Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most 8.-os vagyok, és hamarosa...

Most 8.-os vagyok, és hamarosan itt a felvételi, de nem igazán tudom, hogy hova menjek. Milyen szempontok alapján döntsek?

Figyelt kérdés
Fejér megyében lakom,és a székesfehérvári gimnáziumok,és szakközépiskolák érdekelnek.4,6-os átlaggal egyáltalán felvesznek gimibe?Tulajdonképpen az érdekelne,hogy melyik iskolába milyen a légkör,milyenek a tanárok,hogyan tanítanak...stb.
2008. nov. 11. 14:54
 1/8 anonim válasza:

Szia ! Annak idején én sem tudtam, hogy hová is menjek. Beszéld meg a szüleiddel, közösen biztos kitaláltok valamit.

A 4,6 nagyon jó átlag, én kb. ilyennel végeztem a gimnáziumot. Szerintem bárhová felvesznek, ezen ne görcsölj !


Smile

2008. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

Hello !

Közjegyző szeretnék lenni. Tudja valaki, hogy melyik egyetemen van ilyen képzés, vagy jogásznak kell lenni hozzá ?

Smile

2008. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Smile: jogasznak kell lenni hozza.


A kerdezonek: siman bekerulsz ilyen atlaggal barmely gimibe. Mivel nem vagyok fehervari, nem tudok neked az iskolakrol beszamolni. Azonban minden kozepiskola tart nyilt napokat, amikor meg lehet nezni, hogyan zajlik az oktatas, milyenek a tanarok, lehet kerdezni. Ha nincs lehetoseged minden fehervari gimit felkeresni, az interneten nezd meg a honlapjukat, es amelyik ezek alapjan szimpatikus, csak azokat keresd fel, s szukul a kor. Ha van mar valami elkepzelesed a jovodet illetoen, pl. tegyuk fel, hogy mindenkepp orvos akarsz lenni, akkor kereshetsz biosz-kemia (legalabbis real) tagozatos osztalyt, de persze az sem baj, ha normal tagozatra mesz, es majd az evek folyaman eldontod, hova tovabb, raersz meg.


Mindenesetre - es ezert most sokan meg fognak szolni, de kerek mindenkit, ne kezdjuk ujra az ertelmetlen vitat - szerintem mindenkepp gimnaziumba menj ilyen atlaggal, s ne szakkozepbe.

2008. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg a gimit (90%, hogy felvesznek), de ha mégsem, még mindig mehetsz szakközépbe.
2008. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha tudod már most, hogy valami jobban érdekel, akkor keress olyan sulit, ahol azt emelt óraszámban tanulhatod, ilyen lehet egy szakközép vagy egy valamilyen szakos gimnázium (pl. a nyelvtagozatos, vagy zenetagozatos, vagy tornatagozatos sulik).


Semmivel se rosszabb egy szakközép, mint egy gimi, tapasztalatból mondom, én szakközépbe jártam, kitűnőre érettségiztem, felvettek főiskolára, bár más területen folytattam, mint ami a szakközépben volt, de nagyon jó tanáraim voltak és jó alapot kaptam, aminek egy részét hasznosítani is tudtam és tudom. Mondjuk a szakközepek se adnak már szakmát érettségivel, csak ha ott maradsz plusz 1-2 évig érettségi után, de ezt majd akkor döntheted el. Én azért mentem szakközépbe, mert ötletem se volt, mi érdekel komolyabban, sokminden érdekelt, a szüleim se ajánlottak egyformát, így egyik osztálytársam segített végül, és úgy voltam vele, hogy belevágok valamibe, érettségiig el kell dőlnie, el is dőlt. (mellesleg osztályunkból nagyon kevesen folytatták a szakközépben elkezdett szakirányt)

2008. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia! Én megjártam már a fehérvári Czisztert és Vasvárit is. Ezek nekem nagyon nem jöttek be. Persze nem azt mondom, hogy ide semmikép ne menj, hisz lehet te másképp éreznéd ott magad. Most Lánczosos vagyok és IMÁDOM!!!! xD

Ennél jobb sulit nem is kívánhatnék magamnak. A tanárok hihetetlen jó fejek, mindenben segítenek, szívesen meghallgatnak és érdekli őket, hogy mi van veled. A közösség is szuper! Mivel kis létszámú gimi mindenki ismer mindenkit. Néha lehet hallani olyan pletykákat, hogy itt nem tanulunk semmit. Ez bizony oltári nagy baromság! :)) Mikor a Vasváriból átmentem, alig győztem pótolni. Sokkal előrébb jártak, mint mi, ráadásul ők mindent értettek is.

Egyetlen hátránya, hogy fizetős. Csak úgy mehettem át, hogy megígértem: én fogom magamnak fizetni a sulit. Minden héten keményen dolgozok, hogy megtudjam keresni a pénzt, de őszintén mondom: MEGÉRI! :)

Azt javaslom, látogass el hozzánk, ismerj meg minket. Ez nem kerül semmibe, és lehet megtalálod álmaid suliját. :))

Ha kell én is nagyon szívesen segítek bármiben! XD

Akárhogy is döntesz, sok sikert kívánok a gimis évekhez! :)

2008. nov. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én fehérvári vagyok, és szerintem mindenképp gimibe menj. elég jó az átlagod és ha emellé írsz még egy jó felvételit akkor simán bekerülsz, én vasváris vagyok és nekem teccik a suli, de még ugyanilyen jó gimik a teleki és a tóparti is. Meg ha vasváris leszel, lehet hogy én foglak avatni:D
2008. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is pont ebben cipőben járok...vagyis felvételi előtt vagyok. De görcsölj rá, járj előkészítőre, gyakorolj, és húzd meg ezt a félévet a másodikban már úgy is csak 1.5-ös átlag felettit kell produkálnod. Ha fingod sincs, hova menny, válassz egy egyzserű, erős gimnáziumot. és az angol nyelvet javaslom, mert bármihez fox kezdeni arra biztosan szükséged lesz.
2008. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!