Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen még mindig nem...

23 évesen még mindig nem tudom, hogy mit szeretnék csinálni!?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy fősulit, ami kb. 1,5 évig tetszett, aztán meguntam, de a szüleim nem engedték, h abbahagyjam. Rábeszéltek, h jelentkezzek msc-re, de az még inkább nem érdekel engem. De mivel tavaly július óta nem kaptam munkát, anyám azt mondta, h vmit muszáj csinálni, ezért menjek mesterre vagy másik alapszakra. De ahogy telik az idő, egyre idegesebb vagyok, mert tudom, h nagyon nem akarom. Fél évig (szeptembertől februárig) agyaltam, h mi legyen, de egyszerűen nincs olyan szak, ami érdekelne. Pontosabban rengeteg dolog van, ami ideig-óráig érdekel, de 1-2 év után megunom és megutálom, amit nem szeretek, azt pedig nem tudom megtanulni. Most felvettek egy munkahelyre, de határozott időre, 6 hónapra. De mivel beadtam a jelentkezést a mesterre, a szüleim erőszakoskodnak, h azt is végezzem el. Az még lemaradt, h a szakmámban elég nehéz elhelyezkedni. A környező 2-3 megyében szoktam állásajánlatokat nézni, de fél évente 2-3 hirdetés van, amire jelentkezek is, ált. be is hívnak, de nem vesznek föl. De nem ez a lényeg, hanem az, h HOGYAN DÖNTSEM EL, H MIT CSINÁLJAK?

2015. márc. 29. 22:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%
Igen, tudom, h a szüleid azért mondják. (előző vagyok). Erdeklodes, ha mostani divatos szakmakra gondolsz? Marketing, kommunikáció, pénzügy, közgazdász? Az ingyenfeleveidrol szóló részt én nem értem úgyse, nem vagyok már képben, csak tippet adni tudok. Olvasgass a neten olyan cikkeket, amik a munkaeropiacrol szólnak, hátha van ott még valami jó! Informatika? Nemcsak webaruhazat lehet csinálni a feldolgozatlan netes információ egy kincsesbanya, bánya bocs.
2015. márc. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
73%
Előző még mindig, atolvastam amit írtál, szóval a reál tárgyak nem oké. Akkor mi a baj a nyelvekkel? Ha szereted is? Figyelj, nekem így vették el a kedvem egyszer a német szaktol. Forditoiroda mondta anno 2007-ben amit leirtam. Szerettem volna fordítani, nincs diplomám, sok mindenhez ertek. Aztán azt hallottam, h nálunk az angol tanszéken kell egy évet elvegezni a forditoihoz, úgy emlékszem változott közben valami az engedelyezesben (fordítói igazolvány).
2015. márc. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
ne törd a fejed ilyenen. Én közel 26 évesen se tudom, hogy mit akarok csinálni.
2015. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!