Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanuláskor milyen...

Továbbtanuláskor milyen szempontok alapján döntetek?

Figyelt kérdés

Ha kinéztek 1-2 szakot, ami érdekel titeket, és még terveitek is vannak ezzel kapcsolatban, szívesen tanulnátok, közel is van az egyetem... megváltoztatnátok-e a döntéseteket, ha az egyetem épülete nem tetszene, vagy az oda járó diákok nem lennének szimpatikusak, vagy a terem, tanárok? Ezeket figyelembe veszitek-e?


Döntenétek-e továbbtanuláskor az alapján, hogy az épület, környezet, ahol tanulni fogtok mennyire megfelelő számotokra? És a közösség alapján?


2010. máj. 1. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:

én anno 4 éve bedtam 3 különböző városba...

aztán érettségi előtt fél évvel jött egy pasi,megbabonázott,megismertette velem az egyetemi szórakozóhelyet,sorrendetváltoztattam,ide kerültem...pasi még azon a nyáron kitéve,de mai napig áldom az eget,hogy ő jött,és idekerültem,imádom ezt a helyet


maga az egyetem épülete lehetne szebb is,de a társaság az nagyon jó...

2010. máj. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyan helyre megyek ahol jól érzem magam és azt tanulok amit akarok.

Kicsit szánalmasnak érzem azokat akik a közérzetüket teljesen félretéve azon paráznak, hogy "jaj, mi lesz 10 év múlva?"... Élni kell, fiatalon meg főleg. Az egyetemi évek nem jönnek vissza. Oda menj ahová tényleg szeretnél, ne tanulj olyat amit külső nyomásra választanál.

2010. máj. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem, én csak a sulit néztem. pontosabban mikor faktot kellett választani akkor csak a biosz-kémia érdekelt. aztán mikor szakot kellett választani akkor csak az orvosit tudtam elképzelni. pestet jelöltem elsőnek, mert ez van a legközelebb az otthonomhoz és a párom is itt tanult akkor már. fel is vettek. pestet gyűlölöm, úgy ahogy van, de az egyetemi csoportom imádom. én úgy voltam vele, hogy szeressem, amit tanulok, legyen jó híre a sulinak, azon túl pedig minden környezetben feltalálom magam.
2010. máj. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

A válasz megírásának időpontja: ma 07:35


Élni kell, mi? Gondolom neked apuciék finanszírozzák a "fiatalkodásodat".

2010. máj. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nálam igazából fontos volt, hogy helyileg hol van. Pontosabban, én Pécsen lakom, és mivel itt van egyetem, így én a PTE kínálatát néztem egyedül. Fel sem merült, hogy máshova menjek, de főleg azért, mert kicsit idősebb voltam már akkor, mint 18, és már van egy csemetém, akinek meg volt a helye a bölcsiben, hogy mire lejár a GYED-em, tudjon menni, és hát ha máshova kellett volna költözni, akkor ki tudja, hogy találok-e neki ott helyet. Plusz ha beteg, de nekem be kell menni az egyetemre ezért-azért, akkor itt vannak a szüleim, akik tudnak rá az alatt vigyázni. Egy távolabbi városban ezt nem tudtam volna megoldani.
2010. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

07:46!

Apám éppen meghalt 10 éves koromban, amúgy államilag támogatott helyre megyek és napi 4 órát dolgozni is fogok. Ennyit a beszólásodról, sznob gyökér...

2010. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most mit fáj az ennyi embernek, ha az egyetemet nem a fogukat szívva végzik el sokan? Hát mikor szórakozza ki magát, ha nem most? Mit kell irígykedni?
2010. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem semmilyen egyetem nincs közel. Mindegyik többszáz km-re van. Így az egyetem külsőségei nem számítanak. Nem válogathatok.

A tanár már más kérdés. Tényés való, hogyha nagyon rádszáll egy tanár, akkor megkeserítheti az életed, ismételned kell az évet ésatöbbi. Drasztikus esetben szóbajöhet nálam a tanár miatti váltás. Engem egy közösségben sem kedveltek még soha,sokszor mindent elkövettek, hogy kiutáljanak, így számomra már ez sem számít. Nem a diákokért megyek sehova tanulni.

2010. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én eredetileg Szegedre jelentkeztem volna első helyen, csak a nyílt napokon is és egyéb úton kiderült, hogy akkora a különbség a pesti és a szegedi oktatás színvonala között, hogy a szegedi ismeretségem kiterjedt volta és az ott könnyebbnek ígérkező lakhatás ellenére mégis Pestet jelöltem meg első helyen, mert komolyan érdekel amit tanulni fogok.

Szegeden két polc volt és egy fénymásológép amit büszkén mutogattak, hogy íme ezt majd használhatjuk mi is, meg két éve lett festve az iroda, pesten meg 30.ezres kari könyvtár a földalatt nagyrésze idegen nyelvű, a tanárok közt egy csomó akadémikus, laborok, ilyesmi, külön épület..

egyébként történelem-régészet

2010. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!