Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én orvosi egyetemre akarok...

Én orvosi egyetemre akarok menni, de nem vagyok túl jó se kémiából se fizikából csak biológiából. Van esélyem, hogy felvesznek valamelyik egyetemre így?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szereti a biológiát annyira (kémia dettó), hogy jó legyen belőle, az ne menjen orvosira, kivéve, ha kudarcélményt akar. Mert az még egy dolog, hogy felvszenek, de bent is kéne maradni...
2010. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Valamelyik egyetemre talán. Orvosira biztos nem.
2010. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet, h felvesznek, de az első évben kibuksz a pics.-be. az orvosin mind3 kell, h el tudd végezni...
2010. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is az orvosi egyetemre szeretnék menni, és a növényeken kívül imádok mindent a biológiában. Viszont sem a kémia sem a fizika nem tartozott/zik a kedvenc tárgyaim közé, és inkább kémiából készülök érettségire, mert azt mondják, az nagyobb hangsúlyt kap, mint a fizika. Meg lehet tanulni, ha az ember nagyon akarja, és ez a legkisebb ár azért, hogy majd doktornéniként gyerekeket gyógyíthassak :)
2010. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nem vagy túl jó? Érettségizni mindenképpen kell vmelyikből (a biosz mellett persze). Ha nem duplázással mész, bioszból írsz egy emelt szintű 95%-os érettségit, megvan a max pluszpontod, 11-12.ben kitűnő vagy (a a fő tárgyakból), az érettségijeid átlaga pedig 90%, akkor kémiából/fizikából elég egy 75%os kémia érettségi:D (a 440 ponthoz):D Persze ez csak egy példa, számolgass:)

Viszont egyetemen ha a fizika nem is annyira, de a kémia nagyon fog kelleni. Szóval még bejutni lehet bejutsz, de bent maradni már nem biztos, hogy sikerül.

2010. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!