Hogy lehet ennyi pontot összeszedni?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni és néztem a felvételi ponthatárokat. Egy menőbb karra 300-400 ponttal lehet bejutni. hogy lehet ennyit összeszedni?
2010. febr. 18. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy emelt szintű 80% körüli + egy középszintű 90% körüli + egy nyelvvizsga. Ez csak egy példa volt, te is tudsz számolgatni.
2010. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

407 pontom volt tavaly, ez annyit jelent hogy volt két középszintű érettségim: egy 96% és 90%-os. + egy középfokú angol nyelvvizsga.


De ez már 400 felett van.


Ha érettségi duplázással számítod a pontjaidat, akkor általában mindenkinek jobb jön ki, mintha a középsulis biziból számítgatná, de hidd el az érettségi nem is olyan nehéz muri.


A 300-400 elég széles intervallum. Ha nincsen nyelvvizsgád, akkor két min 75%-os (vagy jobb) érettségi kell ahhoz hogy 300+ pontod legyen. A nyelvvizsga sokat dob, én is érettségi évben mentem még el! Hidd el megtérül, hiszen a diplomához is kell. És neked már nem kell a nyelvvizsgán görcsölnöd, míg sokan egyetem közben fognak vele szívni.

2010. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
410 pontom volt úgy, hogy 1 tárgyból emelteztem, van 1 középfokú nyelvvizsgám, az angolom 90 valahány% lett, az összes többi meg 80-87 között. Nem nagy cucc.
2010. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
300-350 pontot elérni egyáltalán nem nagy cucc szerintem. (Szerény véleményem szerint 300 pont alatt nem kellene továbbtanulni...). 400 fölött már talán nehezebb, de megoldható:) Ha érted a pontszámítást, akkor simán tudsz kalkulálni, de felvi.hu-n is van pontszámító. Nézegesd:)
2010. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, pl. két tárgyból emeltet csinálsz, máris megvan a plusz 80 pontod! Az sem feltétlenül fontos, hogy mindened 5-ös legyen, nekem a matekom meg a választott tárgyam négyes lett, a többi ötös, mondjuk úgyis a százalék számít!
2010. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!