Történelemtanárok, illetve akinek van személyes tapasztalata az emelt töriérettségiről! A len leírt módon mennyire tudok felkészülni az emelt szintű történelemérettségire?
Néhány dolgot előrebocsátanék: Tényleg csak a témában kompetens emberek válaszoljanak (töritanár, ő érettségizett emelt szinten, tesó/barát/barátnő/haver érettségizett emelt szinten töriből)! Ha töritanár válaszol, legyen szíves odaírni azt, mert nyilván az ő véleménye ér a legtöbbet. Már van érettségim, szóval NEM a 2014-es május/júniusi vizsgaidőszakról beszélünk, a vizsgát 2015 tavasz-2015 ősz-2016 tavasz... valahogy így tervezem. Van állásom, dolgozom, viszont szeretnék váltani, és leginkább a jog érdekelne, ezért szeretnék emelt szintű töri érettségit. Abba, hogy ezzel ki ért egyet és ki nem, kérlek Titeket, ne menjünk bele és a jogászok elhelyezkedési esélyeibe se. Tudom, mit miért csinálok.
Nos, térjünk a lényegre. Kisebbik öcsém tavaly érettségizett és kölcsönadta nekem az új kiadású Száray Miklós történelemkönyveket (Forrásközpontú Történelem sorozat), van középiskolai töriatlaszom, illetve digitálisan meg tudtam szerezni a 6 kötetes Herber Attila sorozatot, amit már ki is nyomtattam, mivel boltban már nem kapható. Ha Szárayból megtanulok egy időszakot és ahhoz utána hozzátanulom az annak megfelelő részt a Herberből (persze mindezt atlasz mellett), alapos felkészülés után (mivel van rá bőven időm) milyen eredményre számíthatok úgy durván? Tudom, hogy ez mindentől függ, a vizsga napján milyen hangulatom van, milyen a vizsgáztató kedve, tetszik-e neki a képem...stb de úgy sac/kb mégis? Ez a felkészülési módszer mire elég?
(Ha a tananyag végére értem, természetesen megoldom a régi feladatsorokat gyakorlás gyanánt, amik fent vannak az oktatas.hu-n.)
Szia!
Én tavaly májusban érettségiztem történelemből emelt szinten, és a csoportunkból senkinek sem lett 80% alatt... :)
Mi az új Száray könyvből készültünk az alapórákon és a régi Szárayval kiegészítettük a fakultációs órákon. Az új nagyon forrásközpontú - érdemes minden forrást elolvasnod, megnézned az adott témakörökhöz, ugyanis az emelt szintű érettségin nagyon fontos a forrásismeret. A régi Szárayban a tényanyag volt többségben, emiatt használtuk azt is.
Én a Herber sorozatot nem ismerem, de biztos vagyok benne, hogy jól kiegészíti a Száray-könyv anyagát.
A szóbelire pedig én megvettem kétféle kidolgozott tételes könyvet is, az egyikben esszészerűen voltak kidolgozva a témakörök, a másikban pedig csak vázlatosan - ezt a kettőt egybefésültem, kiegészítettem azzal, ami még esetleg a Szárayban volt, és nagyon jól sikerült az is.
Ha privátban írsz egy e-mail címet, át tudok neked küldeni egy picit részletesebb követelményt, nem tudom, van-e olyanod, nekem hasznos volt a készülésben.
Sok sikert egyébként! Biztos vagyok benne, hogy menni fog. A történelem emelt egyáltalán nem vészes, mert nagyon egzakt, és nem nehéz megtanulni, csak a mennyiség sok ugye, de az a szorgalmadon múlik :)
Szerintem nem nagy löket az emelt történelem vizsga, igazából az esszéket kell begyakorolni, annak értékelése szubjektív, a többinél nem lehet kamuzni. Amúgy miért ne lenne jó ez a felkészülési módszer. Az érettségin az utolsó 2 évszázadot kell jobban vágni, a többiből általános műveltséget lefedő kérdések vannak.
Én annak idején - 6 éve lassan - emelteztem belőle és a jogra mentem tovább, egyáltalán nem volt vészes. Ha felvesznek a jogra, majd visszasírod te is :D
Szia!
Ha van időd és pesti vagy, én ajánlom nekem az ELTE-n az emelt történelem felkészítő kurzust, nagyon jó, csak hát pénz:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!