Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek nőként sebész?

Hogyan lehetek nőként sebész?

Figyelt kérdés
Már orvosira járok, de itt eléggé csúnya szemmel méznek ránk, ha valami komolyabb szakterületre vállalkoznánk, nem pedig csak bőrgyógyászat, szemészet vagy háziorvoslás. De engem a sebészet pl. sokkal jobban érdekel! Miért ne lenne lehetséges?

2015. szept. 13. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az. Miért is ne?
2015. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hova jársz? Nyilván a legtöbb ember úgy gondolja, hogy a manuális szakmák férfiasak, mivel nagyobb állóképességet, erőt igényel. De ettől még van női sebész, sőt traumatológus is. Az évfolyamomon sem egy olyan ember volt, aki nő létére manuális szakmát választott.

Ugyanúgy kell csinálni, mint ha férfi lennél. Jelentkezni sebészeti szakképzésre...

Persze célszerű bedolgoznod magad egy kicsit a kívánt helyre, így mondjuk a hatodéves sebészet gyakot érdemes oda szervezni, ahol később dolgozni akarsz.

2015. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Sok férfi kollégának, megvan a véleménye a nőkről, mint orvosokról, nem véletlenül, mert a drága kolleginák jelentős része a körömreszelgetésen kívül mást nem nagyon szeret csinálni. Az enyém is elég lesújtó, de azért lehet rajta javítani. Először is döntsd el, hogy hol szeretnél majd dolgozni, eztán pedig nyald be magad, csinálj ott minden lehetséges gyakorlatot sőt ha van kedved, önszorgalomból is menj be osztályra. Ha látják, hogy lelkes és okos vagy, nem pedig a tipikus hülye magolós orvosis liba, akkor nagy eséllyel fel fognak venni.
2015. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

"Nyilván a legtöbb ember úgy gondolja, hogy a manuális szakmák férfiasak, mivel nagyobb állóképességet, erőt igényel."


És legfőképpen AGYAT! :-P

2015. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem vitatkozom veled többet, ezerszer elmondtam már a véleményem.
2015. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem szándékoztam vitatkozni. :-P
2015. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a magolós kis libákat...úgy alapból a tipikus női dolgokat, témákat, beszélgetéseket nem szeretem :/ Egyszer voltam egy olyan koliban, amiben nem orvosisok voltak, a szobatársam kikészített...Mind1 :) Egyébként köszönöm a tanácsot, úgyis azt fogom választani, ami igazán megfog testileg, lelkileg, szellemileg. Kívánjatok sok sikert!
2015. szept. 15. 21:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert neked! :-) Ó és azt elfelejtettem, hogy TDK-t is érdemes sebészet témában csinálni ha az érdekel, továbbá akkor már a szakdoli is mehet abból.
2015. szept. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ohh, az nagyon jó ötlet!
2015. szept. 15. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Én most vagyok első éves, és mikor 1-2 oktató megkérdezte hogy melyik szakterület érdekel, mondtam, hogy a sebészet, egyik sem nézett furcsa szemmel.
2016. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!