Pszichológia vagy jog?
Ezen a két szakon gondolkodom, de nem tudom....mind a kettőt szeretem mindkettőben van motiváció.
Ez a nagy kérdés... :-)
Akinek van jó hozzászólása, azt szívesen fogadom.
Köszi előre is. :-)
Én pszichológiára járok, így arról tudok részletesebben nyilatkozni, ha van konkrét kérdésed, úgy könnyebb. Egyébként nálunk van néhány olyan hallgató, akik párhuzamosan tanulnak pszichót és jogot (több-kevesebb sikerrel, és többnyire nem tudják, mire használják majd a kettőt együtt).
Azon érdemes elgondolkodnod szerintem, hogy ezen a két szakon belül milyen terület érdekel igazán, tehát ha elkezdenéd valamelyiket, milyen irányba szeretnél szakosodni, milyen végzettséget és munkát szeretnél vele szerezni. Ha a kettő közül bármelyikhez is vannak ilyen elképzeléseid, azokon érdemes elindulni.
Üdv!
Én jogot végeztem, de jártam az ELTE pszichóra is 1 évet.
Őszintén? Azt hittem a jog unalmas szak, de 1 év pszichológia után hálát adtam az égnek, hogy jogot tanulhatok és kezdtem megbecsülni azt a szakot.
Hasonlítsd össze: a jogon a vizsgák zöme szóbeli, a pszichón írásbeli (rettentően személytelen és nem tanulsz meg kommunikálni), a jogon voltak célirányos tárgyak már első félévben (pl. római jog, bevezetés a jogtudományokba), addig a pszichológián gyakorlatilag semmi nem az (ellenben körbelövöldözik a tudományterületet pl. magatartásgenetikával, szociológiával, közgázzal, anatómiával), a jogon komoly tankönyvek vannak és rengeteg jogi fogalommal dolgoznak, addig a pszichológián egy-két tankönyv van, főleg jegyzetből és diából tanulnak (jogon ez elképzelhetetlen), és fogalmakat találsz egyet a pszichó tk-kban nagyjából 30 oldal rizsára jut 1 fogalom. Ami legjobban zavart a pszichón az a lábjegyzetek, idézések hiánya, és hogy a legtöbb szerző egyszerűen rizsázik. Jogon ez elképzelhetetlen, ott mindent le kell hivatkozni és nagyon precíz, nem tér el a tárgytól a szöveg. És még valami, a jogon is vannak kevésbé jó tanárok, de vannak nagyszerűek is, akikhez élmény bejárni és van egy nívója az egésznek. A pszichón az összes tanárom harmatgyenge volt, volt olyan, akit én nem is értem, hogy lett tanár.
Okés, mivel mindkettőt megtapasztaltam, én utáltam a pszichológiát, habár az igazság végett elmondom, hogy még lett volna 2 év a bsc-ből, elvileg ott lett volna izgalmas. De annyira utáltam az első 1 évet is, hogy örültem hogy soha többet nem kell vele foglalkoznom.
A jog sem leányálom, de sokkal nívósabb, komolyabb és használhatóbb diplomát ad. Szerintem.
ha elte pszicho-ra jártál, nem csodálom, hogy ez a véleményed és tapasztalatod
az ország legrosszabb pszicho képzése, nem oda kell jelentkezni (bármilyen nagy is a híre)
károli pszichológia a legjobb kimagaslóan (de a vidéki egyetemeken is jó ez a képzés)
Jog.
En végzett pszichologuskent nyomoroghattam volna Magyarországon a tobb ezer pszichologus mellett evekig aztan talan vagy felvesznek olyan munkaba ahol tudok szakkepzesre jarni. 3 ev alap, 2 ev mester ha klinikuskent dolgozol meg 4 év szakkepzes.
En kulfoldon dolgozom egyebkent pszichologuskent es nem bantam meg de nem tudom senki masnak jo szivvel ajanlani ezt az utat hacsak nem nagyon kitarto.
Na, végül jelentkeztél valamelyikre? Melyikre, ha igen
Vagy pl valamelyik szakterülethez kapcsolódó okj-t néztél, a másikat pedig egyetemi szinten kezdted meg tanulni ?
:)
Mindkettő hátránya, hogy simán ha elvégzed, még nem tudsz benne igazán dolgozni, kell még ez-az.
De igazából te tudod, melyik érdekel jobban, az emberek lelkivilága vagy a jog.
A jog talán jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!