robotfejlesztéshez melyiket...

Robotfejlesztéshez melyiket éri meg jobban elvégezni, a viszonylag új szakot, a mechatronikát vagy inkább a régi jól bevált villamosmérnökit?

Figyelt kérdés
Tudom egyértelmű a válasz, hogy mechatronikát, de van ezzel a szakkal kapcsolatban egy olyan félelmem, hogy hasonló végkifejlete lesz, mint a gazdaság-informatikának, vagyis mindkettőn sokféle dologba belekapnak aztán a végén mégsem értenek "semmihez". A villamosmérnöki pedig egy jól bevált szak, és végülis azzal is el lehetne menni a robotika irányába. Most Msc felvételire készülök a programozó bsc után, de inkább a kettő közül vmelyiken folytatnám a tanulást, szóval néhány véleményt várok ezzel kapcsolatban, pl hogy a mechatronika nem olyan, mint a gazdinfo, vagy hogy jobban megéri a villamosmérnökit elvégezni, mert utána biztosabb az elhelyezkedés. Közben gyakorlatra és később dolgozni szívesen mennék autógyárakhoz vagy robotrendszereket szállító cégekhez, tehát ez is egy szempont, hogy oda kiket keresnek inkább. Teljesen tapasztalatlan vagyok a jelenlegi mérnöki elhelyezkedést illetően, de láttam hogy az Audinál pl több helyre keresnek mechatronikai mérnököt és gépészt, mint villamosmérnököt, szóval fene tudja, lehet, hogy mégsem rossz a megítélése a fejlesztők és gyártók körében. Esetleg ha vki tud vmit a külföldi lehetőségekről és a szakma ottani megítéléséről (pl Ausztria, Németország stb.) az is érdekelne. Előre is köszi, remélem egyértelműen tettem fel a kérdést, ha nem akkor majd közben még korrigálom.
2010. dec. 15. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!!


Én a második évemet taposom a mechatronika szakon. Abban igazad van, hogy sokféle dolog van összeturmixolva. Ez mind igaz, de ettől függetlenül nagyon érdekes. Amúgy inkább a gépészmérnökihez hasonlít mintsem a villamosmérnökihez. Itt is tanulsz elektronikát, de nem annyira sokat meg részletesen. Pl IC-ket nem tanulsz meg tervezni meg kivitelezni, hanem csak használni, meg programozni. Ez szerintem bőven elég. Továbbá tanulsz mikrovezérlőket, digitális, analóg, teljesítmény elektronikát. Persze ezek mellett még van elektronika, meg elektrotechnika. Mindezek mellet még tanulsz gépészetet is, ami szerintem nagyon szép dolog, viszont nagyon nehéz. Még megtanulsz programozni is.

Szerintem a robotfejlesztéshez nem elég csak a villamosság. A villamosmérnök csak a gép elektromos részéhez ért. A gépész meg a mechanikai részéhez. Ezt egy intelligens gépnél össze kell hangolni. Hogy két mérnök meg egy informatikus csinálja túl költséges meg nem is lehet annyira összehangolni.

Első éven nekem is egy nagy összevisszaságnak tűnt, sőt még ez év elején is, de most kezdenek összefüggni az eddig tanultak és kezd minden értelmet nyerni.

Amúgy ha robotokkal szeretnél foglalkozni viszont nem mechatronikára akarsz menni, akkor inkább a gépészmérnökit válaszd. De én csak ajánlani tudom a mechatronikát. Majdnem mindenki az évfolyamról bütyköl valamit otthon, van aki eletronikával, van aki go-kartot akar összerakni. Szóval mindenki talált benne valami érdekeset. Amúgy meg nagy előnye a mechatronikának a villamossággal szemben (legalábbis nálam), hogy ezzel lehet tervezőmérnök. Tanulsz 3d-s meg 2d-s (műszaki rajzot) tervezést.

A mechatronika új szakma, benne van a pakliban, hogy semmi sem lesz belőle, de ha beválik akkor biztos munkahely.

Bocsi ha túl hosszú lett.

2010. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!