Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészetről személyes...

Gyógyszerészetről személyes élmények/vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri a gyógyszerészi pályát választani? Mennyi az átlagos kereset itthon? Inkább biológia-, vagy kémiaigényes? Melyik egyetemet tanácsoljátok?

2014. szept. 13. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ismerősöm a pécsi egyetemen és azt mondja nem hiába hívják méregkeverő szaknak. Kémia megy, de az kőkeményen, hatóanyagok, gyógynövények, latinul vagy 2féle néven, mi mire jó, mi mivel passzol, hogyan hat stb. Nagyon kemény, rengeteg a zh, a szigorlat, nagyon sokat kell tanulni. Szóval, ha oda készülsz felkötheted a gatyád, kémia emelt szint elengedhetetlen.
2014. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy gyógyszerészhallgatóval laktam együtt 1 évig. Háát nem sűrűn találkoztam vele, mert folyton tanult, pedig a másik lakótársammal együtt mi is kemény szakra járunk, mégis ahhoz képest ő rengeteget tanult
2014. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Én más korosztályba tartozom, így csak arról számolhatok be, hogy mi az általános vélekedés és konkrét munkahelyi tapasztalat a gyógyszerészekről. Nagyon sok van köztük, aki elvetélt "orvos", amennyibe orvos szeretett volna lenni, csak tárgyi felkészültsége nem volt alkalmas alap ahhoz, hogy felvegyék. Az oktatásuk jelentős része (legalább is Mo-on) a hagyományos gyógyszerészeti ismeretekre épül (épült), amelyeknek gyakorlati jelentősége egyre inkább eltörpül, mert a gyógyszertárakban alig-alig készítenek bármit is. A gyógyszertári munka egyszerű árukiadásra redukálódott, más területeken pedig (ipari gyártás, termékfejlesztés, kutatás) jobban képzett szakemberek kerülnek ki más egyetemekről (orvos, biológus, biológus-mérnök). Egyedül irodai-adminisztratív területen szokás komolyan venni őket (engedélyeztetés és más hatósági terület), mert arra a hasonló felkészültségű, de más egyetemeken végzettek alig alkalmasak a munka unalmas, minden kreativitást nélkülöző jellege miatt.
2014. szept. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
első kommentelő, mit értesz azon hogy "méregkeverő szak"?
2014. szept. 13. 23:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, ha benézel egy tizedes vesszőt, vagy nem számolsz pontosan, esetleg rossz anyagot választasz, akár meg is ölhetnél valakit.
2014. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok másodéves gyógyszerészhallgató. Hát nagyon kemény , tényleg nagyon . El se tudom mondani mennyire mert ahhoz , hogy ez valaki megértse át kell érezni. Éjt nappallá téve tanulok , nem járok bulizni , nem szórakozok, nem csak a vizsgaidőszak , de a szorgalmi időszak is nagyon kemény.

Kémia , kémia és kémia. Első félévben volt egy kis laza sejtbiosz ( 600 oldalas könyv volt) , második félévben pedig genetika volt ( az olyan 1200 oldal van ). Oldalszámot csak úgy viszonyítási alapként mondok , a tartalmáról most nem beszélek. A biosz kb . ennyi volt . De első félévben volt általános kémia , második félévben pedig volt szerves kémia , fizikai kémia , szervetlen kémia , kvalitatív kémia . Most pedig van szerves kémia II. , fizikai kémia II., kvantitatív kémia , biokémia , kolloid kémia . Ezen felül még ebbe a félévbe van növénytanom és humán élettanom . A tantárgyak megtanulására 15 hét van , utána pedig jön a vizsgaidőszak. Jah és itt nálunk 2 és 5 között nem túl nagy a különbség. A kettes az egy olyan 60-70%. Ha van konkrét kérdésed írj , nehéz általánosságban beszélni. :)

2014. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát elég kemény, értem...
2014. szept. 14. 22:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is másodéves vagyok, mint az előzző kollega.

A tárgyak elnevezéséből ítélve különböző egyetemeken tanulunk.

Itt egy vélemény egy Semmelweisestől is.

Az első félévben három fontos tárgyat kell említeni: biofizika, sejtbiológia és általános kémia. Értelemszerűen itt próbálják kiszelektálni azokat a hallgatókat, akik nem lesznek alkalmasak a továbbiak elsajátítására. Erre legfőképp az általános kémia példa, ugyanis évvégén évfolyam zh kerül megírásra, amely feltétele a vizsgára bocsájtásnak. Itt általában a frissen felvett 160-ból 60-70 fő kiesik. A sejtbiológia - ahogy előttem említették - nagyon nagy anyagrészt foglal magába. Mondhatom, hogy az a legrészletesebb tantárgy az évben, és a könyv minden szava fontos. A bukás ugyan kevésbé jellemző, de a jobb jegyek megszerzése emberpróbáló feladat. A biofizika igényli a legtöbb gondolkodást. A vizsgán kiderül, hogy valaki érti-e vagy csak meg-meg tanulgatta. Lehet belőle jó jegyet szerezni eltérően az előzőtől, ha érted. Az első félévben tehát több irányú szelektálás van. Ezentúl vannak felesleges tárgyak is, arról nem említenék szót az elkövetkezendőkben sem.

A második félévben az előzőtárgyak folytatódnak, továbbá képbe kerül a kvalitatív analitikai kémia, a növénytan, az anatómia és a genetika. Ha az első félévben valaki éppen átkúszott a kémia sorompóján, akkor az analitika most valószínű megállítja. A kvalitatív analitika az egyik legnehezebb tárgy a kémiák közül az egyetemen. A bukási arány még itt is nagy sajnos. A növénytan szerintem a legkellemesebb tárgy az évnek, hasonlóan az anatómiával. A biológia folytatása a genetika, amely jóval könnyebb, érthetőbb, mint az előző félév sejtbiológiája. Ezt nálunk szokták kedvelni.

Az első év végén három szigorlatot teszel: biofizika, általános és szervetlen kémia, sejtbiológia/genetika. Nyilván nem könnyű, de ha átrázod magad az első éven, teljesíthető elégségesre.

2014. szept. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Valóban nem egy egyetemre járunk . De csupán a kíváncsiság kedvéért azt szeretném megkérdezni , hogy nektek még nem volt első év második félévében szerves kémia , és fizikai kémia? Köszönöm ha válaszolsz. :)
2014. szept. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem. Nekünk az másodévtől kezdődik.

2014. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!