Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudok elég pontot összesz...

Hogy tudok elég pontot összeszedni orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
sziasztok! tudom h kéne 436 pont, de ez h jön össze? kérlek mondják el h szedték össze ezt akiket már felvettek!hány nyevvizsga kell? OKTV? miből és milyen szinű érettségi? előre is köszi :)
2011. szept. 12. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokféleképpen össze lehet szedni. De 2013-tól kell két emelt szintű orvosira, szóval a plusz 100 pont már meglesz alapból. Már csak az kell, hogy jól sikerüljenek az érettségik.

Nekem egy 95%-os emelt bioszom, egy 91%-os közép fizikám, két középfokú nyelvvizsgám és 95%-os érettségi átlagom volt.

2011. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Össze lehet szedni, csak ne feltétlenül hidd el azt, hogy csak a duplázás a jó. Nekem anno mindenki ezt szajkózta, és nem igaz hogy csak azzal lehet bekerülni. Ha 11., 12.-es bizonyítványod jó, tehát maximum 1-2 négyesed van azzal azt a részt kipipálod. Az én érettségi pontszámom 88 volt, a matekom nem lett jó, viszont a többit rendesen megcsináltam. Értsd 90 körüli töri és magyar, a nyelv 100%, ezekkel megengedhettem hogy a matekom 70 legyen. Nem mintha nem akartam volna jobbat :) A felvételi tantárgyakra tényleg rá kell készülni, 75 lett az emelt bioszom, 80 a kémiám. E mellé viszont kell a max plusz pont, volt egy felső és egy közép nyelvvizsgám plusz ugye az emeltért járó plusz...

Ami követelmény: érettségi biológiából, és választhatsz hogy kémia vagy fizika legyen a másik. Egyiknek emelt szintűnek kell lennie ezt ne felejtsd el! Én OKTV közelébe se mentem, inkább az érettségire készültem és most az orvosira járok... Sok sikert!

2011. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!