Mennyire nehéz a Teológia szak? Csak az válassza aki a hivatásának érzi?





1. hozzászólónak:
A kérdésre válaszolni nem tudsz, de legalább írtál akkora baromságot, hogy remélem rádszakadt a plafon és kiloccsant a nem létező agyad miután elküldted a hsz-t!





@2: köszönöm a jó kívánságot, szerencsére nem történt meg.
Magyarázd meg, miben hibás az #1 válaszban megfogalmazott állításom.
A vallás (teológia) régen az összes kérdésre választ adott. Aztán ahogy a tudomány fejlõdött, a teológia egyre kevesebb kérdésre tudott választ adni.
Pl.: Mi okozza a betegségeket?
Teológia: A bünök!
Tudomány: Baktériumok, vírusok, genetikai rendellenességek.
Teológia: Jobban belegondolva... ez nem is a mi hatáskörünk!
Egy szép napon a teológia hatásköre le fog csökkenni nullára, és az utókor ugyanúgy fog rá tekinteni, mint az asztrológiára vagy az alkímiára.
Ha szerinted nincs igazam, akkor két jókívánság között mondj nekem egyetlen olyan kérdést, amiben a vallásos álláspont vette át az - akármilyen rossz - tudományos álláspont helyét!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!