Az emelt történelem érettségi mennyire nehéz?
Most ezt a kérdést minek emelted ki?
A korábbi érettségi vizsgák nyilvánosan elérhetőek, gondolom a javítási útmutatók is. Ha ebből nem tudod leszűrni, hogy számodra milyen nehéz, akkor senki se fogja.
Ahogy az előttem szóló írta, van egy tematika ami leírja, hogy mit kell rá tanulni. Nem fogok neki állni keresni, de én is ez alapján tanultam anno. Nagyjából azt lehet rá mondani, hogy a 4 éves anyagot 80%-ban lefedi. Én tankönyvből tanultam rá főleg és a korábbi jegyzeteimből.
A szóbeli témaköröket pedig kidolgoztam magamnak, nem szívesen tanultam előre összeállított (aztán vagy jó vagy nem jó) tételsorokból.
"Egy egyetemi vizsgához képest semmi. Kell rá tanulni, de nem vészes. Persze ha amúgy nem szereted a törit keserves lesz a felkészülés."
Erre meg azért annyit mondanék, hogy baromság. Rohadtul nagy divat az, hogy a gólyácskák verik a mellüket, hogy "az érettségi semmi az egyetemhez képest". Hát barátocskám, ha jó eredménnyel akarsz megírni egy emelt történelmet, akkor gyakorlatilag 4 könyvet kell rá bevágnod, az egyetemi vizsgák 90%-án nincs közel sem ekkora mennyiségű tananyag. Vagy csak én jártam csoda egyetemekre.
"az egyetemi vizsgák 90%-án nincs"
Az egyetemi vizsgáim 2%-nál kellett ennyi, vagy ettől is kevesebb anyagot megtanulni. A maradék 98% ettől sokkal, de sokkal több és nehezebb volt.
Nem tudom hova jártál, de jó hely lehetett.
"Az egyetemi vizsgáim 2%-nál kellett ennyi, vagy ettől is kevesebb anyagot megtanulni. A maradék 98% ettől sokkal, de sokkal több és nehezebb volt.
Nem tudom hova jártál, de jó hely lehetett."
Több helyre is jártam, mind "top" egyetem magyar viszonylatban.
Áruld már el, neked mi volt az a 30+ vizsgád, amire 500-600+ oldal anyagot kellett tudni? Ráadásul még egyszer kiemelném, ha nem lenne világos: egy egyetemi vizsgán a vizsgázók cirka kétharmadának elég az 50%, egy érettségit viszont az emberek igyekeznek 80-90%-ra megírni. Gólya vagy még, mi?
5-600 oldal? :D 1000-1500 oldalas szigorlataim voltak minden év végén, egy tárgyból, és minden évben volt 2-3 szigorlat. A többi kollokviumot ne is említsük.
Valid érv, nyilván mindenki a kettes diplomára hajt, és nem a jobb jegyre, te jó ég...
Te valami szabadbölcsész szakos vagy? :D Ne röhögtess már, akkor te nagyon beletrafáltál a fosba, az egyetemi szakok bőven hatalmas részénél nincsenek ilyen 1500 oldalas anyagok, nem hogy minden évben, hanem egyenesen soha, értemét sem látom, egy fikarcnyit sem.
Gazdasági és informatikai végzettségem is van. Gazdaságit tekintve, nyilván szinte mindegyik tantárgyhoz tartozik egy jó vaskos 500-600, vagy akár ennél is több oldalas könyv, no de, hogy is mondjam. Azért az emberek nagy része megoldja enélkül is. Saját/más jegyzete + diák + rövidítettek. Én is írtam tankönyvekből rövidítettet, ha nem az ötösre hajtott valaki akinek a kezébe került, akkor bőven elég volt.
(Márpedig akármennyire lesajnálod az érvemet, a diákok 90%-át a kettes/hármas fölött nem érdekli az egész.)
Az informatikainál meg pláne nem voltak ilyen mennyiségű anyagok. Atom sz..pás matek szóbelikre az egész tételsor volt 50 oldal, vagy annyi se. Programozással kapcsolatos tárgyaknál meg alapból sokszor nincs is írott "anyag".
Mindenesetre imádok ilyen totálisan vitára képtelen emberekkel "vitatkozni", aki a saját személyes tapasztalataikon túl nem képesek más tényt elfogadni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!