Orvosi vagy molekuláris bionika?
#5-ös válaszolónak azt mondánám, hogy ez nem az a kifejezetten laborban csórigálós téma. El lehet menni ilyen irányba is, de BSc-n biztos semmi ilyen nincs. Gyógyszergyártásban nagyon kevesen vannak végül...eleve gyógyszerkutatás eléggé halott itthon. Max külföldön...
Nyugodt szívvel a bionikát akkor tudom ajánlani, hogyha MSc-t teszel hozzá, egyik bioszosabb orvosisabb egyben nehezebb is, a másik meg mérnökösebb köbnyebb is 3 felév alatt letolható.
Utána nagyon sokan maradnak PhD hallgatónak ahol már kapsz idéntől 140 ezres fizetést... 4 évig kell tudományos és egyetemi munkát végezned, publikálni stb.
Ha eljutsz idáig és tényleg lelkesen érdekel, akkor jó dolgod lesz. Ekkorra már sok önálló kis projected lesz amit nagyon imádnak a cégek is az önéletrajzokban. Látják rajtad hogy szereted amit csinálsz. Ez az egy fontos.
Pl van egy intézet agyi pályák kutatásával lehet foglakozni és olyan eszközök fejlesztésével, agyba ültethető chip vagy olyan lézermikroszkóp ami szkenneli az agysejteket élő állaton. Ehhez brutálisan sokrétű tudás kell. Egy 2-photon mikroszkóphoz kell lézerfizika, neurobiológia a kutatáshoz, de össze kell dobni AutoCADben egy viselkedőkamrát és kinyomtatni 3Dben. Akkor bele tudsz mókolni az eszköz vezérlésébe mert érted a szoftvert, a sok terányi adat kielemzésére is baromi sok szoftvert kell használni és fejleszteni... és ez van optogenetikára is stb. Szóval határterületek, de ha nem probléma hogy 8-9 évre rá még mindig csak phd fizetésed van akkor nincs gond :) közben meg saját startup céged is lehet, ha van egy jó ötleted ezzel is lehet bizniszt csinálni. Ezért mondtam a kreativitást... de ez majd kijön közben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!