Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi éri meg jobban ha valaki...

Mi éri meg jobban ha valaki 40 plusz pontot szeretne összeszedni nyelvvizsgákkal? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Van már egy B2-es középfokú nyelvvizsgám németből. Így a felvételin már van 28 pontom, de nem tudom hogy érdemes összeszedni inkább a maradék 12-t. Angolt tanuljak vagy németet? Az angol tanárom nagyon rossz volt az iskolában, így ha angolt kéne tanulnom, az alapoktól kéne elkezdenem, úgy hogy egy év alatt nyelvvizsgázni mehessek belőle. Vagy ott a német amiről nem tudom hogy a C2-es nyelvvizsgaszintet elérni mennyire nehéz. Ti mit tennétek? Mik a tapasztalataitok?
2011. máj. 21. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell C2-es, elég a C1 is :) Ha jó erős a középfokod, akkor nem lehetetlen megcsinálni. Itt a nyár, tétlenkedés helyett szépen előveszed a nyelvkönyvet és hajrá ;) esetleg 1x1x ellátogathatsz egy nyelvtanárhoz is, akihez én jártam 1500-ért tartott órát. Csak ellenőrzés és kommunikáció kedvéért járj és tényleg csak pár alkalomra kell. És nézz német rtl-t is :) Nem árt tovább ismerkedni a német irodalommal is. Én német nemzetiségi tagozatra jártam és ilyeneket kellett olvasnunk, hogy Effi Briest, Hamide spielt Hamide stb. Előbbi nagyon jó :) Meg persze Kafka németül, az aztán csodálatos. De én javaslom nagyon, mert sokat segíthet.
2011. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyivel nehezebb a C1-es nyelvvizsga a B2-höz képest? Te már megszerezted a C1-t? Amúgy én is "nyelvi tagozatos" voltam, de csak heti óra németem volt, az alaptárgyakat magyarul tanultam ettől független.
2011. máj. 21. 14:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat; * heti, 5 óra németem volt.. :)
2011. máj. 21. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem angolból megvolt a középfokú, majd amikor nekem is kellettek a pontok, egyedül felkészültem a felsőfokra, kb. két hónap alatt. Az egész annyiból állt csak, hogy k*rva sokat olvastam angolul. Ugyanis a közép- és felsőfokún is 99%-ban ugyanazt a nyelvtant használod, a lényeges különbség a szókincs.

Szóval szerintem lényegesen egyszerűbb egy középfokos tudást kibővíteni felsőre, mint az alapoktól kezdve eljutni középre.

2011. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!