Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatásra való jelentkezé...

Felsőoktatásra való jelentkezés, hogy működik?

Figyelt kérdés
Hol kell az igényemet jelezni, hogy én az Xy Főiskolára szeretnék felvételt nyerni?
2011. jún. 3. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mókás dolog ez az internet.. mennyi minden megtalálható rajta :o

2011. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A felvételi időszak február 15.-ével megkezdődött. Addig vagy online (www.felvi.hu), vagy pedig a felvételis kék könyv megvásárlásával és a benne lévő jelentkezési lap kitöltésével és beküldésével (csekk 9000 forint) tudtál jelentkezni. Ha jól tudom, akkor most június valameddig lehetne sorrendet módosítani (újat nem írhatsz be), illetve július végén kiderül, hogy kit hova vettek fel.


Néhány szak indul keresztfélévben is, az azt jelenti, hogy februárban kezdenek, de ez nagyon ritka.


Azt nem tudom, hogy te jelentkezhetsz-e pótfelvételire, mert ekkor szinte a helyek 99%-a fizetős. Ennek a határideje az eredeti (július végéig) felvételis utáni néhány hét. Ekkor szinte már mindenhol kb. 130 ezertől akár több száz ezerig terjedhet egy félév tandíja. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy olyan is jelentkezhet-e, aki nem adta be a jelentkezési lapját.


Egyébként tájékozódj a www.felvi.hu -n, és szerintem ha valami nem megy, a kapcsolat fül alatt írj egy e-mailt és készségesen válaszolnak.


Nem feltétlen itt kapsz kevésbé leszóló válaszokat. :P


Sok sikert!


20/F

2011. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek, kösz a választ, de amúgy én még messze vagyok ettől. Még csak 10.es vagyok, csak eddig fogalmam sem volt, hogy mégis, hogyan működik ez az egész, de most már legalább van elképzelésem. :D
2011. jún. 7. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A 2. válaszoló vagyok. Örülök neki, hogy legalább elképzelésed van, én még 10.-ben szinte semmit sem tudtam róla. Igazából akkor tudja meg az ember, hogy valójában hogy működik, hogyha barátja/barátnője előtte átesik rajta, testvére vagy valami. egyébként ha úgy van időd, nézegesd a felvi.hu-t, sok okos és érdekes dolgot találsz rajta. :)

2011. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!