Programtervező informatikus lehetetlen?
Szeged érdekel.
Azt pletykálják, hogy 5% ha elvégzi a szakot, és az embernek nincs maximum egy-két nap szabadideje egy nap, mert annyit kell tanulni. Tényleg ennyire vészes? Nem lehet, hogy az alacsony pontszám is közrejátszik abba, hogy ilyen sokan hullanak ki? Azt mondják, lehetetlen, tényleg nagyon okosnak kell lenni az elvégzéséhez. Szorgalom nem elég? Mármint, nem vagyok zseni, de inkább mint hülye. De nagyon félek a szaktól. A szorgalom, vagy a sütnivaló hiánya miatt esnek ki az emberek? Még lesz egy évem érettségiig, most 11.-es vagyok. Nagyon rá fogok mászni a programozásra iskolán kívül magántanárral + matekra. Egyáltalán megéri megjelölni, ha 'lehetetlen'? Mert ha egyetemre megyek, akkor szeretnék egy kicsit szórakozni is. Erről le kell mondanom?
17F
Egyáltalán nem lehetetlen. Az 50% inkább valós adat, mint az 5%, de magad is utánajárhatsz. Ne a mendemondáknak higgy.
Igen az alacsony pontHATÁR is közrejátszik. Ugye a ponthatárt a jelentkezők száma és a pontszámaik határozza meg. Mivel nem egy felkapott szak (pedig van értelme: a szoftverfejlesztő a legjobban fizetett állás ma az országban). Az isten tudja milyen értelmetlen szakokra mennek a fiatalok: CSI helszínelőre amit a TV-ben látnak.
Megcsinálni pedig nem lehetetlen. Okosan kell tanulni, kiismerni hogy milyen tanulási módszerekkel tudsz a legegyszerűbben sikert elérni. És kell hozzá idő. Nem kell lemondani a szórakozásról, de az a kérdés mit értesz szórakozás alatt. Ha heti 1-2 alkalom italozást, az belefér, de ha napi 4-5 óra gaming-et, az nem.
Egy ismerősöm jár erre a szakra, amit tudni kell róla, hogy nagyon okos, de legalább ugyanannyira lusta is, a matekos tárgyakkal vannak gondjai, de eddig még mindig megoldotta, szóval nincs olyan, hogy lehetetlen, ha te jobban akarod, akkor elképzelhetetlennek tartom, hogy rosszabbul menjen.
Menni fog az, az egész ott kezdődik, hogy elhiszed, hogy sikerülhet, aztán folytasd azzal, hogy mindent meg is teszel ennek érdekében :)
Határ, bocsánat, máshol járt az eszem. Inkább a heti 1-2 alkalom italozást értem itt szórakozás alatt.
50%?! Ez komoly? Itt még a programozás tanárom is 4,5%-ot regélt - igaz, 3 év alatt eljuttatott minket a C-ben, a ciklusokig - ha ez komoly, akkor talán nem kell annyira görcsölnöm már. Megvan már a tanulási módszerem szerencsére, sok vizsgában volt részem - igaz, könnyűek voltak.
Velem is az a baj, hogy lusta vagyok, ha a dolgoknak nincs közvetlen tétje, oda se teszem magam. Ezzel óvodás korom óta gond van. Pl.: manapság nem tanulok egy évben három tantárgyból sose semmit, pihenek helyette. Aztán pótvizsgán 45-90 perc/tárgy vizsga előtti napon, s máris megvan a hármas a bizonyítványban :D de egyetemen más a tészta. Ott inkább 0-24-ben azon görcsölök majd szerintem, hogy tanuljak.
Nagyon megrémültem, és elbizonytalanodtam az 5% miatt. Megkérdezhetem, te honnan tudod ezt? Csak tudni akarom, hogy mennyire biztos. De magam is utánajárok.
Nem tudom csak feltételezem. De biztos fent van valami honlapon. Mást nem írsz az egyetemnek valakinek egy e-mailt, megmondják. Vagy útbaigazítanak, hogy kinek küldj e-mailt. Nem kerül semmibe.
"Velem is az a baj, hogy lusta vagyok, ha a dolgoknak nincs közvetlen tétje, oda se teszem magam."
Ez nem csak veled van így hanem minden homo sapiens-szel.
Én estin járok az ELTE-re, munka után. Sokkal könnyebb, mint amit gondoltam és mondanak róla.
Bár én már elvégeztem egy BSc-t (mérnöki területen), mielőtt ide jöttem, szóval volt róla fogalmam, mit jelent az egyetemi tanulás. Az is igaz, hogy még csak 2. féléves vagyok (szóval lehet 3. félévtől beszivatnak rendesen), de eddig egyik tantárgy sem tűnt nagyon vészesnek. 1. félévben mindenem meglett 3+-ra. És nem vagyok igazán szorgalmas diák.
Persze az is hozzátartozik, hogy a programozással alapvetően tisztában vagyok, vagyis ez gondot külön nem okoz. Míg sokak életükben először látnak programkódot, nekik nagyon gyors volt az 1. félév is ezen a téren, sokak meg (főleg estin) igazából kicsit többnek tartják magukat, szóval ők meg azért hasalnak el.
Matekot sem most tanulok életemben először, szóval nyilván ott is rengeteg könnyebbség van (van olyan tárgy is, amit meg sem kell csinálnom, mert elfogadtatom), de nem gondolom, hogy eget rengetően nehezek a matekos tárgyak. Viszonylag lassú tempóban haladnak, szépen szét van szedve a matek a külön szakterületekre, nem úgy, mint pl. BME mérnöki képzéseken, ahol 3-4 tárgy keretében a matek szinte összes területét szeretnék neked megtanítani.
Az 5% a három évre vonatkozik, és még enyhe túlzás is. Négy-öt év alatt a BSc képzést azt hiszem ~40% végzi el, továbbira nincs már statisztika. De az általános tény, hogy két félév után az évfolyam 30%-a itt hagyja.
Általában a motiváció hiánya miatt buknak ki az emberek. Nem kell tőle félni, de le kell ülni minden nap. Heti 1 sörözés bele tud férni, de nem a másnaposságig ivászat. :-) Illetve tudni kell erről lemondani amikor van 4 ZH-d, és 6 beadandód a következő héten. Sokaknak ez az ami nem sikerül.
De ez az ELTE. A programtervező informatikus más az ELTE-n, más Szegeden, és más Pécsett. Nem mindegy melyik egyetemről van szó. :-)
Én Szeged vagyok proginfón. Egyáltalán nem lehetetlen. BSc-n már végeztem (most MSc-n vagyok), de nem érzem magam zseninek :D Az igazság az, hogy a szakmai tudás, amit bevasalnak az emberen a valós életben csak egy vékony, gyönge kis alapnak számít vagyis ha semmi tapasztalat nélkül kiesik az ember BSc-ről, akkor elég nagy hátrányban találhatja magát (érdemes BSc alatt minél előbb gyakornoki helyet találni és egyetem mellett dolgozni).
Amikor BSc-re beiratkoztam, akkor a TO-sok mondták, hogy az itt ülők 10%-a fog eljutni időben az államvizsgáig (180-an ültünk ott és valóban, az évfolyamnak kevesebb, mint 10%-a jutott el IDŐBEN - tehát mintaterv szerint, aztán még az államvizsgán 50% simán bukott). Főleg a szorgalom hiánya miatt van ez. Gyakorlás kérdése, csak sok embernek nincs hozzá affinítása. A matek se annyira kemény, az is csak gyakorlás kérdése, le kell ülni és gyakorolni. De ha az embert nem csak a magas fizetés motiválja, akkor ez nem jelent problémát.
Ha lenne valami kérdésed, nyugodtan írj, szívesen segítek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!