Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak érettségi után?

Minek tanuljak érettségi után?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most vagyok 11. osztályos, és már gyomor idegem van a jövő évi érettségitől, illetve annak a következményeitől.


Alapjában véve különc embernek mondanám magam, szeretem a irodalmat (abból csak a Orwell, E.A Poe, Stephen King, meg elvétve pár vers költőktől, pl Radnóti, Arany), illetve szeretem a történelmet, viszont annak is csak egy részét (Hidegháború, I. Világháború, II. Világháború, Tanácsköztársaság, Horthy-korszak, Kádár-korszak, Monarchia). Reál tantárgyak nem igazán érdekelnek, kivéve az informatika, abból akarok középszintű érettségit tenni.



Emelt szintű történelem érettségit akartam/akarok tenni, viszont ahogy néztem a feladatokat, nekem azok nehezek, olyan szinten nem érdekel a történelem, hogy pl tudjam a címereket, balkáni országok/városok történelmét, vagy hogy melyik város tartozik az adott leíráshoz.


Gondolkoztam szakmákon is, kommunikációs szakokat nem hiszem hogy el tudnám végezni mert eléggé elvont vagyok, annyit nem beszélek.


Tudnátok valamit javasolni?



2016. dec. 4. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát figyelj... én magyar-angol szakos tanárin vagyok, és azért engem sem érdekel minden pl. a magyar részből. A nyelvészet kapásból nem megy annyira, és nem is nagyon érdekel. Imádom az ókori görög irodalmat, meg a nyugatos költőket, megnéhány nemzetközi írót, de pl. Zrínyivel vagy a középkori irodalommal ki lehetne kergetni a világból. Nekem volt olyan töritanárom, aki eszméletlenül gyűlölte a francia forradalmat, de mégis le kellett neki adni. Szerintem itt főleg arról van szó, hogy mit vagy hajlandó beáldozni mi érdekében. Az egyetemen nem kell minden témáról egyenlő mértékben tanulnod, nálunk az ELTE-n magyaron pl. volt olyan kurzus ami teljes egészében Zrínyi lett volna, inkább bevállaltam egy általános középkori irodalom kurzust, csak Zrínyivel hagyjanak békén. Szóval lehet ügyeskedni, a lényeg, hogy úgy általánosságban érdekeljen a tárgy. Szerintem a tanári biztosabb, mint az alapszak, mert tanárival is akár vehetsz fel plusz órákat, és lehetsz akár egyetemi tanár egy adott témával kapcsolatban (pl. hidegháború), vagy kutató. De ha nem, még mindig ott a sima tanári diploma.

A kommunikáció szakról annyira érdemben nem tudok nyilatkozni... azt mondjuk tudom, hogy tényleg ott nem árt, ha az ember aktívkodik (újságírás, interjúvolás stb.).

Azt javaslom, hogy menj el pár egyetem nyílt napjára, mert ott mindent elmondanak a szakokról, meg lehet kérdezni már oda járó diákokat, és a tanárok is válaszolnak ezzel kapcsolatban :)

2016. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!