Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki mesélne, légyszi az...

Valaki mesélne, légyszi az orvosi egyetemről bővebben? És az utána lévő rezidens-szakorvosos dolgot elmagyarázná?

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 07:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati számonkérés vmiből van, vmiből nincs. Nálunk Pécsett pl élettanból volt külön gyakorlatos beszámoló, amit egy jól megírt évközi teszttel ki lehetett váltani. Biofizikából ugyanígy, vizsga előtt volt egy gyakorlatos rész, de az évközi teszttel meg lehetett úszni. Bár a gyakos vizsgák sosem szoktak vészesek lenni, soha nem bukik rajtuk senki. Anatból, szövettanból értelemszerűen a vizsga nagy részét a gyakorlaton nézett dolgok teszik ki. Tetemen való tájékozódás, metszetek leírása, ezek mind a gyakorlatos órákon vannak.

Könyvekből sokféle van. Pécsett molsejt könyv, Sobotta és Yokochi atlasz, Röhlich szövettan, latin szótár. Most harmadévben Robbins patosz és kórtankönyv. De nem kell mindent megvenni, pláne nem újonnan. Sok minden van könyvtárban, ha amúgy is ott tervezel tanulni, akkor tudsz csak ott használható könyveket kölcsönözni, mert azokból mindig van elegendő. Plusz vannak börzék is, meg facebookon ez a használt orvosi tankönyvek oldal. Én is mindent ott adok el.

2016. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Milyen egy biofizika gyakorlat?:o
2016. jan. 1. 15:23
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát főleg méréseket csináltunk. Egyenáram, váltóáram, optika, ultrahang, audiometria, Geiger-Müller számláló. Ezekre emlékszem. Meg volt adva, hogy melyik eszközt, gépet hogyan kell kezelni, a kapott eredményekből meg számoltunk. Volt gyakos könyv, abból kellett mindig jegyzőkönyvet írni, a képleteket is mind megadták. Pécsett jó indulatú a biofizika intézet, senki nem bukik belőle, vagy legalábbis csúszni nem csúszik :)
2016. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
És az élettan?:D
2016. jan. 1. 15:53
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaaaaj :D nálunk borzasztó az élettan, mind az előadás, mind a gyakorlatok. Gyakon votlak állatkísérletek, viszonylag lightos, pl egy nyúl vércukor szintjét kellett megmérni inzulin előtt, után, vagy vmi elcseszett béka reakcióit vizsgáltuk. De volt durvább is, én pl kinyírtam egy patkányt, a koponyáját kellett átfúrni és az agyát stimulálni. Utána már nem lehetett vele mit kezdeni :/ persze vannak uncsi és egyszerű kísérletek, egymáson vércsoport megállapítás, meg neurológiai kísérletek. Első félévben 7 héten át minden héten megszúrtam az ujjam vmi vérkísérlet miatt. Nagyrésze amúgy elég uncsi volt és sosem tudtuk jól érezni magunkat, mert ha kicsit jobb lett a hangulat (pl mikor a béka elszabadult, eléggé ment a visongás), azonnal bejött egy asszisztens, hogy csend legyen.
2016. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"És milyen könyveitek vannak?" Első félévben Sobotta atlasz, Funkcionális anatómia, Röhlich: Szövettan, Langman: Orvosi Embriológia, egy csomó féle kémiakönyv, gyakjegyzet, feladatgyűjtemény, Orvosi biofizika tk., gyakorlati jegyzet, meg néhány apróság. Az anat atlaszt meg a funkcit érdemes megvenni, de igazából ha mindened könyvtári, az is teljesen megfelel.

"És gyakorlatból is van számonkérés? " Nálunk bifizből minden gyakorlat elején van egy tíz perces teszt az előző gyakorlat anyagából. Az összes tszt átlagának min. 40%-nak kell lennie, hogy aláírják a félévet. Anatból az első félévben van három demó: egy bonctermi, egy sejttan, és egy szövettan+embrió. Ezek elég nehezek, és szerintem csak direkt szivatnak vele. Kémiából az első félévben két demó volt, ilyen feleletválasztós kérdéses. Én fizikával jöttem, így nme tudok róla nehézségileg nyilatkozni (én eléggé megszenvedtm vele, de meglett), a többiek szerint viszont ha jól megírtad az emelt érettségit, akkor minimális tanulással viszonylag könnyen lehet jó eredményt elérni.

"Milyen egy biofizika gyakorlat?" Bemegyünk, az első 10 perc a teszt, utána a gyakorlatvezető elmondja az adott órai gyakorlat elméleti hátterét, meg bemutatja a mérést, és elmondja, h mire kell figyelni, meg mit hogy csináljunk. Utána mindenki megcsinálja a mérést, és vége az órának. Minden mérésből jegyzőkönyvet kell írni a következő órára, amit aztán be kell adni, és a gyakvez kijavítja. Ezeket aztán vizsgára is be kell vinni, és ott megnézik. A mérések között vannak izgalmasabbak, meg halálosan unalmasak is. Pl. optikai, elektromosságtani, meg radioaktivitásos mérések.

"És az élettan?" Nekem még nincs élettanom, de nem hallottam róla túl sok jót...

2016. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Hogy lehet megbukni vmibol? Es mikor kell evet ismetelni?

Milyen volt a golyataborotok?

2016. jan. 2. 15:50
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Bukás: vagy nem írják alá a félévedet, vagy megbuksz a vizsgán. A félév aláírásának minden intézetnél más feltétele van, de általában az előadások és gyakorlatok 75% kell részt venni. Van ahol az évközi tesztek / demók / zh-k eredménye is számít. Egy vizsgát 3x lehet felvenni, de a 3. ért már fizetni kell. Ha ennyiszer sincs meg, akkor mebuktál a tárgyból.

Évismétlés: ha egy kötelező tárgyból megbuktál, akkor fel kell venned a következő félévben, amikor meghirdetik. Egy tárgyat max. 3x vehetsz fel. Viszont ha egy tárgyad nincs meg, akkor nem vehetsz fel semmi olyat, ami arra épül. Pl. ha az első félévben megbuksz statisztikából, akkor felveszed jövőre, de emiatt nem csúszol, mert erre nem épül semmi. Viszont ha pl. anatómiából buksz meg, akkor nem veheted fel az anatómia 2-t a következő félévben, és emiatt csúszni fogsz. Bocsi, hogy kicsit zavaros lett, azért remélem, a lényeg átmegy :)

Gólyatábor: SOTE gt Tatán szokott lenni, nagyon szuper volt, mindenképpen érdemes elmenni. Részleteket nem árulok el, hogy neked is meglepi legyen, ha odakerülsz, de kb úgy képzeld el mint egy kisebb fajta fesztivált :)

2016. jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Így van nálunk is, ahogy a pesti kollega írta :D 3+1 lehetőséged van vizsgázni, a plusz egy az úgy nevezett dékáni, melyet a 6 év alatt egyszer kérhetsz ki. A harmadik nálunk is fizetős, 2500 forint. Nálunk pont a statisztikát leszámítva mindenre épül valami, így ha csak egy tárgyat nem teljesítesz, mindenképpen csúszol egy egész évet, hiszen - a legtöbb szakkal ellentétben - itt nincs keresztfélév. Gondolom evidenciális, hogy tárgy 2-t csak úgy veheted fel, ha megvan tárgy 1, de emellett még vannak ilyen kikötések, hogy anatot és szövettant egyszerre kell megcsinálni, patoszt nem veheted fel élettan és anat szigorlat nélkül stb. Nálunk nincs olyan, hogy UV hét (úgy hallottam több helyen így van), akkor veszel fel egy vizsgát, amikor jól esik, feltéve, ha van időpont és elegendő hely. Mindegy, hogy A, B, vagy C vizsga, ezt nem korlátolják. A vizsgaidőszak 7 hetes, amibe beleszámít a karácsony, szilveszter is. Nem azért vizsgázunk 2 ünnep között, mert a galádok akkorra hirdették meg a vizsgát, hanem mert nem lenne elegendő idő a többire, ha eltolnánk. De ez sem törvényszerű, ki hogy osztja be az idejét, meg hát a félévtől is függ, mert nem mindig mi döntjük el :(
2016. jan. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
És az összes vizsga meg zh meg ilyenek számítanak majd ahhoz a rezidensfelvételis dologhoz??
2016. jan. 3. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!