Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elkezdek egy egyetemet, de...

Ha elkezdek egy egyetemet, de egy év után úgy döntök, hogy inkább egy másik egyetem másik szakát szeretném elvégezni, akkor mehetek mind2re államilag támogatottan?

Figyelt kérdés
Pl. jogász szeretnék lenni, de nem lesz elég pontom idén, ezért elmegyek egy olyan szakra, ahol alacsony a ponthatár, és hasznomra vállhat az ujabb érettségire való felkészülésben, pl magyar v töri alapszak, és jövőre ujra érettségiznék, és ujra felvételiznék, jogász szakra. (jogász szak 5 éves)
2010. jan. 18. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert az állam csak 12 félévet támgot, így az 5 éves jogász szak már kapásból 10 félévet elvesz. Ha most elmész másik szakra, és azt is csinálod, akkor kizárt, hogy állami támogatással végigvidd őket. Szóval jól számold át, hogy mi éri meg neked.
2010. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor okj-s képzésre menj, van pl. olyan emelt szintű, amit beszámítanak + pontként. Semmiképp se menj másik egyetemre/fősulira. De nem tudom, hogy most a párhuzamos szakra gondolsz amúgy? Mert lehet azt is, de akkor is a végén fizetni kell majd, ha kicsúszol a 12-ből.
2010. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos vagy ebben a 12-ben? BSc-n (mondjuk egy 3,5 éves képzésen) kevesebb nem?
2010. jan. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az állam mostmár mindenkinek egységesen 12 félévet fizet. Ezt el lehet tölteni különböző oktatási intézményekben is, de ha elfogy, akkor marad a fizetés. Többször váltottam sulit, most BSc-re járok, és elvileg pont elég lesz rá a keretem.
2010. jan. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szió! Végezheted mind a kettőt államilag támogatottan, csak a második szakot azelőtt meg kell kezdened, hogy elkezdenéd az elsőn a 3. félévet. Azaz most felvételizel, jövőre meg szintén. Ekkor a párhuzamosan végzett félévek csak egynek számítanak. Később is felvehetsz másik szakot, még akkor is fizetheti az állam, de akkor egy félév kettőnek számít hiába egy időpontba van. De a felvételi tájékoztatóban is benne van,kicsit érthetőbben.;)
2010. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :) akkor jol tudtam, hogy maximum 12 félévet fizet az állam:S:(
2010. jan. 19. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!