Egyetemisták! Hogyan, mennyit szoktatok tanulni?
Idén érettségizek és most a jelentkezés előtt rengeteg hülye kérdés vetődött fel bennem.
Ugye én az a tipikus óráról-órára tanulós típus vagyok, hiszen gimiben bármikor lehet feleltetés/doga satöbbi. De ez egyetemen nyilván nem így van, így érdekelne, hogy egyetemen hogy célszerű tanulni, beosztani az időt, milyen gyakorisággal szoktak tanulni.
előre is köszönöm:)
Szakfüggő is nyilván, de ajánlott óráról órára tanulni. Az én szakomon a legnagyobb hangsúly az anyag megértésén és átlátásán van. Ezt pedig csak úgy lehet, ha óráról órára tanulsz, gyakorlat előtt átnézed az előadás anyagát, majd gyakorlat után újra átnézed, hogy az addig meg nem értett, általánosan leírt dolgokat konkrét példák alapján megemészd. Meg a gyakorlat anyagát és ajánlott még egyszer átnézni a héten. Esetleg előadás előtt az előző előadás anyagát. ZH-k előtt pedig ezerrel régi zh-kat keress és csinálj meg minél többet! :) Vizsgaidőszakban, ha nem szóbeli, akkor szintén amennyi régi vizsgát csak tudsz nézz meg, illetve tanulj és tanulj.
De tényleg más az egész, a váltás lehet nehéz lesz hirtelen, nekem nagyon az volt, de szerencsére 2-3-asokkal minden meglett. Hajráá! :D
Hova akarsz menni?
Köszönöm a gyors választ, neked pedig további sok sikert :)
Pszichológiára szeretnék menni Debrecenbe :)
Én gimiben se voltam óráról órára tanulós, csak ha tudtam hogy doga lesz vagy akik szoktak feleltetni esetleg átfutottam az anyagot ha véletlen engem hívnak ki legalább valami fogalmam legyen a dolgokról.
Tényleg függ a szaktól, de még szakon belül is különböznek a tárgyak. Van ahol csak vizsgázni kell és szorgalmi időszak alatt nem kérnek számon semmit, akkor többnyire azt csak a vizsgaidőszakban tanulom meg (nem a legjobb megoldás, de eléggé halogatós típus vagyok). Van ahol azért van 1-2 ZH a szorgalmi időszakban akkor azokra tanulok (ez azért jó, mert ha 13-14 héten van a ZH akkor vizsgaidőszakban nem kell újra megtanulni csak átnézni, de olt olyan tárgy ahol kb. 6 héten volt Zh és vizsgára újra tanulhattam meg). Ezek főleg azok ahol csak elmélet van. Ha van gyakorlat de nem nagyon függ össze az elmélettel akkor annyira az elméletet nem tanulom csak bejárok gyakorlatra meg megcsinálom a házit/beadandót. Ha viszont összefügg az elmélettel vagy csak gyakorlati óra akkor ha nem is óráról órára mindent alaposan, de azért párszor átnézem az anyagokat. Pénzügy-számvitelen vagyok, a számviteles tárgyaimat viszont muszáj folyamatosan tanulnom mert az elmélet és gyakorlat nagyon összefügg és folyamatosan minden egymásra épül. Nem tudok gyakorlaton mit csinálni ha nem tanulom meg az elméletet előtte. Plusz vannak olyan tárgyak ahol kisZHk vannak és ezek nincsenek előre bejelentve szóval meg kell tanulni. Szóval szakon belül is nagyon változó mikor és mennyit kell tanulni :D Mivel az elméleti dolgokat annyira nem tanulom ha nem számviteles azokat ZH/vizsga előtt szoktam, úgyhogy a ZH hetek meg a vizsgaidőszak amikor sokat tanulok és megfogadom legközelebb időben nekiállok és majd folyamatosan tanulok (azóta se tartottam be, ez nyilván személyiség függő). Amúgy érdemes folyamatosan tanulni, könnyebb így, de hát jellemzőbb az a fajta tanulási módszer ahogy én is szoktam. Főleg első évben amikor tudják fixen mikor van ZH és nincs az a félelem, hogy kihívnak felelni vagy meglepetés doga, úgyhogy sokan tanulnak az első 1-2 hétben majd legközelebb csak a szorgalmi időszak végén.
Köszönöm a választ :) Akkor szerintem maradok a szorgalmas tanulásnál
Mi a baj a debreceni pszichológiával?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!