Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés egyik egyetemről...

Átjelentkezés egyik egyetemről egy másik egyetem másik szakára?

Figyelt kérdés
lehetséges h államilag támogatotra vesznek át(most költségtérítésessen vagyok) ha jó a tanulmányi átlagom és közben szereztem nyelvvizsgát??
2010. ápr. 4. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk még egyetemen belüli szakváltáshoz is újra be kellett adni a felvételi kérelmet...

Szerintem, ha más egyetem más szakára akarsz menni, akkor ugyanazt az utat kell bejárnod, mint aki gimiből felvételizik az egyetemre, ami azért kínos, mert már lejárt a jelentkezési határidő, így csak jövő (azaz 2011) szeptemberben tudsz kezdeni.


Az egyetemi átlagodat ekkor nem nézik (de a középiskolásat igen!), de a nyelvvizsgád beszámít. Nézz utána a felvi.hu -n, hogy hogyan zajlik a felvételi.


Amúgy ha a pontjaid alapján jogosult vagy az államilag támogatottra, akkor úgy kezded a tanulmányaidat, sőt mivel megelőzően költségtérítésesen voltál, így megmarad az összes államilag támogatott féléved.


Ha felvesznek az új egyetemre, akkor régebbi egyetemről talán el tudsz számoltatni 1-2 tárgyat, de ez attól függ, hogy mennyire hasonló a két szak. De ismétlem, a mostani egyetemi tanulmányaid nem jelentenek semmit sem a felvételi szempontjából.

2010. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!