Proginfó vagy mérnökinfó vagy villamosmérnök? ELTE, Pannon vagy BME?
Na jó...
Nem tudom mi történt itt a válaszoknál, de elég durva.
Az a helyzet, hogy nekem VIK-esként nincsenek igazán rossz tapasztalataim a karral kapcsolatban. Sok a matematikai alapozás az elején, de cserébe miután elvégzed ezeket a tárgyakat ránézel egy másik egyetem nehéznek titulált zh-jára röhögni fogsz. A többi egymást fedő tárgyra ez kb. ugyanúgy vonatkozik. Elméleti tudásvan tényleg mérföldeket verünk a többi egyetemre, így nem csak a mostani, de a 10-20 év múlva naprakész technológia is megérthető lesz annak aki itt végez. (Igen, elfogult vagyok a VIK-kel, ha lehet ne kezdjünk rajta vitákat, a véleményezésre ott van az a három kéz a komment alatt.)
Az ELTE proginfó régi nevén programozó matematikus azt hiszem, az nem igazán hasonlít a többi egyetem infós képzéséhez, ha már elmélet, akkor abból ott is van istentelen sok. A Pannon egyetemet nem ismerem, de ha mindenképpen gyakorlati képzést szeretnél akkor az Óbudai Egyetemet ajánlom, a gyakorlatorientált egyetemek közül valószínűleg a legjobb.
"Elméleti tudásvan tényleg mérföldeket verünk a többi egyetemre, így nem csak a mostani, de a 10-20 év múlva naprakész technológia is megérthető lesz annak aki itt végez. "
Ezt te honnan tudod? Honnan tudod, hogy nem éppen a másik egyetem hallgatói lesznek erre képesek? Biztos vagyok benne, hogy más egyetem hallgatói több profitot termelnek a cégnek, kreatívabb lesz, mint egy VIK-es.
Másrészt ezt a tudást, ami van a VIK-en normálisabban és hatékonyabban át lehetne adni a hallgatóknak. De az a baj, hogy nem tudnak ott tanítani. Időpocsékolás a VIK. Nem zh-kat kell megoldani, hanem valós projekteket, amiből profitál a cég, amiből új technológia, új technika lesz. Ez a baj, hogy csak zh-t tudsz megoldani, de egy valós projektet nem. Ezt nem tanítják meg, de mondjuk a zh megoldását sem tanítják meg, hanem magadtól tanulod meg, ha át akarsz menni. Előadásokra sokan be sem járnak pont ezért, mert nem tanulnak ott semmit, hanem máshonnan kell megtanulják és ugyanígy mások is meg tudják tanulni máshol, ha szükségük lesz rá. Szóval időpocsékolás a VIK.
Istenem, valaki távolítsa már el innen ezt a BME-ről kibukott gyereket, akinél beragadt lemez...
Már 100x leírta, elmondta a véleményét, mostanra szinte már önmagával vitatkozik, egyszerűen nem tud beletörődni abba, hogy a tapasztalatok és a többség, a piac, a hallgatók, a tanárok stb. véleménye egyszerűen nem egyeznek az övével..
Ez önmagában még nem is lenne nagy baj, csak hát itt pont sok olyan emberre lesz hatása, akik miatta majd egy jócskán torzítot kép alapján döntenek majd a jelentkezésükről, ami egész életükre kihatással lehet...
ÉRTJÜK EMBER MIT AKARSZ MONDANI... LEÍRTAD, ELMONDTAD... MEGÉRTETTÜK... NEM VAGYUNK HÜLYÉK... A KÉRDEZŐ SEM AZ.
Ha viszont te intelligensnek tartod magad, akkor hagyhatnád mások véleményét is érvényesülni...
A 61%-os kollégának szeretném jelezni, hogy ez nem véletlenül szerepelt a kommentemben:
"Igen, elfogult vagyok a VIK-kel, ha lehet ne kezdjünk rajta vitákat, a véleményezésre ott van az a három kéz a komment alatt."
Egyébként pedig csak javaslatot szerettem volna adni, segíteni, nyilván ezért írtam meg azt is, hogy igen, elfogult vagyok. Az ember csak a maga szemszögéből tudja nézni ezeket a dolgokat, szerintem leírtam én is a javaslatomat, ahogy előttem többen is és ahogyan a 61%-os kolléga is. Maradjunk ennyiben, hogy nem értünk egyet, de ez az oldal arra való, hogy kérdésekre válaszoljunk, nem pedig arra, hogy egymás anyját szidjuk.
A kérdezőnwk még annyi, hogy bárhogyan is döntesz, a műszaki felsőoktatással nagyon rosszul nem járhatsz, úgyhogy hajrá. :)
Lehet,hogy el kell szomorítsalak, nem buktam ki a VIK-ről és nem is hagytam ott.
Pont ez az, hogy a piac véleménye megegyezik a véleményemmel, mert nagyon sok IT cég, és nyilván később egyre több, duális képzési szerződést köt több informatikai képzést nyújtó egyetemmel, tehát ők is látják, hogy nem rosszabbak a más egyetem hallgatói sem, mint a VIK-esek, mert nyilván akkor nem kötnének a képzésre szerződést csak a VIK-kel.
Egyébként az az infografika pontosan miről is szól? Tehát a gépészek jobbak, mint az informatikusok? A GPK jobb,mint a VIK? És ennyivel?
"Pont ez az, hogy a piac véleménye megegyezik a véleményemmel, mert nagyon sok IT cég, és nyilván később egyre több, duális képzési szerződést köt több informatikai képzést nyújtó egyetemmel, tehát ők is látják, hogy nem rosszabbak a más egyetem hallgatói sem, mint a VIK-esek, mert nyilván akkor nem kötnének a képzésre szerződést csak a VIK-kel."
Ez az állításod csak abban az abszurd esetben lehetne igaz, ha bizonyítva lenne az a tény, hogy a cégek CSAKIS a legjobb egyetemekkel hajlandóak ilyen szerződést kötni, gyengébekkel még akkor sem ha pl. tudják, hogy akár pénzt is veszíthtnek azáltal, ha egy munkát/projektet egyáltalán nem végeznek (végeztetnek) el, ahelyett, hogy egy gyengébb egyetemről kikerülővel végeztessék el...
Ez a feltételezésed már csak azért is teljesen hibás, mert a jó/rossz egyetemekről kikerülők száma erősen limitált, így ezek a cégek akiről te beszélsz egyszerűen nem engedhetik meg maguknak, hogy "jó egyetemről kikerülőkre várva" inkább ne vegyenek fel hónapokig, vagy akár évekig senkit, a projekt, meg amiből élnének addig álljon...
Már csak ezért is nonsense amit írsz.
Erősen tévedsz.
Pénzt akkor veszítenek igazán, ha nem a legjobb minőségben végzik el a projektet. Az utólagos javítások, a garanciális időben lényegesen nagyobb ráfordítással járnak, nem beszélve arról, hogy legközelebb nem is kötnének velük szerződést. Az ilyen cégeknél egyébként dolgoznak VIK-esek is, meg más egyetemet végzettek is. Ezt te is megerősítetted, hiszen te is dolgozol más egyetemistákkal is. A cégek a duális képzés során jó szakembereket fognak kiképezni, mert a hiány miatt maguknak képeznek. Így egy olyan extra tudást, készséget fognak a duálisosok elsajátítani, amit a hagyományos képzésben nem lehet. Ezért is panaszkodnak a cégek, hogy az egyetemek nem az ő igényeiknek és a piaci szükségleteknek megfelelően képzik a szakembereket. Ezért szállnak be a duális képzésbe a nagy neves cégek is, hogy profi szakembereket képezzenek. Ezért most már szinte bármelyik egyetemen, de a duális képzésesek esetében biztosan egy értékesebb diplomát s tudást fogsz kapni, mint a hagyományos képzésben. És ez is egy probléma amiért a VIK BSc-n nem száll be a duális képzésbe, mert szégyenben maradna a hallgatói miatt a duális cégeknél, leégne a VIK előttük. Mert a felvettek felét, több mint a felét el kellene bocsássák a cégek az első félév után, mivel nem tudnak a mintatanterv szerint haladni, ami kizáró ok. Ez a szégyen a BME VIK esetében, hogy szemlesütve kellene a nemzetközi, elismert cégek szemébe nézni a hallgatók eredményei miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!