Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek felvesznek így?

Szerintetek felvesznek így?

Figyelt kérdés
310 pontom lett csak, és Szegedre akarok menni kémiára. Tudom, hogy elég kevés a pontom, de sajnos elbasztam, javítani már nem tudok rajta, csak a véleményekre vagyok kíváncsi a kérdésemmel kapcsolatban.

2014. máj. 30. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Megnézed mennyi volt eddig a ponthatár, hányan jelentkeztek, majd összeveted az idei statisztikákkal. Ebből nagyjából leszűrheted a választ, pontosat pedig majd másfél hónap múlva lehet mondani.
2014. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Csak kérdezem, ha egy sima érettségit nem bírsz jól megírni, egyetemen mire számítasz így vizsgaidőszalban mégis? =/
2014. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Mert biztos sosem rontottál el semmit, mindig mindent max ponttal teljesítettél, mi?! Ha nem konkrétan a kérdésre válaszolsz, akkor egyáltalán miért nem maradsz csendben?
2014. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
240 volt a ponthatár, 225-en jelentkeztek, és tavaly 270-ből 77-et vettek fel. Nem tudom számít az hogy elsőnek jelöltem-e meg? Mert szégyen, de sajnos a kémiám lett pont a leggyengébb, nem tudom hogyan.. :/ Remélem valahogy meglesz.
2014. máj. 30. 12:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyilván annyit nem fogtál fel, hogy a kérdésre kérek véleményt, nem rosszindulatú megjegyzést, anélkül hogy bármit tudnál rólam :)
2014. máj. 30. 12:22
 6/9 reptoid ***** válasza:
100%

Fel fognak venni, ez 99,99%. 90-es a keretszám, 56-an jelölték első helyen, te pedig köztük vagy. Ez persze még nem lenne önmagában garancia, de tavaly is a jogszabályi minimum volt a ponthatár, ami azt jelenti, hogy kevesebben akartak oda menni, mint ahány embert fel tudtak volna venni.

Ha megnézed, tavaly 3 olyan ember volt összesen, akit azért vettek erre a szakra, mert máshová nem vették fel, a maradék 69 a 72 jelentkezőből eleve oda akart menni. Ez a 3 ember volt az, aki tulajdonképpen kiszoríthatta volna az első helyen jelentkezőket. Nagy valószínűséggel idén sem lesznek sokkal többen ezek az emberek. De még ha több mint 10x ennyien lesznek ezek az emberek, akkor simán fel fognak venni, mert beférsz a keretszámba.


Amúgy bizonyos szempontból érthető a 2-es válaszoló kétsége, de azért azt is vegyük figyelembe, hogy kémia alapszak nem az a diákcsalogató hely, szóval aki első helyre ide adja be, azt jó eséllyel érdekli is a kémia, szeretne ezzel foglalkozni, motivációs problémák nem lesznek. Az eredményesség pedig úgyis nagyrészt a szorgalmon múlik, nem az istenadta tehetségen, az érettségi meg hogy így sikerült, hát puff neki...Én is négyes lettem annak idején magyarból, pedig nagyon szerettem.

2014. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Akkor valószínűsíthetően bekerülsz, de azért ne bízd el magad.


A 2-es/4-es válaszolónak pedig, nyilván egy darab eredmény alapján kell megítélni az embert, hát gratulálok.

2014. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kell lekezelően beszélni velem, vagy olyant írni hogy gratulálsz, stb. Én nem bunkóskodok senkivel, és NEM KELL az alapján megítélnie. Ez csak egy elhibázott dolog lett, de tény hogy az én hibám, de bele fogok húzni és mindent megtenni. Nagyon köszönöm minden válaszolónak a hasznos dolgokat. :)
2014. máj. 30. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerinted Rád vonatkozik ez a rész, amit írtam...?
2014. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!