Okés, köszi.
Sok sikert. :)
Kérlek írj főleg az órákról, hogy hogyan is vannak, mit kell tanulni, stb. Köszi előre is. :)
Ha biológus akarsz lenni, akkor nagyon jó hely. Ha nem, akkor nem az. Én sajnos az utóbbi csoportba tartozom, BME kognitív tanulmányok mesterszakára készülök, de hát mivel nincs hozzá alapszak, itt kötöttem ki. Amúgy meg most taposom a második félévem.
Mivel is kezdjem... Első talán az, hogy sokan vannak úgy vele, hogy hát ha az orvosi nem jön össze, akkor biosz, az csak nem olyan nehéz, meg hát hasonlít is. Ez két pontból is vérzik: a biosz is elég nehéz, akik rendesen csinálják, azok megszenvednek vele, sokaknak semmi szabadidejük a sok anatómia gyakorlat és állatrendszertan-magolás közepette. Igazából ha van elég lelkesedésed, rengeteg akaraterőd és elszántságod, akkor meg lehet csinálni 3 év alatt, amúgy én eddig nem sok olyan emberről tudok, aki időben elvégezte volna a szakot. Az eltén is akikkel beszéltem más karokról, mondták, hogy bioszosoktól mindig hallják, mennyit kell tanulniuk, de mégis össze-vissza csúsznak meg buknak. És amúgy tényleg ez a helyzet. Én 477 ponttal jöttem, az első félévet még nevetve megcsináltam, de most nagyon megszenvedek a szakkal.
Hogy miket tanulunk?
Főleg állattan, növénytan és kémia. Első félévben vannak úgynevezett kritériumtárgyak: biosz és kémia, a biológia kicsit nehezebb, a kémia viszont szerintem nagyon könnyű volt, ha ezeket nem írod meg x%-ra, akkor be kell járnod amolyan szintrehozó órákra. Ha elsőre megcsinálod, akkor tiszta luxus lesz a féléved, alig lesznek óráid. Úgy összességében első félév "baba", ahogy mondani szokták, de már itt megcsúszik az évfolyam 70%-a. Itt a sejtbiológia és az állattan a szórótárgyak, érdemes év közben készülgetni, hogy simán meglegyen. Van még néhány ember, aki áltkémből bukik: ez kb az emelt szintű érettségi szintjét súrolja, némi egyetemi anyaggal kiegészítve. Én emelt kémia érettségivel jöttem, be se jártam előadásra és egy szót se készültem a vizsgára, de 5ös lett.
Az első félév az egy átverés, olyan könnyű... Második félévtől indul csak be az egész. Év közben mindenki csak állatrendszertanból és szervezettanból készült, az minden erőnket felőrölte. Most pedig nekem 8 vizsgám van. Sajnos rengeteget kell magolni (én sokkal jobban szeretem a "megértős" tárgyainkat), de azért megvan annak is a maga szépsége, amikor már előbb jut eszedbe a Coccinella septempunctata, mint a hétpettyes katica, nem is beszélve a Pedestredorcadion scopolii-ről.
Úgyhogy nehéz, de tanulunk rengeteg érdekes dolgot. Persze ha genetikusnak készülsz, vélhetően nem fogsz repesni az örömtől, hogy több száz latin szót kell bemagolnod és tudnod, melyik melyikkel milyen viszonyban van, de meg lehet látni ennek is a szép oldalát. Remélem, nem tántorítottalak el túlságosan :D
Amit tanulunk, egy kis ízelítő:
ez a rendszertan zh szókincse, ezt egészíti ki még az elmélet
de ebből nem kell mindent tudni, első félévben csak Mollusca, Chelicerata, Myriapoda, Crustacea, és a Hexapoda egy része (Coleoptera végéig) anyag
első félévből a 2 könyv, amit meg kell tanulni:
Az órákról most hirtelen nem tudok többet mondani, mint ami a tantervben van. Ha valami érdekel úgy specifikusan, akkor nyugodtan kérdezz))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!