Egy programtervező informatikus szak tényleg olyan nehéz vagy csak sokan vannak itt, akik panaszkodnak?
Mindenhol azt olvasom, hogy 1%-a végzi el, egyáltalán nem lehet teljesíteni...
Őszintén, már pár éve programozok, van sok mindenben tapasztalatom. A matekot pedig szeretem, soha nem volt vele gondom, sőt már most tanulom magas szinten(pl. khanacademy videók, könyvek). Átolvasgattam az egyetemi anyagokat, és szerintem egyáltalán nem vészesek, sőt érdekesek. Szeretem ezt csinálni.
Én értelmezek valamit rosszul vagy tényleg a pokol alja elvégezni egy pti-t ?
Tom Benko :
Amit egyetemen meg lehet tanulni, azt netről vagy könyvekből is ugyanúgy meg tudod tanulni. Amellett, hogy az egyetemek tanterve nem a paneles építkezés miatt olyan, amilyen, hanem tanszéki harcok eredménye, szóval semmi logikus felépítés nincs benne, még ha igaz is lenne, publikusan elérhető a tanterv, tehát akár pont ugyanazt is végig lehetne csinálni otthon tanulva, amit az egyetemek elvárnak, mondjuk nem mint ha lenne értelme.
Egyébként én is elvégeztem, és fejlesztőként dolgozok. Ebből mi következik? Semmi. Ami használhatót tudok, annak 99%-a nem az egyetemről van, de a maradék 1% mellé kaptam egy csomó elavult szemetet (nem összetévesztendő az elméleti alapozással, amit szintén pótolnom kellett, nyilván elméleti szakirodalmat is olvasok), valamint ez az 1% sem lett volna pótolhatatlan egyetemen kívül.
Szóval én inkább azt mondanám, hogy akik elvégezték, azok ennek ellenére is tanultak eleget, hogy most fejlesztőként tudnak dolgozni, és még a gondolkodást sem sikerült kiölni belőlük, minden próbálkozás ellenére.
"Nekem meg az a több száz, aki elvégezte és fejlesztőként dolgozik. Tudod, jó dolog a "netről tanulta", amíg egy olyan problémába nem ütközik, amit paneles építkezéssel (amit a neten lehet megtanulni) nem lehet megoldani."
Nem is tudnék hirtelen olyan szellemi tudást mondani, amit nem lehetne netről megtanulni. Na a programozás a mintapéldája annak, amit aztán 100%-osan meg lehet oldani. A népszerűbb nyelvekre meg már talán nincs is olyan probléma, ami ne lenne 50-féle megoldással kidolgozva fent a neten.
"Nem is tudnék hirtelen olyan szellemi tudást mondani, amit nem lehetne netről megtanulni."
Én tudnék mondani, mert pl. egészségügyi területen bizony sok olyan anyag van, és itt nem csak tudományos publikációkra kell gondolni, amelyek egyszerűen nem érhetőek el online. Részben, mert az orvosok offline népség, részben meg mert szeretik drágán mérni a tudást. Speciális mérnöki területekre is igaz ugyanez.
Ellenben az informatikára nagyon nem, kis túlzással ami nem létezik online, az nem is létezik egyáltalán. Ez természetesen igaz az informatikát megalapozó matematikára is, és persze az elméleti alapokra is. Nem véletlen, hogy amikor már teljesen védhetetlenné válnak a hazai felsőoktatási intézmények informatika területén, akkor a szemléletátadást szokták felhozni, mint érvet. Ilyenkor a kérdés az, hogy milyen szemléletről beszélünk, mert egészen más szemlélet kell mondjuk egy banki informatikával foglalkozó cégnél, mint egy startupnál.
Kérdés, hogy mennyire lesz megtanult az, amit a netről "megtanult" valaki. Nem a szemléletátadás a lényeg, hanem az, hogy a meglévő ismeretekből hogyan lehet újabbakat létrehozni.
Vannak jó oktatóanyagok, nem kétséges. De van-e lehetőséged megismerkedni a tipikus (és sokszor rejtett) hibákkal? Honnan fogod tudni, hogy jó-e a kódod? (Nem, az nem elég, hogy fut! Lásd még a nevezetes "egyoldalú kocka" kódot:
int throw(){
A=random(6)+1;
return 4;
}
)
Igen, meg lehet tanulni a neten a programozást, de azzal nem valószínű, hogy bárki is a taknyolásnál tovább jutna. (Lehet, nem tagadom, de az meg a tehetsége elpocsékolását jelenti, mert rendes képzéssel sokkal kevesebb idő alatt eljuthat ugyanarra a szintre.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!