Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti milyen sorrendet választaná...

Ti milyen sorrendet választanátok?

Figyelt kérdés
A pontszámom alapján úgy érzem, lenne esélyem bejutni egy bizonyos szak állami helyére / vagy egy másik önköltséges helyére, amit jobban szeretnék, de ugyanakkor nagy dilemmám, hogy emiatt elszalasztanám az állami lehetőséget. Átlagos anyagi helyzettel rendelkezem, de van egy kicsi megtakarított pénzem is... Köszi előre is a válaszokat!

2014. júl. 4. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt tanuld amit szeretnél, ha anyagilag megteheted. Nem írtad a 2 szakot, ha az első állami helyet megpályázó jelölésed (is) versenyképes, akkor talán mégis érdemesebb lenne államin tanulnod.
2014. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos... Azért nem írtam (egyelőre) a szakokat, hogy ez ne befolyásoljon senkit, de egyébként nem titok: Semmelweis/egészségügyi ügyintézői az, amire úgy érzem, hogy államira volna esélyem, és ELTE/anglisztika, illetve ELTE/nemzetközi tanulmányok az a két szak, amelyeknek az önköltséges formája esélyes.
2014. júl. 4. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:

egyik se rossz, de ezek tényleg távol állnak egymástól, ha az anglisztika érdekel, akár önköltséges formában is bevállalhatnád. Arra marad pénz ami elég fontos ahhoz, hogy maradjon. Amire nem marad, az nem elég fontos.

Az egészségügyi szervezői végzettséggel lehet találni munkát. A nemzetközi tanulmányok se rossz.

2014. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sem rossz egyik sem, és az a baj :), hogy mindkettő érdekel. A dilemmám az, hogy inkább fizessek olyan önköltséges formára, amit jobban szeretek, vagy inkább örüljek, ha bejutok egy kevésbészeretem államira, és akkor a pénz megmarad más, fontos dologra (például lakáselőlegre).
2014. júl. 4. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy voltam ezzel, hogy megcsinálok egy államit, mert utána még mindig megcsinálhatok egy önköltségeset. De fordítva nem lehet :) És igaz a meglátás, hogy ami fontos arra marad pénz. Saját tapasztalatom szerint pedig mire megszerzed az első diplomád, addigra kialakul, hogy valójában mit is szeretnél :D
2014. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ezek közül az ELTE nemzetközi tanulmányokat választanám, még úgy is, ha az önköltéges.
2014. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!