Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek neki a TDK-nak?

Hogyan kezdjek neki a TDK-nak?

Figyelt kérdés
Harmadéves leszek orvosin, és szeretnék elkezdeni TDK-zni. De nem egészen világos, hogy hogy is néz ez ki. Ha jelentkezem, konkrét tervekkel kell odamennem? Tehát azontúl, hogy kinézek magamnak egy témavezetőt és egy szimpatikus témát, nekem kell meghatároznom, hogy mit és hogyan szeretnék kutatni? Mert tapasztalat nélkül ezt nehéz. Vagy a témavezető ajánl lehetőségeket, hogy mibe lenne érdemes belefogni/egy korábbi félbehagyott kutatást folytatni? És együtt vázoljuk fel a menetrendet? Köszönök minden hasznos információt :)

2015. aug. 14. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Nem rosszindulatból, meg nem bántásból, de aki nem tudja, hogyan kell egy kutatásnak nekiállni, mert még sosem csinált olyat, az nem biztos, hogy TDK-n jó élményeket fog szerezni.
2015. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezt most nem igazán értem... Ezzel azt akarod mondani, hogy mindenki úgy kezdi el a TDK-t, hogy konkrét szándékai vannak, már eleve jártas ebben a közegben, önállóan képes egy konkrét kutatás megtervezésére?

Ismerek jó pár olyan embert, akiket úgy hívtak meg TDK munkára egy-egy vizsgát követően, és fingjuk nem volt semmiről, amikor elfogadták a meghívást. Mégis elkezdték valahogy, csinálják.

2015. aug. 14. 22:33
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
TDK-ra (jobb esetben) azok mennek, akiknek már van a háta mögött tudományos munka, végeztek önálló kutatást, tudják hogyan zajlik, mi a módszertan, esetleg publikáltak is. persze, ha egy diák jó eredményeket mutat fel, akkor egy tanár felajánlhatja neki, hogy lesz a témavezetője, vagy hívhatja TDK-munkára, de ilyenkor általában ő ad témát is, hiszen nulla kutatási tapasztalattal a háta mögött a diák nem biztos, hogy tud releváns, kutatható, és saját maga számára ideális témát választani. Ilyen témának viszont értelme sincs nekiállni, mivel ha az embernek nincs a témájára, szakirodalmakra legalább egy 2-3 év alatt kialakult, átfogó rálátása, akkor esélytelen helyezést elérni.
2015. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
SE-ÁOK-ra jársz? Mert azok alapján, amiket eddig hallottam, nekem nem egészen ez jött le. Igazából csak a Sotepedián olvasott leírás zavart most meg, de eddig mindenkitől azt hallottam, hogy az első fél-egy év inkább a módszerekkel, a tudományos közeggel való ismerkedésről szól, akikkel eddig beszélgettem erről, azok közül egyik sem említette, hogy lett volna korábban kutatási tapasztalata.
2015. aug. 14. 22:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem OTDK-ra mennél rögtön. Helyi TDK-k meg átlag lazábbak. Kinézel egy témát elkezded kidolgozni, gondolom majd a suliban adnak témavezetőt. írsz 20-30 oldalt, csinálsz egy prezentációt, kiállsz, elmondod. Pontoznak, elmondják mi volt jó, illetve rossz. Ebből tanulsz legközelebb jobb lesz. (Lehet hogy az eredményeket nem fogják elmondani, suli függő.)

Nálunk így volt kb. Mérnökinfó szak. Nálunk más a "kutatás" mint az orvosin.

2015. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem orvosis vagyok, de a TDK rendszere minden szakon azonos nagyjából, hiszen ugyanaz a szervezet, egy rendszerben működik a bírálás, bejutás, stb. Nézd, nyilván több gondolati iskola van. Van az oldschool, akik azt vallják, hogy TDK-zni az menjen, aki a saját kutatását be szeretné mutatni, mert arra való, és vannak azok, akiket egy tanár beszervez, és "no jó, akkor most kutassunk valamit" felkiáltással nekikezdenek valamilyen kutatásnak. Ebből is sülhet ki értékes munka, persze, de szerintem kicsit izzadtságszagú dolog így nekiállni valaminek, hogy korábban nem foglalkoztál az adott témával.
2015. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

61%-os nem tudom miről beszél:DD

Meg vannak hirdetve témák, kiválasztod melyik érdekel, felveszed, bemész a témavezetőhöz és elmondja, hogy mit kell csinálnod. Nyilván témától függ ez, valahol kiadják, hogy keress szakirodalmat és olvass, van, ahol mehetsz a laborba és ott csinálhatsz dolgokat. Nem magadtól kell kitalálni. Miért is kellene? Honnan kellene ezeket tudni? Ha valaki nem is TDK-zott, mégis hol a retekbe kutatott volna?


Egyébként azért érdemes utánanézni, hogy hova érdemes menni. Nálunk (nem SOTE) vannak olyan klinikák, ahol magasról lefossák a TDK-sokat, max arra jó, hogy a nagy semmire kapsz pár kreditet.

De van, ahol hajtják rendesen az embert, és igaz, hogy dolgozni kell, de legalább van esély arra, hogy az ember elmehet TDK konferenciára, vagy megjelölik valami cikkben társszerzőnek.

2015. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
61%-os olyan, mintha összekeverné a TDK-t a phd-vel...
2015. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

" Ha valaki nem is TDK-zott, mégis hol a retekbe kutatott volna?"


Oké, azt hiszem már mindent értek. Mondom, több gondolati iskola, ahány hely, annyi szokás.

2015. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Ha valaki összekeveri, akkor az nem én vagyok, hanem a zsűri. Mondom, több gondolati iskola. Majd ha a kérdező elmegy, kiderül úgyis, milyen lesz.
2015. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!