Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért jelentkezik mindenki...

Miért jelentkezik mindenki felsőoktatásra ha egyszerűen nincs agyilag olyan szinten, hogy valamit kezdeni is tudjon vele?

Figyelt kérdés

Nem akarok megsérteni senkit, de nagyon szúrja a szemem ami manapság megy.

Miért jelentkezik minden h***e egyetemre főiskolára, ha egyszerűen annyira hülye, hogy még utána sem tud nézni a dolgoknak?

A többségnek fogalma sincs mi az a ponthatár, fogalma sincs mi az a felvételi, azt se tudja hogyan kell kiszámítani a pontokat, meg egyszerűen semmit nem tud a dolgok menetéről, akkor minek jelentkezik?

Könyörgöm miért olyan nehéz beírni azt a böngésző felső sávjába, hogy felvi.hu ? Miért nem képes elolvasni ott az információkat? Minden megtalálható azon a honlapon.

Miért teszi fel minden 5. ember ugyan azt a kérdést? Miért nem képesek használni a keresőt?

Könyörgöm ilyenek akarnak egyetemre menni? Mikor az alap képességek hiányoznak? Ha egy keresőt nem képes használni, akkor hogyan fog az egyetemen esetleg a valós életben megoldani egy sokkal nehezebb problémát? Elképesztő de komolyan.

Nem csodálkozom miért van ennyi diplomás azon belül ennyi hülye diplomás munkanélküli ebben az országban...


2010. febr. 3. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

azért jelentkezik minden hülye főiskolára mert utolsó évben jut el az agyáig hogy tanulni is kellet volna középsuliban (akárcsak én) nem pedig csak beülni melegedni 4 évig.

az emberek meg lusták és inkább felteszik itt a kérdést mert kevesebbet kell kattintaniuk.

2010. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sőt az a legrosszabb mikor ők "verik a mellüket", hogy nekem diplomám van, és nem akarnak a munkahelyen dolgozni, de várják a nagy pénzt. Nem egy olyan ismerősöm van aki elmehetne 90 ezerért dolgozni, de nem megy, mert neki diplomája van és ő 150 ezret akar keresni. Nekem is remélhetőleg nyáron lesz diplomám, de én azért csinálom ezt a képzést mert ez érdekel, nem számít ha tescoban kell dolgoznom árú feltöltőként, de tudom, hogy, igen megcsináltam, kitanultam azt ami a legjobban érdekelt, így részben megvalósítottam önmagam.
2010. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja ezt én sem értem,de szerintem nem is baj ez, aki buta az buta marad, és valószínűleg nem is fog kapni munkát, akármilyen diplomás.
2010. febr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, nem csak téged idegesít. Az a legjobb, mikor olyan olyanok kérdeznek, akik 450-460 pontos helyre szeretnének felvételizni. Hogy érnének el annyi pontot, ha még annyi eszük sincs, hogy oldalt használják a keresőt (ha már ezt az oldalt megtalálták) ?
2010. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért mert egy diplomával többet lehet keresni mint egy szakmával, ilyen egyszerű, egy szakmunkás keres 90-100ezret, egy diplomával rendelkező ember, pl. egy jogász ezzel szemben több száz ezer forintot is keres.(Nem beszélek a maszekokról, szerencse kell egy vállalkozást beindítani, és sok pénz.)
2010. febr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jogász több százezer forintot?

El vagy tévedve. Örül, ha 100ezret megkeres 5+3 év tanulás után...

Van aki havi 80-90 körül keres...

Elhelyezkedési esélyek közelítenek a nullához, az elitbe meg nem mindenki tartozik bele...

A többi diplomával is hasonló a helyzet.

2010. febr. 4. 10:50
 7/11 Silber ***** válasza:

Mint elsőéves egyetemista, azt hiszem bátran kijelenthetem, miért jelentkezik felsőoktatásba a legtöbb olyan hallgató, aki nem tesz semmit a diplomáért:

MERT NEM AKARNAK DOLGOZNI MENNI! Sokkal egyszerűbb átaludni a 14 hét vizsgaidőszakot, bulizni, addig a szüleid adnak pénzt kajára, bulikra, piára, tehát tankolják őket hátulról. Ergó ingyen él. Ha meg a harmadik félév végéig valami csoda folytán nem rakják át költségtérítéses képzésre (ugye sok lébecolós van még rajta kívül), akkor meg fogja magát, és újrafelvételizik addig, ameddig el nem fogy az államilag támogatott féléveinek a száma, vagy ismét nem csinálja meg az újabb 3 félévet. 3+3 félév, az 3 év! 3 év ingyen, az rengeted idő. Sokkal egyszerűbb, mint minden reggel hatra elmenni dolgozni a gyárba.

2010. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Silber ***** válasza:
Elnézést, elírtam. 14 hét szorgalmi időszakot, és 6 hét vizsgaidőszakot.
2010. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért mert a diplomához a jobb anyagi elismertség és tekintély mítosza társul és ez nyilván mindenkinek vonzó. Bízik benne, hogy majd elvégzi valahogy.

Én is túlvállaltam magam, nem vagyok zseni de hiszek magamban hogy meg tudom csinálni mert amit nagyon akar az ember annak sikerülnie kell. Egyébként meg aki hajlandó fizetni azért, mert "hülye" attól ne vegyük el a lehetőséget, ő a pénzével dolgozik meg érte, te meg az eszeddel. A lényeg, hogy senkinek nem adják ingyen a képzéettséget és én nem hiszem benne, hogy valaki aki eljut főiskoláig sík hülye lenne. Valamihez bizonyára ért, lehet hogy nem az a szakterülete amit épp tanul de nem teljesen reménytelen.

2010. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy az alap képességek hiányoznak ha valaki kérdezősködik, én pl ismerem google-t felvit is mégis feltettem pár okatatásos kérdést mert több órányi böngészés után sem találtam megfelelő információt!

Sokaknak egyszerübb feltenni a kérdést, mint utánanézni ez engem is idegesit de nem feltétlen kell emiatt lehülyézni.

2010. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!