Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerű, kitanulható szakmát...

Egyszerű, kitanulható szakmát tudtok mondani, amivel munkát is találok?

Figyelt kérdés

Most érettségizem. Nem szeretek tanulni, pedig érdemes lenne (anyu szerint a mai világban). Egyszerű, fizikai munkát nem igénylő munkát szeretnék. Legyen az boltos, akármi.

Nézegettem ezeket az okj-s képzéseket, tetszenek is, de sok olyan van amihez nem lenne kedvem, mint pl. marketinges. Most is ezt tanulom, és nagyon utálom, gusztustalan számomra ez a tantárgy.

Egyébként kreatív vagyok, sokat rajzolok és festek. Szeretek csapatmunkába dolgozni.

Olyan szak kellene, amivel tényleg találnék munkát, mert édesanyám nagyon beteg és 50 ezer ftos nyugdíjából élünk meg, szóval kénytelen leszek ellátni magam utána. Falun lakom, ami hátrány valamilyen szinten, de Pesten szeretnék mindenképp tanulni.

Nos, ez hosszú tudom, de remélem segítettek :)


2010. márc. 19. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem nagyon szeretsz tanulni, akkor egy okj-s képzés valóban jó lehet neked, ahhoz minimális tanulás kell. De ezt egy ismeretlen ember nem tudja eldönteni helyetted. Nyomtasd ki a listát, olvasd végig és húzd ki, ami tuti nem érdekel. Aztán olvasd újra. Addig csináld ezt, amíg csak néhány szakma marad. Azokból lehet választani. Persze az első körben kihúzandók közé vedd azokat is, ahová esetleg nincs meg az előfeltételed, ez némi utánajárást igényel, de talán érdemes.
2010. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, mert van olyan "szakmanév" ami több mindent takar sőt valaminek a jelentését sem tudom. Persze ezeknek mindig utána nézek, de tényleg sok van.

Ez tényleg jó ötlet amit mondtál :) köszi!

2010. márc. 19. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
dekoratőr, kirakatrendező
2010. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont ezt néztem én is :) már hónapok óta szemezek ezzel, de egyik ismerősöm leszólt, hogy ezzel semmit nem érek és miért nem töltöm értelmesebb dologgal a 2 szakmai évet....
2010. márc. 20. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az ismerősödnek nem tetszik, akkor ő majd nem azt csinálja. Ez a te életed, nem az övé.
2010. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van :) köszönöm a tanácsokat :)
2010. márc. 20. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!